Постанова № 16472722, 20.06.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.06.2011
Номер справи
2а/0470/519/11
Номер документу
16472722
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2011 р. Справа № 2а/0470/519/11

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Шлай А. В. при секретарі за участю: прокурора представників позивача Анісімова В.В., Долженко К.П., Рейди А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю підприємство "Дніпросіті" про звернення стягнення на активи, - ВСТАНОВИВ: Прокурор Індустріального району м. Дніпропетровська звернувся до суду в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю підприємство "Дніпросіті" на користь держави заборгованість у сумі 5261510 грн. 12 коп. Прокурор та представники позивача у судовому засіданні позов підтримали у повному обсязі, просили його задовольнити.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, у судове засідання не прибув, про причини неявки не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не подав.

Суд, заслухавши пояснення прокурора, представників позивача, дослідивши письмові докази по справі встановив, що Товариство з обмеженою відповідальністю підприємство "Дніпросіті" зареєстроване виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 14.02.1992 р. та перебуває на податковому обліку у Лівобережній міжрайонній державній податковій інспекції м. Дніпропетровська з 18.02.1992 р. Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська здійснено невиїзну документальну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю підприємство «Дніпросіті» з питань достовірності нарахування податку на додану вартість по податковій декларації з податку на додану вартість за лютий 2008 року (з урахуванням уточнюючого розрахунку). За результатами перевірки складено Акт перевірки № 4018/23/16403869 від 17.06.2009 р., в якому зазначено, що в порушення п.п.7.2.3. п.7.2. ст.7, п.п. 7.4.5. .7.4. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97р. 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями), товариство з обмеженою відповідальністю підприємство „Дніпросіті" завищено суму податкового кредиту у лютому 2008 року на суму 298756,00 грн., в результаті чого занижено суму ПДВ у розмірі 298 756,00 грн., що підлягає сплаті до бюджету. Так, згідно додатку 5 до уточнюючої декларації з ПДВ за лютий 2008 року ТОВ підприємство «Дніпросіті» до складу податкового кредиту включено суму 298756,00 грн. по контрагенту ПП «ВМГ». Згідно листа Державної податкової інспекції у Красногвардійському районі м.Дніпропетровська від 16.06.2009р., ПП «ВМГ» 31.12.2007 р. анульоване свідоцтво платника ПДВ, а нове свідоцтво видане лише 13.04.2009 р. Таким чином, протягом 2008 р. та до 13.04.2009 р. ПП „ВМГ" не було зареєстроване як платник ПДВ. На підставі Акту перевірки № 4018/23/16403869 від 17.06.2009 р. Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська винесено податкове повідомлення-рішення №0001182301/0 від 03.07.2009 р. на суму 448134,00 грн. У зв'язку з наявністю по особовому рахунку платника переплати в розмірі 50,38 грн. по зазначеному податковому повідомленню-рішенню несплаченою залишається сума в розмірі 448083,62 грн. Податкове повідомлення-рішення направлене на адресу відповідача поштою з рекомендованим повідомленням про вручення, проте, 28.07.2009 р. конверт з податковим повідомленням-рішенням повернуто до податкового органу з відміткою на поштовому конверті „за зазначеною адресою не проживає", після чого податкове повідомлення-рішення №0001182301/0 від 03.07.2009 р. вивішено на дошку податкових оголошень, про що складено Акт №5068/23/16403869 від 28.07.2009 р.

Крім того, Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська здійснено невиїзну документальну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю підприємство «Дніпросіті» з питань достовірності нарахування податку на додану вартість по податковій декларації з податку на додану вартість за лютий 2008 року (з урахуванням уточнюючого розрахунку), за результатами якої складено Акт перевірки № 5224/23/16403869 від 04.08.2009 р., котрим встановлено, що відповідачем в порушення п.п.7.2.3. п.7.2. ст.7, п.п. 7.4.5. п.7.4. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97р. №168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) завищено суму податкового кредиту у лютому 2008 року (з урахуванням уточнюючого розрахунку) на суму 518 122,00 грн., в результаті чого занижено уму ПДВ у розмірі 518 122,0 грн., що підлягає сплаті до бюджету. На підставі даного Акту перевірки №5224/23/16403869 від 04.08.2009 р. Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська винесено податкове повідомлення-рішення № 0001472301/0 від 27.08.2009 р. на суму 777183,00 грн. На момент здійснення перевірки ТОВ «Дніпросіті» знаходилось в процедурі банкрутства, отже, враховуючи, що згідно ст. 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" керівники підприсмства-банкрута звільняються та його обов'язки покладаються ліквідатора, податкове повідомлення-рішення №0001472301/0 від 27.08.2009 р. було направлене Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська на адресу ліквідатора ТОВ підприємство «Дніпросіті» поштою з рекомендованим повідомленням про вручення та отримане керівником.

Також, Лівобережною міжрайонною державною податковою інспекцією м. Дніпропетровська 21.10.2009 року здійснено позапланову виїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю підприємство «Дніпросіті» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2006 р. по 30.06.2009 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2006 р. по 30.06.2009 р., за результатами якої складено Акт № 7380/23/16403869, яким встановлено порушення п.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України від 22 травня 1997 року № 283/97-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» із змінами та доповненнями, внаслідок чого занижено податок на прибуток підприємства за перевіряємий період на загальну суму 1967687,00 грн. та 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" зі змінами та доповненнями, занижено податок на додану вартість за період з 01.10.2006 р. по 30.06.2009 р. на загальну суму 723142,00 грн. Проведеною перевіркою повноти визначення скоригованого валового доходу встановлено завищення валового доходу в сумі 2603261,00 грн. в зв'язку з ненаданням до перевірки необхідних документів, що підтверджують фінансово-господарську діяльність підприємства. Перевіркою достовірності відображених показників у поданих деклараціях з податку на прибуток підприємств за період з 01.10.2006 р. по 30.06.2009 р. встановлено, що у рядку 01.2 Декларацій «приріст балансової вартості запасів» показників за період з 01.10.2006 р. по 30.06.2009 р. у загальній сумі 2603261,00 грн., встановлено завищення у сумі 2603261,00 грн., так як до перевірки не були надані документи, які підтверджують дані витрати.

Відповідно до п.5.9 ст.5 Закону України 22 травня 1997 року №283/97-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» зі змінами та доповненнями, платник податків веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів даті - запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишків готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з цим Законом (за винятком тих. що отримані безкоштовно).

Згідно п.п.5.3.9 п.5.9 ст.5 Закону України 22 травня 1997 року № 283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" зі змінами та доповненнями не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.

Таким чином, відповідачем завищено суму валових доходів на 2603261,00 грн.

Також перевіркою встановлено, що в порушення п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. Закону України 22 травня 1997 року № 283/97-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" зі змінами та доповненнями підприємством до складу амортизаційних відрахувань за період з 01.10.2006 р. по 30.06.2009 р. безпідставно віднесено витрати на загальну суму 52044,00 грн. В порушення п.п. 7.4.5 п.7.4 ст. 7 Закону України від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" зі змінами та доповненнями підприємством до складу податкового кредиту віднесено суми податку на додану вартість які не підтверджені податковими накладними за період з 01.10.2006 р. по 30.06.2009 р. у сумі 1536673,00 грн.

Згідно п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових. санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

На підставі Акту перевірки №7380/23/16403869 від 21.10.2009 р. Лівобережною МДПІ м. Дніпропетровська винесені податкові повідомлення-рішення від 21.10.2009 р. №0001882301/0 на суму 1084713,00 грн. та №0001852301/0 на суму 2951530,50 грн., які направлені на адресу відповідача поштою, але повернуті з відміткою пошти «за истечением срока хранения» в зв'язку з чим вивішені на дошці податкових оголошень про що складено акт №8516/23 від 14.12.2009 р.

У відповідності до п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" ТОВ «Дніпросіті» було винесено першу податкову вимогу від 11.08.2009 р. №1/981, яка направлена на адресу підприємства поштою, проте повернуто до Лівобережної МДШ М.Дніпропетровська в зв'язку з чим вивішена на дошку податкових оголошень про що складено акт від 09.04.2010 року. 14.05.2010 р. винесено другу податкову вимогу №2/427, яка, у зв'язку з неможливістю вручення відповідачу, вивішена на дошку податкових оголошень про що складено акт від 14.05.2010 року № ША-003487. Зазначені вище податкові повідомлення-рішення №0001182301/0 від 03.07.2009 р. та №0001472301/0 від 27.08.2009 р. оскаржені відповідачем у судовому порядку, однак, ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.05.2010 року у справі №2а-16452/09/0470 позов ТОВ «Дніпросіті» до Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська про визнання протиправними рішень залишено без розгляду у звязку з відкликанням позивачем позовної заяви. Таким чином, сума зобов'язань визначена в податкових повідомленнях-рішеннях відповідно до статті 5 Закону N 2181-III є узгодженою.

Відповідно до п.п.7.2.8 п. 7.2 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платники податку зобовязані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які підлягають оподаткуванню цим податком, а також які не є обєктами оподаткування згідно із статтею 3 та звільнених від оподаткування згідно із статтею 5 цього Закону. Згідно п.п.7.2.3 п. 7.2 ст. 7 зазначеного Закону податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобовязань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надається покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом. На підставі ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують зокрема такі функції - подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Відповідно до пп. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України № 2181- ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Згідно з ст.9 Закону України «Про систему оподаткування № 1251-ХІІ від 25.06.1991 р., платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів). Частиною 3 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» обовязок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обовязкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. У разі ліквідації юридичної особи заборгованість з податків і зборів (обовязкових платежів) сплачується у порядку, встановленому законами України. Відповідно до п.п. 3.1.1, 3.1 ст. 3 Закону України № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідно до п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України № 2181-ІІІ податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп.5.2.2 цього Закону. абз. 3 п.п. 5.3.1, 5.3 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп."а" - "в" п.п.4.2.2, 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру узгодження.

Вирішуючи спір по суті, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

Керуючись, ст.ст. 2, 8-12, 69, 71, 158-164 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Індустріального району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю підприємство "Дніпросіті" (ЄДРПОУ 16403869) на користь держави заборгованість у сумі 5261510 (п'ять мільйонів двісті шістдесят одна тисяча п'ятсот десять) грн. 12 коп.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова суду набирає законної сили в порядку та у строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.В. Шлай