Постанова № 16478426, 21.06.2011, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.06.2011
Номер справи
3209/11/2170
Номер документу
16478426
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 червня 2011 р. Справа № 2-а-3209/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О. В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 3400,00 грн.,

встановив:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області (далі по тексту позивач або САТ ДПА) звернулось до адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач або ФОП ОСОБА_1) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 3400,00 грн.

Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі від 01.06.2011 направлена відповідачеві 06.06.2011 рекомендованим листом з повідомленням. Згідно поштового повідомлення, що повернулось, ФОП ОСОБА_1 отримав зазначене поштове відправлення 08.06.2011. Таким чином, про розгляд адміністративної справи відповідач повідомлений належним чином.

Заперечень від відповідача не надходило, десятиденний строк, передбачений ч. 3, ст. 183-2 КАС України для їх надання, сплив. Відповідно до п. 2, ч. 5, ст. 182-2 КАС України суд вважає за можливе розглянути спір у порядку скороченого провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до змісту позовної заяви, вимоги позивача обґрунтовуються наступним.

23.02.2011 посадовими особами САТ ДПА проведено перевірку кафе "Акація", розташованого за адресою вул. Будьоного, 14, м. Херсон, що використовується ФОП ОСОБА_1 За результатами перевірки складено акт від 23.02.2011 № 16/32/01/НОМЕР_1. В ході перевірки встановлено факт відсутності відведеного та спеціально обладнаного для куріння місця, а також нерозміщення наочної інформації "Місце для куріння", "Куріння шкодить Вашому здоров'ю" та "Куріння заборонено!". Відповідно та на підставі вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 № 481/95-BP (далі по тексту - Закон № 481/95), а також постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790 "Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі по тексту - Порядок) стосовно відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 3400,00 грн. Відповідне рішення № 210656-2121-32 прийнято САТ ДПА 28.02.2011, однак борг відповідача зі сплати штрафних санкцій станом на дату подання позову ним не погашений. Позивач просить стягнути з ФОП ОСОБА_1 суму застосованих фінансових санкцій у розмірі 3400,00 грн.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є фізичною ообою-підприємцем, зареєстрований виконавчим комітетом Херсонської міської ради 16.09.1992.

23.02.2011 посадовими особами САТ ДПА проведено фактичну перевірку кафе "Акація" розташованого за адресою вул. Будьоного, 14, м. Херсон. Зазначене кафе використовується ФОП ОСОБА_1, місце проживання якого вул. Б. Хмельницького, 19, с. Зеленівка, м. Херсон. За результатами перевірки складено акт № 16/32/01/НОМЕР_1 (далі по тексту - акт або акт перевірки), відповідно до якого встановлено факт відсутності відведеного та спеціально обладнаного для куріння місця, а також нерозміщення наочної інформації "Місце для куріння", "Куріння шкодить Вашому здоров'ю" та "Куріння заборонено!". Працівник відповідача (бармен ОСОБА_2) ознайомилась із актом та підписала його без зауважень. Щодо зазначеного порушення вона надала пояснення наступного хараткеру, що є додатком до акту: "Наочна інформація буде розміщена пізніше".

Відповідно до ст. 15-2 Закону № 481/95 забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів у закладах громадського харчування. У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!". У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!". У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять. Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів. У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

Однак, всупереч вищезазначеним вимогам ст. 15-2 Закону № 481/95, відповідачем не обладнано спеціально відведеного місця для куріння та не розміщено відповідної наочної інформації, що є порушенням.

На підставі акту перевірки САТ ДПА прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 210656-2121-32 від 28.02.2011, отримане відповідачем 15.04.2011, про що свідчить копія поштового повідомлення з відміткою про вручення у матеріалах справи. Однак, станом на момент подання позову сума фінансових санкцій ним не сплачена.

Розмір штрафної санкції, передбаченої за зазначене правопорушення, встановлений ст. 17 Закону № 481/95 і складає 3400 грн.

Відповідно до п. 6 Порядку САТ ДПА є одним із суб'єктів владних повноважень, якому надано право застосовувати фінансові санкції за порушення вимог Закону № 481/95. Рішення про застосування фінансових санкцій повинно бути виконаним суб'єктом підприємницької діяльності протягом 30 днів з моменту його отримання, а у разі його невиконання сума фінансових санкцій стягується на підставі рішення суду. Зазначене рішення отримане відповідачем 15.04.2011, таким чином, кінцевий строк його виконання настав 16.05.2011 (з урахуванням того, що 15.05.2011 - вихідний день). Однак, станом на момент подачі позову, а саме 01.06.2011, сума фінансових санкцій ФОП ОСОБА_1 не погашена.

Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. 183-2, 158-163 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 3400,00 грн. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (індивідуальний податковий номер НОМЕР_1) фінансові санкції у розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 коп. до державного бюджету (код платежу 21081100, код банку 24104230, ГУДКУ у Херсонські області, р/р 31116106700002, МФО 852010).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Анісімов О.В.

кат. 8.1.4