Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2011 року Справа № 2а/2370/3720/2011
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Чалої А.С.,
при секретарі Журавлі В.В.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1 - за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області звернулось до суду з позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі-відповідач) 6800 грн. 00 фінансових санкцій.
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що 11 лютого 2011 року посадовими особами регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Черкаській області здійснено перевірку ресторану «Орфей», в якому здійснює господарську діяльність відповідач, щодо дотримання вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та інших нормативно - правових актів, які регулюють обіг алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Перевіркою встановлено факт продажу алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці, що є порушенням Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», оскільки заклад відповідача не має статусу підприємства громадського харчування, ресторанного господарства тощо.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Відповідач відзив на позовну заяву не надав, в судове засідання не прибув, представника не направив, не повідомивши причини, хоча про день та час розгляду справи належним чином був повідомлений. Незявлення відповідача в судове засідання не перешкоджає розгляду справи по суті.
Вислухавши доводи представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець Катеринопільською районною державною адміністрацією Черкаської області 14.12.2006 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, а також перебуває на обліку як платник податків в державній податковій інспекції у Катеринопільському районі Черкаської області.
11 лютого 2011 року посадовими особами регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Черкаській області здійснено перевірку ресторану «Орфей», розташованого за адресою: Черкаська область, смт. Катеринопіль, вул. Леніна, 26, в якому здійснює господарську діяльність відповідач, щодо дотримання субєктом господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, за результатами якої складено акт перевірки № 0054/32-1/НОМЕР_1 від 11.02.2011 року. Перевіркою встановлено факт продажу алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці, а саме: продавцем продано 100 гр. коньяку України ординарного пять зірок «Ханський»виробництва ЗАТ «Кримський винно-коньячний завод «Бахчисарай»міцністю 42 % об. спирту, в посуд по 50 гр. за ціною 8 грн., на загальну суму 16 грн. для споживання на місці.
На підставі акта перевірки рішенням від 21.02.2011 року за порушення вимог ст. 15-3 Закону України № 481/95-ВР, а саме , на підставі ст. 17 Закону України № 481/95-ВР, до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу на загальну суму 6800 грн. Вказане рішення отримане відповідачем 22.02.2011 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 22.02.2011 року.
Спеціальним Законом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР.
Відповідно до положень статті 153 даного Закону, продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.
Стаття 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»передбачає, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
За порушення вимог статті 153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 6800 грн.
Відповідно до п. 1.5 «Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства», затверджених наказом Міністерства економіки та питань європейської інтеграції України від 24.07.2002 року № 219, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 20.08.2002 року за № 80/6968 (далі - Правила) заклади (підприємства) ресторанного господарства поділяються за типами: фабрики-кухні, фабрики-заготівельні, ресторани, бари, кафе, їдальні, закусочні, буфети, магазини кулінарних виробів, кафетерії, а ресторани та бари - також на класи (перший, вищий, люкс). Вибір типу закладу (підприємства) ресторанного господарства та класу ресторану або бару здійснюється суб'єктом господарської діяльності самостійно з урахуванням вимог законодавства України. Суб'єкти підприємницької діяльності у сфері ресторанного господарства для заняття торговельною діяльністю можуть мати також дрібнороздрібну торговельну мережу.
Відповідно до пункту 1.6 Правил відкриття закладу (підприємства) ресторанного господарства узгоджується з органами місцевого самоврядування, установами державної санітарно-епідеміологічної служби в установленому законодавством порядку.
Як вбачається з довідки виконавчого комітету Катеринопільської селищної ради № 225/12-13 від 10.05.2011 року, відповідач із заявою про надання дозволу на розміщення обєкту ресторанного господарства (громадського харчування) в смт. Катеринопіль по вул. Леніна не звертався, відповідно дозвіл на розміщення обєкту ресторанного господарства (громадського харчування) не видавався.
Отже, суд приходить до висновку, що відповідач не має статусу суб'єкту господарювання громадського харчування, а тому застосування позивачем фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 6800 грн. за порушення статті 153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»є правомірним, викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94,159-163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету через регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України у Черкаській області (18036, м. Черкаси, вул. Смілянська, 131, код ЄДРПОУ 34997773) фінансові санкції в сумі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлений 21 червня 2011 року
Суддя А.С. Чала