Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
______ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.06.11 Справа № 19/261пн.
Суддя Косенко Т.В., за участю секретаря судового засідання Хухрянської І.В., розглянув матеріали справи за позовом
Виробничого об"єднання шахтної геології та технічного буріння "Укрвуглегеологія", м.Донецьк
до І-го відповідача Відділу державної виконавчої служби Брянківського міського управління юстиції, м.Брянка Луганської області
до ІІ-го відповідача Приватного підприємства "Нива В.Ш." в особі філії № 13, м.Луганськ
про визнання торгів недійсними
в присутності представників сторін:
від позивача ОСОБА_1, представник за довіреність № б/н від 06.08.2010;
від І-го відповідача ОСОБА_2, державний виконавець, довіреність № 10510 від 04.01.2011;
від ІІ-го відповідача представник не прибув.
В С Т А Н О В И В:
Обставини справи: заявлено вимогу про визнання торгів проведених Приватним підприємством "Нива В.Ш." (далі ПП "Нива В.Ш.") в особі філії № 13 від 02.09.2010 з продажу майна Виробничого об"єднання шахтної геології та технічного буріння "Укрвуглегеологія" (далі ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія") у кількості 46 найменувань недійсними; про визнання недійсним та зобов"язання ПП "Нива В.Ш." в особі філії № 13 скасувати протокол № 1310097-1 від 02.09.2010 про проведення аукціону по реалізації арештованого майна ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія" у кількості 46 найменувань; про визнання недійсним та зобов"язання відділу Державної виконавчої служби Брянківського міського управління юстиції (далі ВДВС Брянківського МУЮ) скасувати акти від 06.09.2010 про проведення прилюдних торгів з продажу майна ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія" у кількості 46 найменувань.
В судових засіданнях від 07.10.2010, від 19.10.2010, на підставі ст.77 Господарського процесуального кодексу України, були оголошені перерви.
02.11.2010 позивачем подано клопотання про зупинення провадження у справі з підстав неможливості розгляду справи № 19/261пн до вирішення пов"язаної з нею іншої справи № 1/301пд, що розглядається судом.
Дане клопотання було розглянуто у судовому засіданні та ухвалою господарського суду Луганської області від 03.11.2010 провадження по справі № 19/261пн було зупинено до вирішення справи господарського суду Луганської області № 1/301пд.
20.05.2011 від позивача надійшло клопотання про поновлення провадження по справі № 19/261пн, оскільки позов по справі № 1/301пд залишений судом без розгляду.
Дане клопотання було розглянуто судом та ухвалою господарського суду Луганської області від 30.05.2011 провадження по справі № 19/261пн було поновлено.
Ухвалою господарського суду Луганської області від 08.06.2011, відповідно до ст.69 Господарського процесуального кодексу України, за заявою І-го відповідача, строк розгляду справи № 19/261пн продовжено на 15 днів.
Позивачем були подані заяви про вжиття заходів до забезпечення позову від 13.09.2010, в порядку ст.ст.66, 67 Господарського процесуального кодексу України, та про вжиття заходів забезпечення позову від 13.09.2010 , в порядку ст.ст.43-1 43-3 Господарського процесуального кодексу України, які були розглянуті судом та відхилені за необгрунтованістю та недоведеністю.
Перший відповідач надав відзив № 18628 від 07.10.2010 на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечує з наступних підстав. Згідно положення про структурну одиницю ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія" Ленінська геологорозвідувальна експедиція (далі ЛГРЕ) має самостійний баланс, поточні та інші рахунки в установах банків, кутовий штамп, бланки з реквізитами та печатку з найменуванням "експедиція" та "об"єднання", реєструється в статистичному управлінні, податковій інспекції як суб"єкт господарської діяльності, самостійно проводить відрахування та всі встановлені Законом платежі в бюджет та несе відповідальність по своїм зобов"язанням. 25.08.2009 державним виконавцем було проведено опис та арешт майна боржника ЛГРЕ. 21.07.2010 до ВДВС Брянківського МУЮ надійшов висновок експерта про ринкову вартість описаного та арештованого майна ЛГРЕ ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія", з яким цього ж дня був ознайомлений начальник ЛГРЕ, про що вчинений відповідний запис на висновку. 27.07.2010 до ВДВС Брянківського МУЮ було надіслано копію протоколу № 28 від 27.07.2010 про проведення тендеру щодо реалізації арештованого майна ЛГРЕ, згідно якого переможцем визнано ЛФ ПП "Нива В.Ш.", яка здійснюватиме реалізацію арештованого майна ЛГРЕ. 29.07.2010 майно згідно акту опису та арешту було передане ДВС Брянківського МУЮ на реалізацію до ЛФ ПП "Нива В.Ш.". 10.08.2010 до ВДВС Брянківського МУЮ найшов лист з Об"єднання № 01/350 від 06.08.2010, в якому зазначено, що згідно з наказом Міністерства вугільної промисловості від 29.07.2010 № 285 припинено діяльність об"єднання шляхом ліквідації та створено ліквідаційну комісію. Тобто ДВС Брянківського МУЮ було передано описане майно раніше ніж отримано повідомлення про ліквідацію об"єднання. 02.09.2010 ПП "Нива В.Ш." було проведено прилюдні торги з продажу майна структурного підрозділу ЛГРЕ ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія", переможцем аукціону було визнано Приватне підприємство "КОМ-ПОА" (далі ПП "КОМ-ПОА") про що було складено акт про проведення прилюдних торгів від 06.09.2010, але продане майно, після зарахування грошових коштів від реалізації майна на депозитний рахунок ВДВС Брянківського МУЮ, не було передано покупцеві, у зв"язку з недопущенням на територію ЛГРЕ.
Другий відповідач надав відзив № б/н та без дати на позовну заяву, в якому з підстав викладених у відзиві зазначив, що ПП "Нива В.Ш." провело аукціон з реалізації майна боржника у відповідності з діючим законодавством України, а твердження позивача про порушення чинного законодавства з боку спеціалізованої організації є надуманими та не підтвердженими доказами.
18.10.2010 позивач надав заперечення на відзиви відповідачів, де стосовно наведених ними доводів заперечив та повідомив, що факт обізнаності ВДВС Брянківського МУЮ про те, що ЛГРЕ не є юридичною особою та не може бути боржником у виконавчому провадженні підтверджується наявними в матеріалах зведеного виконавчого провадження копією довідки № 7-22-365 Головного управління статистики у Донецькій області та копією листа Брянківського відділення Алчевської ОДПІ № 1449/29 від 28.05.2009; в матеріалах зведеного виконавчого провадження відсутнє будь-яке листування або довіреності юридичної особи на представництво її інтересів; стосовно описаних та арештованих транспортних засобів вони не належать ЛГРЕ, що підтверджується відміткою МРЕВ м.Брянка на запит ВДВС Брянківського МУЮ; серед стягувачів по зведеному виконавчому провадженню перебуває Кравченко Є.Б., який своїм підписом 21.07.2010 засвідчив погодження з вартістю оцінки будівель АКБ та складу обладнання. Тобто Кравченко Є.Б. на той час не представляв інтереси боржника, а був ознайомлений з виконавчим провадженням як фізична особа стягувач.
08.06.2011 І-й відповідач у відзиві № 10509 на позовну заяву зазначив, що постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.11.2010 постановлено, що вимоги ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія" до ВДВС Брянківського МУЮ Луганської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов"язання винести постанову про закінчення виконавчого провадження та передати виконавчі документи до ліквідаційної комісії ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія" є передчасними та такими, що не підлягають задоволенню, тому доводи ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія" про те, що при укладенні договору № 1310097 від 13.08.2010 ВДВС Брянківського МУЮ ввів в оману ПП "Нива В.Ш." в особі філії № 13 не є обгрунтованими, а договір № 1310097 від 13.08.2010 про надання послуг по організації та проведенню аукціону з реалізації арештованого майна укладений між ПП "Нива В.Ш." в особі філії № 13 та ВДВС Брянківського МУЮ є цілком законним.
21.06.2011 позивач подав заяву про надання уточнень, в якій повідомив, що з пояснень директора ЛГРЕ ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія" Кравченка Є.Б. вбачається, що юридична особа довіреність на представництво її інтересів в ВДВС Брянківського МУЮ йому не надавалась, а державні виконавці її не вимагали; ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія", як юридична особа та боржник по виконавчому провадженню, протиправно була позбавлена можливості ознайомлюватися з проведеним описом та арештом майна, ознайомлюватися з постановою про призначення експерта, ознайомлюватися та оскаржувати висновки спеціаліста з приводу проведеної оцінки; Інструкцією про проведення виконавчих дій, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 15.12.1999 № 74/5, зареєстрованим у Мінюсті України 15.12.1999 за № 865/4158, а саме в п.5.12.5 встановлено обов"язок державного виконавця надавати торгівельній організації копію документу, який підтверджує доведення оцінки майна до відома сторін виконавчого провадження, та довідку про відсутність надходження повідомлення про оскарження оцінки; 20.05.2011 постановою державного виконавця № 3/104 призначено експерта для участі у виконавчому провадженні за тим же самим майном, що було передано на реалізацію після проведення оцінки за постановою № 3/104 від 26.02.2010. На підставі вищевикладеного позивач просить визнати торги проведені ПП "Нива ВШ." в особі філії № 13 від 02.09.2010 з продажу майна ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія" у кількості 46 найменувань недійсними; визнати недійсним протокол № 1310097-1 від 02.09.2010 про проведення аукціону по реалізації арештованого майна ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія" у кількості 46 найменувань складений ПП "Нива В.Ш." в особі філії № 13; визнати недійсним акт від 06.09.2010 про проведення прилюдних торгів з продажу майна ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія" у кількості 46 найменувань складений ВДВС Брянківського МУЮ.
Другий відповідач не скористався наданим йому правом, передбаченим ст.22 Господарського процесуального кодексу України, не забезпечив участі повноважного представника у судовому засіданні, хоча був належним чином повідомлений про час і місце проведення розгляду справи, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 9100502504603.
Неприбуття у судове засідання ІІ-го відповідача не перешкоджає розгляду спору по суті, згідно положень ст.75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається по наявних у ній матеріалах.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників позивача та І-го відповідача, які прибули у судове засідання, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, господарський суд Луганської області дійшов наступного.
На виконанні в ВДВС Брянківського МУЮ знаходиться зведене виконавче провадження, щодо стягнення на користь фізичних та юридичних осіб, а також держави заборгованості на загальну суму 8520766,31 грн., в тому числі заборгованості по заробітній платі на суму 1274844,64 грн., яка утворилась за період з 2007 року по 2011 рік саме з Ленінської геологорозвідувальної експедиції ( код 00182001), яка знаходиться за адресою: м.Брянка, вул.Котовського, б.6 та згідно положення про структурну одиницю ВО ШГТБ «Укрвуглегеологія»має самостійний баланс, поточний та інші рахунки в установах банків, кутовий штамп, бланк з реквізитами та печатку з найменуванням «експедиція»та «об'єднання», реєструється в статистичному управлінні, податковій інспекції як суб'єкт господарської діяльності, самостійно здійснює відрахування та всі встановлені Законом платежі до бюджету та несе відповідальність по своїм зобов'язанням. ( п. 1.2., 1.4, 1.5 ст. 1 Положення).
Відповідно до вимог ст.52 Закону України «Про виконавче провадження»стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника на рахунках в установах банків та інших кредитних установах. У разі відсутності коштів на рахунках боржника достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржникові майно.
Тому з метою виконання виконавчих документів на користь стягувачів пов'язаних з трудовими правовідносинами державним виконавцем було накладено арешт на розрахункові рахунки боржника - ЛГРЕ, а у зв'язку з тим, що на рахунки грошові кошти не надходили, 25.08.2009 державним виконавцем було проведено опис та арешт майна.
Згідно ст.58 Закону України «Про виконавче провадження»для проведення оцінки за регульованими цінами, оцінки нерухомого майна, транспортних засобів державний виконавець залучає суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання, який провадить свою діяльність відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». Державний виконавець про оцінку арештованого майна повідомляє сторони, які мають право оскаржити оцінку майна до суду в 10-денний строк з дня отримання повідомлення.
21.07.2010 до ВДВС Брянківського МУЮ надійшов висновок про ринкову вартість описаного та арештованого майна ЛГРЕ ВО ШГТБ «Укрвуглегеологія». Цього ж дня, керуючись п.6.1 ст.6 Положення про структурну одиницю ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія", начальника ЛГРЕ було ознайомлено з висновком експерта, про що свідчить запис «ознайомлений, не заперечую»на висновку.
В п.5.12.5 Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15.12.1999 № 74/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.12.1999 за № 865/4158 (із змінами та доповненнями) (далі Інструкція) передбачено, що державний виконавець протягом трьох робочих днів з моменту отримання звіту про оцінку майна доводить її до відома сторін виконавчого провадження. Боржник вважається таким, що ознайомлений з результатами проведеної оцінки арештованого майна, якщо йому надіслано повідомлення про таку оцінку рекомендованою кореспонденцією за адресою, зазначеною у виконавчому документі, або іншим фактичним місцем проживання чи перебування боржника, встановленим державним виконавцем, або письмовою заявою сторін виконавчого провадження, або шляхом надання йому копії звіту про оцінку майна під розпис. У разі відмови боржника від прийняття копії звіту про оцінку майна державний виконавець складає про це акт у присутності понятих, після чого боржник вважається таким, що ознайомлений з оцінкою майна.
З письмових пояснень І-го відповідача, викладених у відзивах, вбачається, що з ходом виконавчого провадження він ознайомлював тільки ЛГРЕ, оскільки відповідно до п.6.1 ст.6 Положення про структурну одиницю ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія" начальник експедиції несе повну відповідальність за виробничо-господарську діяльність підприємства; діє від імені експедиції представляє її у всіх організаціях та установах за довіреністю об"єднання; розпоряджається у відповідності з діючим законодавством та даним Положенням, закріпленим за експедицією майном, укладає господарські договори, видає довіреності, здійснює приймання на роботу, перевод, звільнення робітників, притягує до дисциплінарної відповідальності, здійснює заохочення. Отже ЛГРЕ є лише структурним підрозділом боржника юридичної особи ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія" (згідно п.3.1 Положення про структурну одиницю - не є юридичною особою) та довіреності на представництво інтересів юридичної особи в ВДВС Брянківського МУЮ не отримувало, тобто у даному випадку порушені права боржника ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія", оскільки він був позбавлений права оскарження виконавчих дій, у тому числі оскарження висновку експерта.
В силу ч.1 ст.61 Закону України "Про виконавче провадження" реалізація арештованого майна, за винятком майна, вилученого за законом з обігу та зазначеного в частині п'ятій ст.55 цього Закону, здійснюється спеціалізованими організаціями, які залучаються на тендерній (конкурсній) основі, на підставі договорів між Державною виконавчою службою та спеціалізованими організаціями шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах та комісійних засадах.
Відповідно до ст.66 Закону України «Про виконавче провадження»спеціалізована організація проводить прилюдні торги за заявкою державного виконавця, в якій зазначається початкова вартість майна, що виставляється на торги за незалежною оцінкою. Порядок проведення прилюдних торгів з продажу арештованого державними виконавцями нерухомого майна боржників визначається Міністерством юстиції України.
Реалізація арештованого майна повинна проводитись згідно Порядку реалізації арештованого майна (далі Порядок), затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 42/5 від 15.07.1999, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 19.07.1999 за № 480/3773.
Цей Порядок регулює реалізацію арештованого майна, за винятком нерухомого майна, майна вилученого законом з обігу, та майна, зазначеного в ч.5 ст.55 Закону України "Про виконавче провадження".
Реалізація арештованого майна здійснюється державним виконавцем шляхом його продажу на аукціоні.
Відповідно до п.3.1 Порядку орган державної виконавчої служби укладає з організатором аукціону договір, яким доручає реалізацію майна організатору аукціону за визначену винагороду за надані послуги з реалізації арештованого майна, яка встановлюється у відсотковому відношенні до продажної ціни лота.
Спеціалізована організація проводить аукціон за заявкою державного виконавця, у якій зазначається початкова ціна майна, що виставляється на аукціон.
До заявки додаються:
1) копія виконавчого документа, а в разі наявності зведеного виконавчого провадження також довідка державного виконавця щодо загальної кількості виконавчих документів та суми, що підлягає стягненню за ними;
2) копія акта опису й арешту майна;
3) копії документів, що характеризують майно, та копії правовстановлювальних документів, що підтверджують право власності або право користування майном;
4) документ, що підтверджує вартість майна (експертний висновок, акт оцінки майна);
5) у разі продажу майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних фондах яких частка держави становить не менше 25 відсотків, - довідка про розмір частки державної власності в статутному фонді підприємства-боржника та копія повідомлення Фонду державного майна України про накладення арешту на майно такого боржника;
6) інші необхідні документи, передбачені Інструкцією про проведення виконавчих дій, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 15.12.99 N 74/5, зареєстрованим у Мін'юсті України 15.12.99 за № 865/4158 (із змінами і доповненнями), а саме: державний виконавець у строк не пізніше п'яти робочих днів після закінчення строку оскарження оцінки та у разі відсутності повідомлення про оскарження такої оцінки готує для проведення реалізації майна документи, передбачені абз.14-19 п.5.11 цієї Інструкції, а також:
- копію постанови про відкриття виконавчого провадження, а в разі наявності зведеного виконавчого провадження - копію постанови про об'єднання виконавчих проваджень у зведене виконавче провадження та копію облікової картки;
- копію постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження;
- копію розширеного витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна або Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна;
- копії правовстановлюючих документів, що підтверджують право власності на нерухоме майно, або копію витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно, а в разі реалізації транспортного засобу - копії документів про реєстрацію такого транспортного засобу;
- копію витягу з державного земельного кадастру щодо реєстрації права власності на землю, права користування землею та договорів про оренду землі;
- копії документів, що підтверджують доведення оцінки майна до відома сторін виконавчого провадження (копія повідомлення, акт державного виконавця тощо), та довідку про відсутність надходження повідомлення про оскарження оцінки;
- копію звіту про оцінку майна (його окремих сторінок, де зазначено вид майна, що оцінюється, та його вартість, у разі, якщо звіт великий за обсягом);
- якщо звертається стягнення на предмет застави або іпотеки, також копію договору застави або іпотеки;
- довідку про черговість звернення стягнення на майно боржника та відсутність у боржника майна попередньої черги;
- розрахунок заборгованості у випадках, передбачених цією Інструкцією.
В порушення зазначених вимог Порядку та Інструкції відповідачами не взято до уваги, що копії документів, які підтверджують доведення оцінки майна до відома сторін виконавчого провадження (копія повідомлення, акт державного виконавця тощо), та довідку про відсутність надходження повідомлення про оскарження оцінки, складені у належній формі відсутні, оскільки ВО ШГТБ "Укрвуглегеологія" взагалі не була ознайомлена з оцінкою арештованого майна.
Відповідно до п.5.11 Інструкції про проведення виконавчих дій, яка затверджено наказом Міністерства юстиції України № 74/5 від 15.12.1999 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.12.1999 за № 74/5, прилюдні торги з реалізації нерухомого майна організовують і проводять спеціалізовані організації, що мають право здійснювати операції з нерухомістю і визначені на тендерній (конкурсній) основі і з якими укладено відповідний договір державною виконавчою службою. Спеціалізована організація проводить прилюдні торги за заявкою державного виконавця.
27.07.2010 до ВДВС Брянківського МУЮ було надіслано копію протоколу № 28 від 27.07.2010 про проведення тендеру щодо реалізації арештованого майна ЛГРЕ, згідно якого переможцем визнано ЛФ ПП «Нива-В.Ш.», яке здійснюватиме реалізацію арештованого майна.
З пояснень ІІ-го відповідача вбачається, що 13.08.2010 філія № 13 ПП "Нива В.Ш." отримала заявку ВДВС Брянківського МУЮ № 15957 від 06.08.2010 на реалізацію арештованого рухомого майна обладнання та транспортні засоби для переробки на металобрухт у кількості 46 одиниць. Цього ж дня між ВДВС Брянківського МУЮ та ПП "Нива В.Ш." було укладено договір № 1310097 про надання послуг по організації і проведенню аукціону з реалізації арештованого рухомого майна.
Згідно п.3.3 Порядку приймання аукціонного майна здійснюється матеріально відповідальною особою організатора аукціону відповідно до акта
передачі арештованого майна та інших необхідних документів, що містять інформацію про аукціонне майно.
Як вбачається з матеріалів справи, майно згідно акту опису та арешту було передане ДВС Брянківського МУЮ на реалізацію до ЛФ ПП «Нива - В.Ш.»29.07.2010, тобто навіть до укладення договору № 1310097 про надання послуг по організації і проведенню аукціону з реалізації арештованого рухомого майна. У зв"язку з цим, коли 10.08.2010 до ВДВС Брянківського МУЮ надійшов лист з Об'єднання № 01/350 від 06.08.2010, в якому було зазначено, що згідно з Наказом Міністерства вугільної промисловості від 29.07.2010 № 285 припинено діяльність Об'єднання шляхом ліквідації та повідомлено про створення ліквідаційної комісії, описане майно було вже передано на реалізацію підприємству, з яким ще не було укладено договору, що є порушенням п.3.1 зазначеного Порядку.
Відповідно до п.3.5 Порядку організатор аукціону визначає дату і час проведення аукціону.
Як передбачено п.3.6 порядку організатор аукціону не пізніше ніж за 15 днів до дня проведення аукціону розміщує в порядку, визначеному Положенням про Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 20.05.2003 N 43/5, зареєстрованим у Мін'юсті 21.05.2003 за N 388/7709 (зі змінами), на відповідному веб-сайті інформацію про майно, що реалізується. Оголошення про проведення аукціону має бути розміщене не пізніше семи днів з моменту укладення договору про реалізацію майна, а у випадку проведення повторного аукціону не пізніше семи днів з моменту складання акта переоцінки майна.
Одночасно ця інформація може бути розміщена в засобах масової інформації.
Зміст інформаційного повідомлення повинен містити:
а) найменування, опис і характеристику майна;
б) місцезнаходження майна;
в) стартову ціну;
г) строки сплати та суму гарантійного внеску учасника аукціону, найменування, адресу банку, номер рахунка спеціалізованої організації для його сплати;
ґ) порядок та строки розрахунку за придбане на аукціоні майно, номер депозитного рахунка органу державної виконавчої служби для сплати коштів;
д) дату, час та місце ознайомлення з майном;
е) дату, час та місце проведення аукціону;
є) реквізити спеціалізованої організації, яка проводить аукціон;
ж) кінцевий термін реєстрації для участі в аукціоні.
Інформація може містити інші відомості, потрібні для проведення аукціону.
17.08.2010 філією № 13 ПП "Нива В.Ш." було опубліковано інформаційне повідомлення за № 263717 на веб-сайті ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України http://trade.informjust.ua/.
02.09.2010 ПП «Нива - В.Ш.»було проведено прилюдні торги з продажу майна структурного підрозділу - ЛГРЕ ВО ШГТБ «Укрвуглегеологія»у кількості 46 найменувань.
Згідно п.4.8 Положення під час аукціону ведеться протокол, до якого заносяться такі дані: номер лота, назва лота, стартова ціна та продажна ціна майна; сума сплаченого гарантійного внеску; пропозиції покупців і відомості про покупця, який запропонував у ході аукціону найвищу ціну (переможець аукціону); розмір винагороди спеціалізованої організації, яку покупець повинен додатково сплатити, та реквізити рахунку спеціалізованої організації для її сплати.
Протокол підписують ліцитатор та переможець аукціону.
Керівник організації, яка проводила аукціон (організатора аукціону) зазначає у протоколі відповідні суми й номери рахунків, на які переможцю потрібно внести кошти за придбане майно, та затверджує протокол у день проведення аукціону. Копії затвердженого протоколу видаються переможцю аукціону, а також державному виконавцеві в триденний строк з дня проведення аукціону.
Переможцем визнано учасника № 2 ПП "КОМ-ПОА", що знаходиться за адресою: 91000, м.Луганськ, с.Тепличне, вул.Молодіжна, б.39, код 33802025, оскільки ним була запропонована найвища ціна за майно. За результатом проведення аукціону складено відповідний протокол № 1310097-1 від 02.09.2010.
Пунктами 4.9 4.10 Порядку передбачено, що після повного розрахунку за придбане майно, на підставі протоколу державний виконавець складає акт про проведений аукціон і подає його на затвердження начальнику відповідного органу державної виконавчої служби. Копії затвердженого акта видаються переможцю та організатору аукціону.
Після зарахування грошових коштів від реалізації майна в сумі 108585,00 грн. на депозитний рахунок ВДВС Брянківського МУЮ був складений акт про проведення прилюдних торгів від 06.09.2010. Але продане майно, не було передано покупцеві у зв'язку з недопущенням представником Об'єднання на територію ЛГРЕ.
Враховуючи вище викладене господарський суд Луганської області приходить до висновку щодо наявності порушень відповідачами приписів Закону України "Про виконавче провадження"; Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15.12.1999 № 74/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15.12.1999 за № 865/4158 та Порядку реалізації арештованого майна, затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 42/5 від 15.07.1999, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 19.07.1999 за № 480/3773.
Таким чином позовні вимоги стосовно визнання торгів, проведених Приватним підприємством "Нива В.Ш." в особі філії № 13 від 02.09.2010, з продажу майна Виробничого об"єднання шахтної геології та технічного буріння "Укрвуглегеологія" у кількості 46 найменувань недійсними підлягають до задоволення, а оскільки проведення цих торгів оформлено протоколом № 1310097-1 від 02.09.2010 про проведення аукціону та актом від 06.09.2010 про проведення прилюдних торгів, позовні вимоги щодо визнання цих документів недійсними також підлягають до задоволення.
Судові витрати покладаються на відповідачів солідарно, згідно ст.44, 49 Господарського процесуального кодексу України.
У судовому засіданні 22.06.2011 були оголошені вступна та резолютивна частини рішення.
Керуючись ст.ст.44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області
В И Р І Ш И В:
1. Позовні вимоги Виробничого об"єднання шахтної геології та технічного буріння "Укрвуглегеологія", м.Донецьк, до І-го відповідача Відділу державної виконавчої служби Брянківського міського управління юстиції, м.Брянка Луганської області та до ІІ-го відповідача Приватного підприємства "Нива В.Ш." в особі філії № 13, м.Луганськ задовольнити у повному обсязі.
2. Визнати торги, проведені Приватним підприємством "Нива В.Ш." в особі філії № 13 від 02.09.2010, з продажу майна Виробничого об"єднання шахтної геології та технічного буріння "Укрвуглегеологія" у кількості 46 найменувань недійсними; визнати недійсним протокол № 1310097-1 від 02.09.2010 про проведення аукціону по реалізації арештованого майна Виробничого об"єднання шахтної геології та технічного буріння "Укрвуглегеологія" у кількості 46 найменувань, складений Приватним підприємством "Нива В.Ш." в особі філії № 13; визнати недійсним акт від 06.09.2010 про проведення прилюдних торгів з продажу майна Виробничого об"єднання шахтної геології та технічного буріння "Укрвуглегеологія" у кількості 46 найменувань, складений відділом Державної виконавчої служби Брянківського міського управління юстиції.
3. Стягнути солідарно з Відділу Державної виконавчої служби Брянківського міського управління юстиції, вул.Щетиніна, б.2А, м.Брянка Луганської області, код 34970344 та Приватного підприємства "Нива В.Ш." вул.Паньківська, б.5, м.Київ, код 33668915 в особі філії № 13, вул.Дьоміна, б.5, м.Луганськ, код 36367044 на користь Виробничого об"єднання шахтної геології та технічного буріння "Укрвуглегеологія", пр.Ілліча, б.91, м.Донецьк, код 00186080 державне мито в сумі 85 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 236 грн. 00 коп., видати накази позивачу.
Відповідно до ст.85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Дата підписання рішення: 29.06.2011.
Суддя Т.В.Косенко
Помічник суддіС.І. Заєць