Постанова № 16533201, 30.06.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.06.2011
Номер справи
2а/0470/5428/11
Номер документу
16533201
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2011 р. Справа № 2а/0470/5428/11

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Парненко В.С., розглянувши у місті Дніпропетровську в порядку письмового провадження адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті до товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпропетровське автотранспортне підприємство 11227», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

10 травня 2011 Дніпропетровський транспортний прокурор звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті до товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпропетровське автотранспортне підприємство 11227», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача накладений на нього адміністративно-господарський штраф за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладення фінансових санкцій № 122324 від 03.03.2011 року та по постанові про накладення фінансових санкцій № 122323 від 03.03.2011 року в сумі 2040 грн. 00 коп.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що в порушення вимог Закону України “Про автомобільний транспорт”, Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. №1567, відповідачем не виконано зобовязань по сплаті адміністративно-господарського штрафу за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладення фінансових санкцій № 122324 від 03.03.2011 р. та по постанові про накладення фінансових санкцій №122323 від 03.03.2011 р., в сумі 2040 гривень 00 коп., внаслідок чого за товариством з обмеженою відповідальністю «ДАТП 11227» утворилась заборгованість перед Головною державною інспекцією на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області на суму 2040 грн.

30 травня 2011 через канцелярію Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшло заперечення відповідача на позовну заяву, в якому відповідач зазначає, що відповідачем сплачено штраф у сумі 2040 грн. за постановами №№ 122323, 122324 від 03.03.2011 року на р/р 31111106700002, МФО 805012, ЗКПО 23928791, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області, у звязку з чим сума позовних вимог добровільно сплачена у повному обсязі, а тому просить у задоволенні позову відмовити.

Згідно пункту 4 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше п'яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.

Згідно ст. 5 Закону України «Про автомобільний транспорт» основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Відповідно до ст. 6 Закону України „Про автомобільний транспорт" центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

У відповідності до ч. 1 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Процедура здійснення державного контролю Головавтотрансінспекцією за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять свою діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, встановлена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567.

У відповідності до п.п. 2, 3, 4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567 (далі по тексту Порядок), державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних субєктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Відповідно до вимог пунктів 12 та 13 цього Порядку, рейдова перевірка додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка, який складається територіальним управлянням ГДІАТ у Дніпропетровській області з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, та інших обставин. Згідно з пунктами 20, 21, 23 цього Порядку, при виявленні при перевірці порушень вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт, складаються акти реагування, наведені у додатках 2, 3 та 4 до Порядку. На підставі п.п. 26, 27 Порядку, справа про виявлене порушення розглядається керівником органу державного контролю, якими, згідно з п. З Порядку є начальник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та начальник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, або його заступник. Керівник органу державного контролю за наявності підстав виносить постанову про застосування до суб'єкта господарювання фінансових санкцій, яка оформлюється згідно з додатком 5 до Порядку. Згідно з п. 28 Порядку, фінансова санкція, якою є передбачений ст. 241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф - грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності, повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Судом встановлено, що 16.02.2011 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 проведено перевірку дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, під час якої було факт надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документу, а саме: не оформлення квитково-касового листа та порушення режиму праці та відпочинку відповідно до Наказу Мінтрансу України № 340 від 07.06.2010, чим порушено вимоги ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт».

Зазначені порушення зафіксовано у складеному зазначеними посадовими особами 16.02.2011 року акті перевірки дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт за №010207.

Згідно ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.

Згідно з абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" надання послуг з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначено ст. 39 цього Закону, тягне за собою накладення штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 1700 гривень.

Згідно з абз. 7 ч. 1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» порушення режиму праці та відпочинку, тягне за собою накладення штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 340 гривень.

Матеріалами справи підтверджується, що Начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області ОСОБА_4 03 березня 2011 року була винесена Постанова про застосування фінансових санкцій № 122324, якою до ТОВ «ДАТП 11227» застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 гривень, та Постанову про застосування фінансових санкцій № 122323, якою до ТОВ «ДАТП 11227» застосовано фінансові санкції у розмірі 340 гривень, вчинення яких підтверджується актом проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 010207 від 16.02.2011 (а.с. 6).

У відповідності до п. 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Матеріаліми справи підтверджується, що ТОВ «ДАТП 11227» під підпис отримало копію постанови про застосування фінансових санкцій 09.03.11 р.

Територіальне управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області утворено наказом начальника ГДІАТ - Головного державного інспектора на автомобільному транспорті від 28.02.2005 року за № 1, діє на підставі Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністра транспорту і зв'язку України від 14.12.2005 року за № 888, без права юридичної особи та є територіальною одиницею центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту, який забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті згідно Закону України «Про автомобільний транспорт».

У відповідності з Положенням про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується. Основними завданнями Головавтотрансінспекції є участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом, а також здійснення відповідно до законодавства ліцензування та контролю у сфері надання послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом. Утримання Головавтотрансінспекції здійснюється за рахунок державного бюджету. Головавтотрансінспекція для виконання покладених на неї завдань може за погодженням з Міністром транспорту та зв'язку утворювати територіальні органи.

Судом встановлено, що відповідно до наданого відповідачем платіжного доручення (а.с. 16), ТОВ «ДАТП 11227» повністю сплачено адміністративно-господарський штраф за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про накладення фінансових санкцій № 122324 від 03.03.2011 року та по постанові про накладення фінансових санкцій № 122323 від 03.03.2011 року в сумі 2040 грн. 00 коп., тому, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає за необхідне відмовити в задоволенні позову.

Відповідно до п.2 ст.121 Конституції України на органи прокуратури України покладається представництво інтересів громадян чи держави в суді у випадках визначених законом.

Рішенням Конституційного Суду України від 08.04.1999 року визначено, що прокурор або його заступник подають до суду позов в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, тобто органу влади чи органу місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.

Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

За таких обставин, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні позовних вимог позивача, оскільки вони є необґрунтованими.

Керуючись ст.ст. 86, 159-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті до товариства з обмеженою відповідальністю «Дніпропетровське автотранспортне підприємство 11227», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області про стягнення фінансових санкцій - відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя

В.С. Парненко