Постанова № 16478975, 26.05.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.05.2011
Номер справи
2а-4390/11/2670
Номер документу
16478975
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. №27/56

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

26 травня 2011 року 15:22 № 2а-4390/11/2670

за позовомЗаступника прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспенкції в Подільському районі м. Києва

до Комунального підприємства підрядне спеціалізоване ремонтно-будівельне управління

простягнення заборгованості у розмірі 134289,50 грн

Суддя О.В.Головань

Секретар Г.А.Тітова

Представники:

Від прокуратури: Керезвас А.А.

Від позивача: Козак А.Л.

Від відповідача: не з'яв.

Обставини справи:

Заступник прокурора Подільського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Комунального підприємства підрядного спеціалізованого ремонтно-будівельного управління заборгованості з узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість у сумі 15209,29 грн., податку на прибуток у розмірі 45917,43 грн., земельного податку у розмірі 56370,69 грн., з частини чистого прибутку у розмірі 16772,06 грн. та комунального податку у розмірі 20,03 грн.

В судовому засіданні 26.05.11 р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позову.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Комунальньне підприємство підрядне спеціалізоване ремонтно-будівельне управління (надалі відповідач), зареєстроване Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією 22.06.05 р. (ідентифікаційний код 03333892), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Відповідач перебуває на обліку як платник податку у Державній податковій інспекції у Подільському районі міста Києва (надалі позивач).

Відповідачем було задекларовано податкове зобовязання з податку на додану вартість, податку на прибуток та земельного податку шляхом подання до Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва податкових декларацій, а саме: з податку на прибуток за 2010 рік на суму 41446,00 грн.; з податку на додану вартість за період листопад 2010 року грудень 2010 року на суму 6887,00 грн. та 3517,00 грн. відповідно; з земельного податку за 2010 рік на суму 31143,16 грн. за рік з яких 2595,26 грн. щомісячно.

Крім того, відповідачем до податкового органу подано розрахунок частини чистого прибутку за 2010 рік на суму 17890,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем в рахунок зменшення заборгованості сплачувались кошти, та станом на момент розгляду справи у суді залишок податкової заборгованості з податку на додану вартість склав 15209,29 грн., податку на прибуток у розмірі 45917,43 грн., земельного податку у розмірі 56370,69 грн., з частини чистого прибутку у розмірі 16772,06 грн. та комунального податку у розмірі 20,03 грн.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Частиною 1 підпунктом 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Частиною 1 підпунктом 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний: сплачувати податки та збори в строки та у розмірах встановленим цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України платник податків, крім випадків, передбачених податковим законодавством, самостійно обчислює суму податкового та/або грошового забовязання та/або пені, яку зазначає у податкові (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 зазначеного Кодексу платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10-ти календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбачено цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.

Як свідчать обставини справи, відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачені задекларовані податкові зобовязання. Всього відповідачем не сплачено самостійно узгодженого податкового зобовязання у розмірі 134289,50 грн., з яких: з податку на додану вартість у сумі 15209,29 грн., податку на прибуток у розмірі 45917,43 грн., земельного податку у розмірі 56370,69 грн., з частини чистого прибутку у розмірі 16772,06 грн. та комунального податку у розмірі 20,03 грн.

Так, ДПІ проведена документальна невиїзна (камеральна) перевірка своєчасності сплати податків і зборів до бюджету № 1271/15310/03333892 від 19.11.10 р.

На підставі вказаних актів та внаслідок встановлених порушень, податковим органом винесені податкові повідомлення рішення з плати за землю № 0014841530/0 від 23.11.10 р. на суму 19769,55 грн.; № 0014921530/0 від 23.11.10 р. на суму 13268,46 грн., № 0014931530/0 від 23.11.10 р. на суму 5985,09 грн.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

На підставі п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на адресу відповідача направлялись перша податкова вимога № 1/2770 від 07.12.10 р. на суму 41573,43 грн.

Вищевказана вимога відповідачем не оскаржувались.

Отже, з урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобовязання станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача податкової заборгованості у розмірі 134289,50 грн., з яких: з податку на додану вартість в сумі 15209,29 грн., податку на прибуток у розмірі 45917,43 грн., земельного податку у розмірі 56370,69 грн., з частини чистого прибутку у розмірі 16772,06 грн. та комунального податку у розмірі 20,03 грн.

Крім того, заборгованість відповідача у розмірі 134289,50 грн. (з податку на додану вартість у сумі 15209,29 грн., податку на прибуток у розмірі 45917,43 грн., земельного податку у розмірі 56370,69 грн., з частини чистого прибутку у розмірі 16772,06 грн. та пені у розмірі 20,03 грн.) підтверджується наявною у матеріалах справи обліковою карткою платника податку станом на 21.03.11 р.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

У відповідності до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно з пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Подакового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини, а також стягувати до бюджетів та державних цільвих фондів суми грошових зобовязань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Присутній в судовому засіданні 12.05.11 р. представник відповідача підтвердив наявність у підприємства податкової заборгованості.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

У зв'язку з тим, що позовні вимоги заявлені до суду до набрання чинності Податковим кодексом України (01.01.11 р.), суд, розглядаючи спір по суті, застосовує положення Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", чинного станом на час виникнення спірних правовідносин та подання позову до суду.

На підставі вищевикладеного, ст.ст. 160-163, 186 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з Комунального підприємства підрядного спеціального ремонтно-будівельного управління (04128, м. Київ, вул. Стеценка, 22; код 03333892) на користь держави (на р/р 34129999700008, одержувач УДК у Подідьському районі м. Києва, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код 2607793) заборгованість у розмірі 134289 (сто тридцять чотири тисячі двісті вісімдесят девять) грн. 50 коп.

3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя О.В. Головань

Повний текст постанови

виготовлено і підписано 30.05.11 р.