Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2а-0770/895/11
рядок статзвіту – 10.1
код - 01
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 липня 2011 року 11 год. 25 хв. м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Андрійцьо В.Д.
при секретарі судового засідання - Повханич Г.П.
за участю:
представника позивача –ОСОБА_1 (довіреність № 07-06-900 від 17 листопада 2010 року);
представника відповідача - ОСОБА_2 (довіреність № 01-5/41 від 15 червня 2010 року)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді адміністративну справу за позовною заявою Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" в особі філії "Хустдержспецлісгосп" про стягнення заборгованості у сумі 8 978, 93 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Закарпатське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" в особі філії "Хустдержспецлісгосп" про стягнення заборгованості по страховим внескам у загальній сумі 8978,9300 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги за обставин викладених у позовній заяві підтримав повністю, просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні визнав позовні вимоги у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши у судовому засіданні пояснення представників сторін та оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у своїй діяльності керується спеціальним Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" від 18.01.2001р. № 2240 (далі –Закон № 2240). Відповідно до частини 1 статті 9 Закону № 2240 Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить збір і акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.
У судовому засіданні встановлено, що філія "Хустдержспецлісгосп" Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" зареєстрована в Хустській районній виконавчій дирекції Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності як страхувальник 08 серпня 2003 року під реєстраційним номером 210030001028, ознайомлене з порядком нарахування, сплати та витрачання страхових внесків до Фонду і відповідальністю за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.27 базового Закону України № 2240-111 від 18.01.2001 року страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Страхові внески юридичними особами шляхом безготівкових розрахунків сплачуються один раз на місяць - в день одержання в установах банку коштів на оплату праці, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою - платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Згідно останнього поданого звіту страхувальником за 2010 рік, за філією "Хустдержспецлісгосп" станом на 01 січня 2011 року рахується борг у сумі 21110,68 грн. у тому числі заборгованість у розмірі 12131,75 грн. щодо якої укладена мирова угода про відстрочення та розстрочення виконання відповідного грошового зобов'язання, затверджена ухвалою господарського суду Закарпатської області від 31 травня 2010 року по справі № 16/80. Решта заборгованості, а саме - 8978,93 грн. залишається несплачено.
Як встановлено у судовому засіданні із пояснень представника позивача, страхувальнику неодноразово було запропоновано добровільно сплатити суму заборгованості. Але офіційні претензії, надіслані страхувальнику, залишились без реагування.
Статтею 23 вказаного Закону (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на місяць -у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Порядок надходження, обліку та витрачання страхових коштів Фонду встановлено Інструкцією про Порядок надходження, обліку та витрачання коштів, затвердженої Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.2001 року №16.
Статтею 23 вищевказаного Закону та пунктом 4.6 зазначеної Інструкції встановлено, що страхові внески до Фонду сплачуються юридичними особами-страхувальниками, які здійснюють виплату заробітної плати своїм працівникам, в день встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 27 Закону № 2240 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) страхувальник зобов’язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Якщо страхувальники несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені статтею 30 цього Закону.
У відповідності до ст. 8 Закону № 2240 спори, які виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому статутом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, та в судовому порядку.
Відповідно до ч. 5 ст. 7 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»вiд 08.07.2010 року № 2464-VI, який набирав чинності з 1 січня 2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Враховуючи вищенаведене, заборгованість відповідача, яка утворилась станом на 01 січня 2011 року, підлягає стягненню в порядку, визначеному Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ.
Відповідно до статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
З урахуванням приписів статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-не будь права, свободи або інтереси.
Матеріалами справи підтверджується наявність у відповідача боргу в сумі 8978, 93 грн.
Відповідно до статей 11, 86, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що, відповідач визнав у судовому засіданні позовні вимоги в повному обсязі, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, належним чином доведеними та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - задовольнити повністю.
2. Стягнути з відповідача –Головного державного спеціалізованого лісогосподарського агропромислового підприємства "Закарпатагроліс" (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Собранецька, буд. 150, р/р 26005033000892 у ККБ "Коопінвестбанк" м. Ужгород, МФО 312248, код ЄДРПОУ 32434750) на користь Закарпатського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, пл. Народна, 5, р/р 37174001000043 УДК в м. Ужгород, МФО 812016, код за ЄДРПОУ № 20441404) заборгованості в сумі 8 978,93 (вісім тисяч дев'ятсот сімдесят вісім) грн. 93 коп.
4. Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Андрійцьо В.Д.
Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 05 липня 2011 р.
Суддя Андрійцьо В.Д.