Постанова № 16476718, 15.02.2011, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2011
Номер справи
2а-5902/10/1770
Номер документу
16476718
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-5902/10/1770

15 лютого 2011 року 09 год. 30 хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. за участю секретаря судового засідання Бондаренко В.Ю. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: не з'явився

позивача: представник не з'явився

відповідача: представник не з'явився

третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: представник не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Заступника прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Рівне третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Рівненській області

доСуб`єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2

про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Рівне звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення штрафу за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700,00 грн.

Прокурор подав заяву, в якій просить розгляд справи проводити без його участі.

Представник Державної податкової інспекції у м. Рівне подав клопотання, в якому зазначає, що він підтримує позицію прокурора та просить справу розглянути без його участі.

Від третьої особи на стороні позивача - Територіального управління Головної Державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області - надійшла заява про розгляд справи за відсутності його представника.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Судом вживалися заходи щодо повідомлення відповідача про дату, час і місце судового розгляду справи. Судом не визнавалася обовязковою участь відповідача в судовому засіданні.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши позовну заяву, дослідивши подані позивачем письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю.

Суд виходив з наступного.

25 березня 2010 року було здійснено перевірку транспортного засобу марки Mercedes-Benz 1317 D (вантажний фургон), номерний знак НОМЕР_1, серія та номер свідоцтва про реєстрацію: НОМЕР_3, що належить відповідачу Суб'єкту підприємницької діяльності фізичній особі ОСОБА_2, під час якої було встановлено порушення відповідачем ч.1 абз.3 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". а саме надання послуг з перевезення вантажів за відсутності ліцензійної картки на транспортний засіб, про що працівниками автоінспекції складено Акт № 175351 від 25 березня 2010 р., який водій зазначеного транспортного засобу ОСОБА_3 підписувати відмовився (а.с.11).

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” водій автомобіля, який надає послуги з перевезення вантажів повинен мати такі документи: посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

На цій підставі начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області, відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженою постановою Кабінетів Міністрів України від 08 листопада 2006 року №1567 (далі за текстом Порядок), винесено постанову № 0327 від 11 травня 2010 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. (а.с.8).

Відповідачем штраф не сплачено, акт перевірки від 25 березня 2010 року та постанова №0327 від 11 травня 2010 року територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області в судовому порядку не оскаржувалась.

Відповідно до ст. 70, ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Прокурором та позивачем доведена правомірність позовних вимог. А відтак, позов обґрунтований і підлягає до задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з відповідача - Суб`єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) - штраф за порушення чинного законодавства України про автомобільний транспорт в розмірі 1700,00 грн., який перерахувати в дохід державного бюджету України (Головне управління Державного казначейства України у Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення Державного казначейства України в м. Рівне, р/р 31113106700002, ЄДРПОУ - 22586331, код платежу 21081100).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Дорошенко Н.О.