Постанова № 16532980, 21.06.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
21.06.2011
Номер справи
2а-6577/11/0170/2
Номер документу
16532980
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

м. Сімферополь

21 червня 2011 р. (11:49) Справа №2а-6577/11/0170/2 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В., при секретарі Дрягіні В.П.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Макс-НАНО"

до Державної податкової інспекції в Сімферопольському районі АР Крим

про спонукання до виконання певних дій

за участю представників:

від позивача ОСОБА_1 - пред-к, дов.№10 від 21.06.2011 р.

від відповідача ОСОБА_2 пред-к, наказ №1564/9/10-0 від 01.06.2011 р.

Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «МАКС-НАНО» (далі позивач) звернулось до суду з позовом , в якому просило зобовязати Державну податкову інспекцію в Сімферопольському районі (далі відповідач) зареєструвати позивача платником податку на додану вартість. Вимоги мотивовані тим, що на думку позивача згідно з Податковим кодексом України відповідач протиправно відмовив у задоволенні його заяви про реєстрацію платником ПДВ.

Відповідач письмові заперечення на позов не надав, його представник зазначив,що відсутні підстави для задоволення заяви позивача у звязку з встановленням факту незнаходження його за адресою, вказаною у статутних документів, надісланої заяви.

Представник позивача у судовому засіданні 21.06.2011 р. наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав, визначених у позові, вказав, що товариство знаходиться за адресою, визначеною в заяві, у відповідача були відсутні правові підстави для відмови в реєстрації його платником ПДВ.

Представник відповідача заперечував проти задоволення позову.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін , суд

ВСТАНОВИВ:

Позивач 13.05.2011 р. звернувся до відповідача з заявою про реєстрацію його платником податків на додану вартість з підстав, визначених у п. 181.1 ст.181 ПК України, надавши необхідні на його думку документи.

За результатами розгляду вказаної реєстраційної заяви відповідачем на адресу позивача був надісланий лист № 1997/10/1502 від 19.05.2011 , в якому зазначено про відмову в реєстрації його платником податку на додану вартість з причин надання ним недостовірних відомостей.

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органу владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст. 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які він повинен дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного субєкта., встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії) : 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Ст.19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти на підстава, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ст.19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платники податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі ПК України), який набрав чинність з 01.01.2011 р.

У ст. 4 ПК України визначені основні засади податкового законодавства України. Відповідно до п. 4.1. ст.4 ПК України податкове законодавство України ґрунтується , зокрема, на принципі рівності усіх платників перед законом, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації - забезпечення однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу.

Розділ V ПК України визначає платників податку на додану вартість, обєкти, базу та ставки оподаткування , перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування ПДВ експортних та імпортних операцій.

У п. 180.1. ст.180 ПК України зазначено, що для цілей оподаткування платником ПДВ є , зокрема, будь-яка особа, що зареєстрована або підлягає реєстрації як платник податку

Вимоги щодо реєстрації осіб як платників ПДВ встановлені у ст. 181 ПК України .

У п. 181.1 цієї статті зазначено, що у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст.183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника податку, подає до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву ( п. 183.1. ст.183 ПК України)

У п.183.2. ст..182 ПК України визначено, що у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст.181 цього Кодексу.

Заява про реєстрацію особи як платника податку подається особисто такою фізичною особою або безпосередньо керівником юридичної особи - платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до органу державної податкової служби за місцезнаходженням (місцем проживання) особи. У заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника податку (п. 183.7 ст.183 ПК України) .

Згідно з п. 183.8. ст. 183 ПК України орган державної податкової служби відмовляє в реєстрації особи як платника податку, якщо за результатами розгляду реєстраційної заяви та/або поданих документів встановлено, що особа не здійснює постачання товарів/послуг або не відповідає вимогам, визначеним ст.180, п. 181.1 ст. 181, п. 182.1 ст. 182 та п.183.7 ст.183 цього Кодексу, або якщо існують обставини, які є підставою для анулювання реєстрації згідно із ст.184 цього Кодексу.

Згідно з вимогами ст. 93 Цивільного кодексу України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Позивачем надані копії реєстраційних документів, довідки про реєстрації платника податків, оформленої відповідачем, в яких зазначена його юридична адреса Сімферопольській район, с.Чайкине, вул. Заводська 12, кв.17.

Представник позивача наполягав на тому,що товариство знаходиться за цією адресою, отримує всю кореспонденцію, здійснює керівництво діяльністю .

Під час розгляду справи судом було встановлено,що відповідач відмовив в реєстрації позивача платником ПДВ в наслідок того,що за адресою, зазначеною в заяві, він не знаходиться,що свідчить щодо наявності недостовірності відомостей, викладених в реєстраційній заяві.

В якості доказів свої тверджень представником відповідача надана копія Акту № 162 обстеження за юридичною адресою підприємства, складеного 17.05.2011 р. працівниками податкової міліції. В цьому акті визначено,що ТОВ «МАКС-НАНО» не знаходиться за адресою: Сімферопольській район, с.Чайкине, вул. Заводська 12, кв.17.

В той же час саме відповідачем надана копія поштового повідомлення 950000438707 про надіслання позивачу 19.05.2011 р. відповіді щодо розгляду його реєстраційної заяві за адресою: Сімферопольській район, с.Чайкине, вул. Заводська 12, кв.17. На вказаному повідомленні є відмітка працівника поштового відділення про отримання позивачем документа.

У судовому засіданні представник позивача підтвердив факт отримання вказаної відповіді, наполягав на тому ,що працівники податкової міліції ніяких обстежень за за адресою Сімферопольській район, с.Чайкине, вул. Заводська 12, кв.17 не проводили.

Вислухавши пояснення представників сторін, вивчивши надані ним документи, приймаючи до уваги факт листування податкового органу з позивачем виключно за адресою: Сімферопольській район, с.Чайкине, вул. Заводська 12, кв.17, отримання платником податків кореспонденції, в тому числі відповіді на реєстраційну заяву, суд прийшов до висновку,що відмовляючи в реєстрації товариства платником ПДВ, відповідач діяв з порушенням вище наведених положень ПК України , в умовах відсутності підстав для прийняття такого рішення. В силу викладеного суд приходить до висновку, що існують підстави для задоволення позову.

Крім того суд вважає необхідним визначити що в наслідок таких дій відповідача позивач позбавлений можливості в повному обсязі скористатися положеннями ст.183 ПК України, що є порушенням встановленого п.4.1. ст 4 ПК України принципу забезпечення однакового підходу до всіх платників податків .

Під час судового засідання, яке відбулось 21.06.2011 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 24.06.2011р.

Керуючись ст.ст. 160-163 , 267 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Зобовязати Державну податкову інспекцію в Сімферопольському районі протягом десяти днів після набрання рішенням законної сили зареєструвати Товариство з обмеженою відповідальністю «МАКС - НАНО» (Сімферопольській район, с.Чайкине, вул. Заводська 12, кв.17. , код ЄДРПОУ 37369194) платником податку на додану вартість з видачею свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість .

3.Стягнути з Державного бюджету на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «МАКС - НАНО» (Сімферопольській район, с.Чайкине, вул. Заводська 12, кв.17. , код ЄДРПОУ 37369194) 3,40 судового збору.

4.Державній податковій інспекції в Сімферопольському районі подати протягом десяти днів після виконання судового рішення звіт про його виконання.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Яковлєв С.В.