Єдиний державний реєстр судових рішень справа № 2а-0770/1340/11
рядок статзвіту – 8.1.5
код - 01
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд в особі судді Андрійцьо В.Д., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області до Малого приватного підприємства "Філін 1" про стягнення заборгованості в сумі 514, 34 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - суб'єкт владних повноважень - Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Закарпатської області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Малого приватного підприємства "Філін 1" про стягнення заборгованості у сумі 514, 34 грн., мотивуючи тим, що останній будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обов’язки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість.
01 липня 2011 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду від позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, за наявними матеріалами.
Будучи належним чином повідомленим про день, час та місце судового розгляду справи відповідач у судове засідання не з'явився, не повідомив суд про причини неявки та не надав заперечення проти позову.
У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд розглядає справу у письмовому провадженні.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку про можливість розгляду даної справи в порядку письмового провадження, на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що мале приватне підприємство "Філін 1" є юридичною особою та перебуває на обліку в Мукачівській об'єднаній державній податковій інспекції Закарпатської області.
Як встановлено із матеріалів справи, відповідач не сплатив у належні строки податок на прибуток у сумі 514, 34 грн. Вищевказана заборгованість виникла на підставі декларації № 30285 від 12 травня 2008 року, якою визначено податкове зобов'язання у розмірі 50 грн.; податкового повідомлення - рішення № 0000471540/0 від 24 січня 2009 року, прийнятого на підставі акту перевірки від 24 січня 2009 року № 00121/1540/22091322, яким визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств за штрафними санкціями у сумі 170,00 грн.; податкового повідомлення - рішення № 00036001540/0 від 02 червня 2009 року, прийнятого на підставі акту перевірки від 02 червня 2009 року № 1148/1540/22091322, яким визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств за штрафними санкціями у сумі 170,00 грн.; декларації № 58161 від 10 серпня 2009 року, якою визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств за півріччя 2008 року у розмірі 50,00 грн.; декларації № 15616 від 14 квітня 2010 року, якою визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств за І квартал 2010 року у розмірі 50,00 грн.;
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування" до загальнодержавних податків належить податок на прибуток підприємств. Згідно абз. 2 п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" платники податку у строки визначені законом, подаються до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком. Абз. 3 пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визначено, що податкові декларації подаються за базовий податковий період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу; календарному року, крім платників податку на доходи фізичних осіб - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного року.
Так, судом встановлено, що порушено вищевказану норму Закону, а саме - пропущено граничний строк подання податкової декларації за 11 місяців 2008 року та не подано податкову декларацію з податку на прибуток за І квартал 2009 року.
Податкові зобов'язання платника податків, нараховані контролюючим органом відповідно до п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення - рішення, за винятком випадків, визначених пп. 5.2.2 ст. 5 цього Закону. Так, вищевказані податкові повідомлення - рішення не оскаржувалися ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а отже такі є узгодженими.
Платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вважається узгодженим з дня подання податкової декларації і не може бути оскаржене ані в адміністративному, ані в судовому порядку.
Крім того, у відповідності до пп. 16.1.1 п. 16.1 ст. 16 вищевказаного Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Так, Мукачівською об'єднаною державною податковою інспекцією відповідачу нарахована пеня у розмірі 24, 34 грн. по податку на прибуток підприємств.
Мукачівською об'єднаною державною податковою інспекцією Закарпатської області, у відповідності до пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на адресу відповідача було направлено податкові вимоги № 1/173 від 26 лютого 2008 року - вручена - 29 лютого 2008 року та № 2/281 від 07 квітня 2008 року - вручена 16 квітня 2008.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України, одним із обов'язків є обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
У відповідності до пп. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку, та розмірі, встановлених Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державною (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку визначеному цим Кодексом.
Відповідно до п. 102.4 ст. 102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності визначеного у п. 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку із відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визнання боргу безнадійним.
П. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетами і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області - задовольнити повністю.
2. Стягнути з відповідача –малого приватного підприємства "Філін 1" (89600, Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Закарпатська, 4/77) на користь державного бюджету заборгованість по податку на прибуток в сумі 514 (п'ятсот чотирнадцять) грн. 34 коп.
3. Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Андрійцьо В.Д.