Постанова № 16582156, 21.06.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.06.2011
Номер справи
2а-6347/11/1370
Номер документу
16582156
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 червня 2011 р. № 2а-6347/11/1370

о 17 год., 50 хв. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.

секретар судового засідання Голуб О.Є.

розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова,

представник ОСОБА_1 (довіреність № 27821/10-008 від 22.11.2010 року)

доТовариства з обмеженою відповідальністю «Фаворит Плюс», представник не прибув

простягнення заборгованості в сумі 2146,69 грн.

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаворит Плюс»про стягнення заборгованості в сумі 2146,69 грн.

Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що заборгованість перед бюджетом у відповідача виникла внаслідок порушення ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами».

Заборгованість підтверджується корінцями податкових вимог, податковими повідомленнями рішеннями, зворотнім боком картки облікової картки платника станом на 25.05.2011 року, довідкою про надання інформації про заборгованість станом на 26.05.2011 року, податковою декларацією з податку на додану вартість за січень 2011 року, розрахунками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2009 рік та 2010 рік.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просив задоволити з підстав, зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, причини неприбуття не повідомив.

Заслухавши пояснення представника позивача, безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив наступні обставини:

05.09.2001 року Департаментом економічної політики та ресурсів Львівської міської ради проведено державну реєстрацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаворит Плюс», що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності юридичної особи. Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Фаворит Плюс»перебуває у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що підтверджується копією Довідки з реєстру від 18.01.2011 року за № 8143037 та включений до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується копією Довідки № 3863 від 07.09.2001 року.

26.01.1996 року відповідач узятий на облік ДПІ у Шевченківському районі м. Львова за № 1068, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 03.02.2011 року за № 123/29-011.

29.01.2009 року відповідачем подано до ДПІ у Шевченківському районі м. Львова розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2009 рік.

12.01.2010 року відповідачем подано до ДПІ у Шевченківському районі м. Львова розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2010 рік.

22.06.2010 року ДПІ у Шевченківському районі м. Львова проведено перевірку відповідача з питань дотримання вимог п.п. 5.3.1. п. 5.3. ст. 5 Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

29.06.2010 року ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, виставлено податкове повідомлення рішення форми «Ш»№ 0003421630/0/15078, згідно якого сума штрафу у розмірі 10% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої з затримкою, складає 69,8 грн. за платежем податок на додану вартість. Вказане податкове повідомлення рішення відповідачем отримано 04.03.2011 року.

20.07.2010 року позивачем виставлено відповідачу першу податкову вимогу форми «Ю 1»№ 1/593, згідно якої загальна сума податкового боргу за узгодженими податковими зобовязаннями станом на 20.07.2010 року становить 65,77 грн. (у тому числі за основним платежем 0,00 грн., за штрафними санкціями 65,77 грн., за пенею 0,00 грн.).

Згідно копії Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, ДПІ у Шевченківському районі м. Львова застосовано податкову заставу на активи відповідача.

26.08.2010 року позивачем виставлено відповідачу другу податкову вимогу форми «Ю 2»№ 2/778, згідно якої загальна сума податкового боргу за узгодженими податковими зобовязаннями станом на 26.08.2010 року становить 65,77 грн. (у тому числі за основним платежем 0,00 грн., за штрафними санкціями 65,77 грн., за пенею 0,00 грн.). Вказана податкова вимога відповідачу не вручена та розміщена 26.08.2010 року на дошці оголошень, що підтверджується актом № 230/24-0 від 26.08.2010 року про неможливість вручення платнику податків податкової вимоги.

26.08.2010 року ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, на підставі акту перевірки № 1222/357/15-2/23951123 від 17.08.2010 року, виставлено податкове повідомлення рішення форми «Р»№ 0005391630/0/20133, згідно якого загальна сума податкового зобовязання за платежем по податку на додану вартість, складає 170,00 грн., в тому числі за основним платежем 0,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 170,00 грн. Вказане податкове повідомлення рішення відповідачем не отримано та розміщена 25.10.2010 року на дошці оголошень.

03.11.2010 року ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, на підставі акту перевірки № 1677/520/15-2/23951123 від 01.11.2010 року, виставлено податкове повідомлення рішення форми «Р»№ 0007721630/0/25857, згідно якого загальна сума податкового зобовязання за платежем по податку на додану вартість, складає 170,00 грн., в тому числі за основним платежем 0,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 170,00 грн. Вказане податкове повідомлення рішення відповідачем не отримано та розміщена 13.12.2010 року на дошці оголошень, що підтверджується актом № 210/15-2 від 13.12.2010 року.

Докази які підтверджують що згадані податкові повідомлення рішення та податкові вимоги відповідачем оскаржувались в справі відсутні, відповідно визначені по них зобовязання є узгодженими.

Згідно відповіді Обласного комунального підприємства «Бюро технічного технічної інвентаризації та експертної оцінки»№ 4321 від 30.07.2010 року наданої на підставі запиту Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова, інформація щодо реєстрації за відповідачем права власності на нерухоме майно відсутня.

Згідно відповіді Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ ГУ УМВС України у Львівській області вих. № 9/5732зп. від 27.05.2010 року, наданої на підставі запиту Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова, транспортних засобів за товариством відповідача не зареєстровані.

Згідно відповіді Головного управління Держкомзему у Львівській області № 01-16/3-2299 від 02.06.2010 року, у власності чи користуванні Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаворит Плюс» земельних ділянок на території області не зареєстровано.

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року із змінами і доповненнями, Законом України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990 року із змінами і доповненнями, ПК України, КАС України.

Згідно п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковим боргом (недоїмкою), вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 цього ж Закону, у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно п.п. 6.2.3. п. 6.2. ст. 6 цього ж Закону України, податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Згідно п.п. 7.2.1. п. 7.2. ст. 7 цього ж Закону, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Згідно п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст. 17 цього ж Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Згідно п.п. 1, 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують, крім інших, такі функції - здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно п.п. 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право, крім іншого, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом; звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п.п. 41.1.1. п. 41.1. ст. 41 цього ж Кодексу, контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Згідно п. 41.5. ст. 41 цього ж Кодексу, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Заборгованість відповідача станом на дату розгляду справи становить 2146,69 грн. є узгодженою, що підтверджується вищевказаними доказами, а також зворотнім боком облікової картки платника станом на 25.05.2011 року, довідкою про надання інформації про заборгованість № 13603/19-020 від 30.05.2011 року, відтак підлягає стягненню. Вказана заборгованість станом на час розгляду справи відповідачем не сплачена.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобовязані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобовязані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.

Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова підлягають задоволенню повністю.

Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 15 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 159-163, 167 КАС України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фаворит Плюс»(ЄДРПОУ 23951123, вул. Липинського, буд. 5 кв. 28, м. Львів) до бюджету кошти в сумі 2146,69 грн.

Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.

Постанова складена у повному обсязі 25.06.2011 року.

Суддя Гавдик З.В.

З оригіналом згідно

Суддя Гавдик З.В.