Постанова № 16478638, 31.05.2011, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2011
Номер справи
2270/4420/11
Номер документу
16478638
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

Справа № 2270/4420/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 травня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіЛабань Г.В.

при секретаріВересняк А.А.

за участі:сторін розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вікс-Фільтрон" до Красилівської міжрайонної державної податкової інспекціі , Головного управління Державного казначейства України у Хмельницькій області про стягнення відшкодування податку на додану вартість, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду із позовом до Красилівської міжрайонної податкової інспекції Хмельницької області, Головного управління Державного казначейства у Хмельницькій області про стягнення відшкодування податку на додану вартість, посилаючись на те, що Товариство є платником податку на додану вартість на підставі свідоцтва платника ПДВ за № 100067053 та займається господарською діяльністю. В період часу за 2010 рік позивачем до Красилівської МДПІ подано декларації з податку на додану вартість з ознакою бюджетного відшкодування вказаного податку, однак на день подачі позову позивачу всупереч вимогам ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість». Станом на 31.05.2011 року по ТзОВ "Вікс - Фільтрон" рахується до відшкодування суми ПДВ в розмірі 8514326 грн., що підтверджені проведеними позаплановими виїзними перевірками у законодавчо встановлені терміни.

Позивач просить суд стягнути з Державного казначейства України на користь Товариства суми відшкодування податку на додану вартість в розмірі 8514326 грн. та стягнути сплачене державне мито в розмірі 1700 грн.

Представник позивача у судовому засіданні уточнив позовні вимоги та просив стягнути 8514326 грн. та 1700 грн. сплаченого державного мита, посилаючись на обставини, які викладені у адміністративному позові. У своїх уточненнях вказує, що при подачі позову були допущені арифметичні помилки але ціна позову залишається незмінною.

Представник відповідача Красилівської МДПІ в судовому засіданні позов не визнав та подав суду письмові заперечення. У своїх поясненнях посилається на те, що відповідно до п.5.2. наказу ДПА України від 18.08.2005 року №350 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведені перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість" протягом 5 робочих днів від дати отримання довідок про підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування ПДВ за результатами документальної невиїзної перевірки або позапланової документальної перевірки працівниками МДПІ було підготовлено та надано органам ДК України висновки про відшкодування ПДВ по Товариству на загальну суму 8514326 грн. Висновки були направлені в Управління Державного казначейства у Красилівському районі. Процес та порядок відшкодування податку на додану вартість передбачено спільним наказом від 03.08.2004 року №451/501/132 «Про затвердження Порядку взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та державного казначейства України на погашення простроченої бюджетної заборгованості з ПДВ шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики». Відповідно до п.7 вказаного наказу ДК України здійснює відшкодування податку на додану вартість підприємствам згідно з отриманими реєстром та висновками. У звязку з подачею адміністративного позову до суду висновки були відкликані із головного управління Державного казначейства України у Хмельницькій області.

Представник відповідача Головного управління Державного казначейства України у Хмельницькій області позову не визнала та надала суду письмові заперечення. У своїх поясненнях вказала, що відповідно до ст.10 Закону України від 04.12.1990 року №509 "Про державну податкову службу в Україні" здійснення контролю за додержанням законодавства про податки, а також забезпечення правильності обчислення та своєчасності надходження податків, інших платежів здійснюють органи державної податкової служби. Процедура перерахування коштів з бюджетного рахунку на банківський рахунок платника податку регулюються Порядком взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України та погашення простроченої бюджетної заборгованості з податку на додану вартість шляхом видачі внутрішньої позики затвердженим наказом державної податкової адміністрації, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України 03.08.2004 року №451/501/132 відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюються органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду. Красилівською МДПІ до управління Державного казначейства у Красилівському районі було направлено висновки про бюджетне відшкодування ПДВ ТЗОВ "Вікс-Фільтрон" за деклараціями за березень, квітень, липень, серпень, листопад, грудень 2010 року, проте реєстру субєктів підприємницької діяльності з визначенням розміру відшкодування ПДВ з бюджету по сумах передбачених висновками, як передбачено п.п.5,7 Порядку не було направлено. Крім того надані висновки не відповідали сумам, заявлених позивачем у податкових деклараціях до відшкодування. Листом від 31.03.2011 року Красилівська МДПІ відкликала без виконання висновки про відшкодуванню ПДВ Товариству.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, встановив наступне.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язанні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

В силу ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії АОО №494705 ТзОВ «Вікс-Фільтрон» зареєстровано 24.10.2005 року Красилівською районною державною адміністрацією Хмельницької області як платника податків.

За результатами господарської діяльності станом на 01.03.2011 року по ТзОВ «Вікс-Фільтрон» код ЄДРПОУ 33727399 рахується до відшкодування суми ПДВ у розмірі 8514326 грн., що підтверджені проведеними позаплановими виїзними перевірками у законодавчо встановлені терміни та в порушення чинного законодавства не відшкодовані більше 74 днів, а саме за деклараціями:

від 19.032010 року по акту перевірки від 13.05.2010 року в сумі 864 661 грн., від 16.04.2010 року по акту перевірки від 13.05.2010 року в сумі 1 273 366 грн., від 20.07.2010 року по ату від 16.08.2010 року в сумі 670850 грн., від 19.08.2010 року по акту від 13.09.2010 року в сумі 969544 грн., від 22.11.2010 року по акту від 13.01.2011 року в сумі 1 991943 грн., від 15.12.2010 року по акту від 13.01.2011року в сумі 786989 грн., від 19.01.2011 року по акту від 25.02.2011 року в сумі 1 956 973 грн., а всього 8 514 326 грн.

Наведене обєктивно підтверджується актами перевірок від 13.05.2010 року, від 13.09.2010 року, від 13.01.2011 року та довідками про загальну інформацію щодо Товариства та результатами його діяльності за період з 01.06.2010 по 31.07.2010 року від 16.08.2010 року про результати позапланової перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленої на рахунок в банку в декларації за червень 2010 року, яка виникла за рахунок від"ємного значення з ПДВ, що декларувалась в періоді з 01.05.2010 по 30.06.2010 року., довідкою за період з 01.09.2010 по 30.11.2010 року, довідкою з 01.11.2010 по 31.12.2010 року та довідкою від 25.02.2011 року з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість заявленої на рахунок в банку в декларації загрудень 2010 року, яка виникла за рахунок від"ємного значення з ПДВ, що декларувалась в періоді з 01.11.2010 по 30.11.2010 року.

Правомірність нарахованої суми , але невідшкодованого ПДВ в розмірі 8 514 326 грн. сторонами не заперечується.

Сума невідшкодованого ПДВ в розмірі 8 514 326 грн., також підтверджується листом з Красилівської МДПІ від 30.05.2011 року за №5816/10/23-127. Вказана сума на час розгляду справи не відшкодована.

Всього станом на 01.03.2011року шляхом проведення податковим органом перевірок підтверджено право позивача на бюджетне відшкодування податку на додану вартість на суму 8514326 грн.

Відповідно 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" встановлено порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню) та строки проведення розрахунків.

Згідно пп. 7.7.1 п. 7.7 вказаної статті, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно п. п. 1.5, 1.6 ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість" звітний (податковий період) - період, за який платник податку зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати його до бюджету, а податковим зобов'язанням є загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому періоді), що визначена згідно з цим Законом.

Відповідно до пп. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пп. 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:

а)бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);

б)залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно пп. 7.7.4 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Згідно п. п. 7.7.4, п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. Право на бюджетне відшкодування виникає у разі наявності різниці між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

П. п. 7.4.1, п. 7.4 ст. 7 Закону- України "Про податок на додану вартість" встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 6.1 ст. 6 та ст. 8-1 цього Закон) , протягом такого звітного періоду.

Згідно п. п. 7.4.5 п. 7.4 ст.7 цього ж Закону не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку - у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з п. п. 7.2.6 цього пункту). У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку попередньо включені до складу податкового кредиту , залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавство, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

Відповідно до абзацу другого п.п. 7.7.5 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що піддягає відшкодуванню з бюджету.

Суд приймає до уваги, що відповідачем Красилівською МДПІ на виконання вимог п.п. 7.7.5 п 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" постійно протягом вказаного періоду часу подавались до органу державного казначейства висновки про суму відшкодування податку на додану вартість на загальну суму 8039828 грн., однак Управлінням державного казначейства вказані висновки повертались до Красилівської МДПІ, з мотивів відсутності позивача у реєстрі суб'єктів підприємницької діяльності на відшкодування ПДВ.

Суд вважає, що позивачем повністю виконані вимоги п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" щодо порядку подання до Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції податкових декларацій з податку на додану вартість та розрахунків суми бюджетного відшкодування в установлені строки, а також встановлено, що податок на додану вартість підтверджений актами податкових виїзних позапланових перевірок, з метою отримання бюджетних відшкодувань сплаченого ним податку на додану вартість за вказані періоди 2010 року, податковим органом не вжито відповідних заходів, а органом державного казначейства, відповідно і не перераховано на розрахунковий рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю "Вікс - Фільтрон" сум бюджетних відшкодувань сплаченого ним податку на додану вартість за звітні період 2010 року.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на вищенаведене суд дійшов до висновку, що позов Товариства обгрунтований та доведений у судовому засіданні, відтак необхідно задовольнити, та стягнути на користь позивача недоогриману суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, заявлену позивачем, підтверджену результатами перевірок та висновками податкового органу за: березень, квітень, липня, серпень, листопад, грудень 2010 року в розмірі 8514326 грн.

Підлягають задоволенню вимоги позивача щодо відшкодування сплаченого судового збору.

Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

При подані позовної заяви до суду позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1700 грн.

Керуючись ст.ст158-163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Вікс -Фільтрон" суму відшкодування податку на додану вартість в розмірі 8 514 326 грн.(вісім мільйонів пятсот чотирнадцять тисяч триста двадцять шість тисяч).

Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Вікс -Фільтрон" судові витрати у сумі 1700грн.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Повний текст постанови виготовлено 03 червня 2011 року

Постанова не набрала законної сили

Суддя/підпис/Г.В. Лабань

"Згідно з оригіналом" СуддяГ.В. Лабань