ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" липня 2011 р.
16 год. 10 хв.Справа № 2а-2523/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Попова В.Ф.,
при секретарі: Грішенчук І.О.,
за участю:
прокурора - Мяло Н. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
прокурора Великоолександрівського району Херсонської області в інтересах держави в особі Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області
до виробничого кооперативу "Сількомунсервіс"
про стягнення заборгованості з податку з доходів фізичних осіб,
встановив:
Прокурор Великоолександрівського району Херсонської областізвернувся до суду в інтересах держави в особі Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської областіз позовом до виробничого кооперативу "Сількомунсервіс" про стягнення до бюджету заборгованості з податку з доходів фізичних осіб в сумі 857,61грн.
В судовому засіданні позивач підтримав заявлені вимоги, обґрунтовує їх тим, що відповідач є платником податку з доходів фізичних осіб і зобов’язаний здійснювати утримання та внесення до бюджету вказаного податку. Але всупереч вимог законодавства відповідач не перерахував до бюджету податок з доходів фізичних осіб за 3-й квартал 2010 р. в сумі 857,61 грн., що стало підставою для стягнення заборгованості в судовому порядку.
Відповідач не забезпечив явку в судове засідання свого представника, про причини неявки суд не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи не надав.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, виробничий кооператив "Сількомунсервіс" за змістом п. 1.15 ст. 1 Закону України від 22.05.2003 №889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі – Закон №889-IV) є податковим агентом, який незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Відповідно до пп. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону № 889-ІV вищезазначений податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу (пп.16.3.4 п.16.3 ст. 16 Закону №889-ІV).
Згідно довідки, наданої податковим органом, а також податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку форми № 1 ДФ за 3 квартал 2010 р. за відповідачем рахується борг з податку з доходів фізичних осіб за 3 квартал 2010 р., який складає 857,61 грн.
Частиною 1 ст. 67 Конституції України передбачено обов’язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
З огляду на викладене, відповідачем порушено податкове законодавство щодо сплати в установленому порядку та у строки, визначені законом, податку з доходу фізичних осіб, що призвело до утворення, заборгованості, яка підлягає стягненню.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161-163 КАС України,
постановив:
Позовні вимоги прокурора Великоолександрівського району Херсонської області в інтересах держави в особі Нововоронцовської міжрайонної державної податкової інспекції Херсонської області до виробничого кооперативу "Сількомунсервіс" задовольнити повністю.
Стягнути з виробничого кооперативу "Сількомунсервіс" (код ЄДРПОУ 32619139, вул.Комунальна, 46, смт. Велика Олександрівка, Великоолександрівський район, Херсонської області,74100, МФО 352479) до бюджету заборгованість з податку з доходів фізичних осіб за 3 квартал 2010р. в сумі 857,61 грн. (вісімсот п'ятдесят сім гривень шістдесят одну копійку).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 07 липня 2011 р.
Суддя Попов В.Ф.
кат. 8.1.5