Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-4710/10/1770
20 жовтня 2010 року 11год. 45хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А. за участю секретаря судового засідання Бодряшкіної Ю.К. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Мельникова І.С., представник Кучмак В.З.,
відповідача: представник Чорномаз Ю.П., третьої особи позивача: представник <Текст >третьої особи відповідача: представник <Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія "ЗЕВС ЛТД" <Список ><в особі >третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача< 3-тя особа >
доДубенська об"єднана державна податкова інспекція третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >
про визнання дій посадової особи протиправними та скасування наказу , - ВСТАНОВИВ :
Товариство з обмеженою відповідальністю “Зевс ЛТД” звернулося в Рівненський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання дій службових осіб Дубенської об'єднаної державної податкової інспекції по видачі наказу №516 від 29 вересня 2010 року, направлення №633 від 29 вересня 2010 року та проведення позапланової перевірки протиправними та незаконними.
В обґрунтування заявленого позову зазначає, що дії працівників відповідача щодо проведення виїзної позапланової документальної перевірки відповідно до наказу №516 від 29 вересня 2010 року, призначеної відповідно до п. 8 ч. 6 ст.11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. № 509-ХІІ протиправні, оскільки перевірка проведена з порушеннями чинного законодавства.
Представники позивача в судовому засіданні повністю підтримали заявлений позов з підстав викладених в позовній заяві. Пояснили, що під час виходу відповідача за юридичною адресою товариства порушили вимоги чинного законодавства, оскільки у відповідності до вимог Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позапланова виїзна перевірка може здійснюватися лише на підставі рішення суду. Зазначають, що оскільки в направленні на проведення позапланової перевірки відсутнє посилання на рішення суду, у податкового органу відсутнє право на проведення такої перевірки. Крім того посилається на постанову КМУ №502 від 21 травня 2009 року «Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року», згідно якої встановлено обмеження щодо проведення позапланових перевірок субєктів господарювання. Просили позов задовольнити у повному обсязі.
У судовому засіданні представник відповідача позов не визнав, пояснив, що позивач не допустив працівників Дубенської ОДПІ до проведення позапланової документальної перевірки відповідно до наказу №516 від 29 вересня 2010 року, про що складено акт не допуску до проведення до перевірки. Таким чином, на думку відповідача ТОВ “Компанія “ЗЕВС ЛТД” штучно створила умови, що унеможливили проведення документальної перевірки
Представник відповідача вказує на те, що Наказ, на підставі якого була призначена перевірка видано законних підставах. Просив у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю за безпідставністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази суд приходить до висновку, що адміністративний позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що наказом Дубенської ОДПІ №515 від 29 вересня 2010 року про проведення службового розслідування, на підставі здійсненого ДПА України моніторину якості складання перевірок платників податків та в ході проведеної операції “Бюджет”5 липня 2010 року було проаналізовано акт перевірки Дубенської ОДПІ ТОВ “Компанія “Зевс”. Оскільки, було встановлено, що матеріали перевірки містять суперечливі відомості щодо сум валових витрат підприємства комісію для проведення службових розслідувань стосовно державних службовців зобовязано провести службове розслідування відносно посадових осіб Дубенської ОДПІ.
Як вбачається з матеріалів справи згідно з наказом Дубенської ОДПІ №516 від 29 вересня 2010 року перевірка була призначена відповідно до вимог п.8 ч. 6 ст. 11-1“Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року № 509-XII.
У відповідності до вимог ст. 11-2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року № 509-XII було вручено копію даного наказу та направлення до початку проведення перевірки.
29 вересня 2010 року на посадових осіб Дубенської ОДПІ та ДПА в Рівненській області для проведення виїзної позапланової документальної перевірки ТОВ “Компанія “Зевс ЛТД”було виписано направлення №633 із зазначенням строків проведення (тривалістю десять днів).
Як встановлено судом, копію наказу та направлення на перевірку №633 отримала генеральний директор ТОВ “Компанія “Зевс” ОСОБА_5 30 вересня 2010 року, що підтверджується підписом посадової особи на розписках, наданих податковим органом.
30 вересня 2010 р. посадовими особами Дубенської ОДПІ було здійснено вихід за юридичною адресою Товариства з обмеженою відповідальністю “Компанія “Зевс ЛТД”: м. Дубно, вул. Клима Савура, 6, з метою проведення виїзної позапланової документальної перевірки. Після ознайомлення з направленням, посадові особи ТОВ “Компанія “Зевс ЛТД” відмовилися від допуску ревізорів Дубенської ОДПІ до проведення позапланової документальної перевірки товариства. По даному факту 30 вересня 2010 р. СДПРІ відділу внутрішнього контролю та взаємодії з правоохоронними органами управління податкового контролю юридичних осіб ДПА в Рівненській області Столярець І.В. та ГДПРІ відділу податкового контролю юридичних осіб Дубенської ОДПІ Мокрій С.В. було складено акт №107/23/30362061 про відмову від допуску до проведення позапланової виїзної перевірки посадовими особами ТОВ “Компанія “Зевс ЛТД”.
Згідно приписів ст. 11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року № 509-XII Позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин, передбачених цим Законом.
Відповідно до ст. 11- 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року № 509-XII посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку та копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.
Відповідно до п. 8 ч. 6 ст 11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року № 509-XII у разі, коли вищестоящий орган державної податкової служби в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державної податкової служби здійснив перевірку документів обовязкової звітності платника податків або висновків акта перевірки, складеного нижчестоящим контролюючим органом, та виявив їх невідповідність вимогам законів, що призвело до ненадходження до бюджету сум податків та зборів (обовязкових платежів) є підставою для проведення позапланової перевірки. Позапланова перевірка в такому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державної податкової служби лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державної податкової служби, які проводили планову або позапланову виїзну перевірку зазначеного платника податків, розпочате службове розслідування або порушено кримінальну справу. З огляду на те, що наказом Дубенської ОДПІ №515 від 29 вересня 2010 року про проведення службового розслідування, на підставі здійсненого ДПА України моніторину якості складання перевірок платників податків та в ході проведеної операції “Бюджет”5 липня 2010 року було проаналізовано акт перевірки Дубенської ОДПІ ТОВ “Компанія “Зевс" та було встановлено, що матеріали перевірки містять суперечливі відомості щодо сум валових витрат підприємства призначено комісію для проведення службових розслідувань стосовно державних службовців зобовязано провести службове розслідування відносно посадових осіб Дубенської ОДПІ, є всі законні підстави для проведення перевірки згідно наказу №516 від 29 вересня 2010 року.
З вищенаведеного, суд приходить до висновку, що посадові особи Дубенської ОДПІ діяли в рамках чинного законодавства України.
Згідно із частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідно до частини другої статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суд приходить до висновку, що відповідач довів правомірність прийнятого наказу №516 від 29 вересня 2010 року.
Приймаючи рішення у даній справі, суд виходить із повноважень, визначених частиною другою статті162 КАС України, тому адміністративний позов у задоволенні позову слід відмовити повністю за безпідставністю.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Товариству з обмеженою відповідальністю "Компанія "ЗЕВС ЛТД" - відмовити повністю.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя <Підпис >Жуковська Л.А.