Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 квітня 2011 р. Справа № 2а/0470/1873/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шлай А. В. при секретаріГрищенко І.В., за участю: представника відповідача Лях Я.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства комерційний банк "ПРИВАТБАНК" до Чаплинської міжрайонної Державної податкової інспекції у Херсонській області про скасування податкового повідомлення-рішення, - ВСТАНОВИВ: Публічне акціонерне товариство комерційний банк «ПРИВАТБАНК» звернулось до суду з адміністративним позовом про скасування податкового повідомлення-рішення Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції у Херсонській області № 0000011510/0 від 24.01.2011 року про визначення грошового зобов'язання за основним платежем - комунальним податком на суму 40,80 грн. та штрафними санкціями у розмірі 340 грн. В обґрунтування позову зазначено про те, що рішенням № 424 сесії Асканія-Нова селищної ради У скликання затверджено Положення «Про комунальний податок», яке позивач вважає незаконним. У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити. Відповідач позов не визнав, виклавши свої заперечення письмово, в яких зазначено про те, що 20.12.2010 року проведена перевірки ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» з питання правильності та повноти нарахування у поданих податкових розрахунках комунального податку за II квартал 2010 року та III квартал 2010 року. В результаті перевірки встановлено, що платником комунального податку розмір податкового зобов'язання, визначеного у податкових розрахунках, занижено у зв'язку з методологічною помилкою у II кварталі 2010 року на 22,10 грн., у III кварталі 2010 року - на 18,70 грн. За наслідками перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000011510/0 від 24.01.2011 року про визначення грошового зобов'язання за основним платежем - комунальним податком на суму 40,80 грн. та штрафними санкціями у розмірі 340 грн., яке є правомірним і таким, що не підлягає скасуванню.
У поданій до суду заяві відповідач просив суд розглядати справу без участі уповноваженого представника.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, встановив, що 20 грудня 2010 року головним державним податковим ревізором-інспектором відділу оподаткування юридичних осіб Чаплинської МДПІ проведена невиїзна документальна перевірка платника комунального податку - Херсонської філії ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» з питання правильності та повноти нарахування у поданих розрахунках за II квартал 2010 року та за III квартал 2010 року, на наслідками якої складений Акт № 191/15-21281150. В результаті перевірки встановлено заниження лодаткового зобов'язання, а саме: за II квартал 2010 року при заповненні податкового розрахунку комунального податку вх.. № 7142 від 29.07.2010 року у зв'язку з методологічною помилкою - в рядку 04 «ставка комунального податку, %» (проставляється ставка визначена рішенням органу місцевого самоврядування) притінено ставку податку 10 % та відповідно в рядку 05 «нараховано податку за базовий період» відображено суму 22,10 грн. з розрахунку 5,10 грн. за одного працівника, що призвело до заниження податкового зобов'язання на 22,10 грн. Згідно пп.2.2 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням № 424 від 24.02.2010 р. ХХХХІ сесії У скликання Асканія-Нова селищної ради розмір комунального податку за одного працівника становить 10,2 грн. за базовий період; за III квартал 2010 року при заповненні податкового розрахунку комунального податку вх. № 10411 від 28.10.2010 року у зв'язку з методологічною помилкою - в рядку 04 «ставка комунального податку, %» (проставляється ставка визначена рішенням органу місцевого самоврядування) притінено ставку податку 10 % та відповідно в рядку 05 «нараховано податку за базовий період» відображено суму 18,70 грн. з розрахунку 5,10 грн. за одного працівника, що призвело до заниження податкового зобов'язання на 18,70 грн. Згідно пп.2.2 Положення про комунальний податок, затвердженого рішенням № 424 від 24.02.2010 р. ХХХХІ сесії У скликання Асканія-Нова селищної ради розмір комунального податку за одного працівника становить 10,2 грн. за базовий період. 24 січня 2010 року на підставі зазначеного Акту перевірки Чаплинською МДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000011510/0 від 24.01.2011 року про визначення грошового зобов'язання за основним платежем - комунальним податком на суму 40,80 грн. та штрафними санкціями у розмірі 340 грн.
Вирішуючи позовні вимоги по суті, суд виходить з приписів статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до яких кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Правомірність прийняття оскарженого повідомлення-рішення відповідач обґрунтовує наявністю порушення з боку позивача при складенні розрахунків комунального податку за II та III квартал 2010 року. При цьому, позивач обґрунтовує свої вимоги незаконністю рішення № 424 сесії Асканія-Нова селищної ради У скликання, яким затверджено Положення «Про комунальний податок».
Відповідно до статті 15 Закону України «Про систему оподаткування» (чинного на час виникнення спірних правовідносин) комунальний податок віднесено до місцевих податків і зборів, які встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених заковами України. Комунальний податок є обов'язковим для встановлення сільськими, селищними, міськими радами за наявністю об'єктів оподаткування або умов, з якими пов'язано запровадження цього податку. Комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств.
На виконання приписів зазначеного Закону, рішенням Асканія-Нова селищної ради Чаплинського району Херсонської області № 424 від 24 лютого 2010 року затверджено Положення про комунальний податок та форму розрахунку, пунктом 2.2 якого встановлено, що розмір комунального податку за базовий (звітний) період за одного працівника дорівнює 10,2 грн., що становить 5 % від річного фонду оплати праці, обчисленого, виходячи з розміру неоподаткованого мінімуму доходів громадян.
Відповідач в межах повноважень, визначених Законом України «Про державну податкову службу в Україні» здійснив перевірку правильності розрахунку комунального податку на його сплату позивачем, виявив порушення, визначив суму грошового зобов'язання та застосував штраф за порушення, прийнявши відповідне податкове повідомлення-рішення.
Таким чином, оскаржене рішення прийняте відповідачем у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України за Законами України «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», тому є правомірним і не підлягає скасуванню.
Наслідком незгоди позивача з рішенням Асканія-Новаселищноїради Чаплинського району Херсонської області № 424 від 24 лютого 2010 року має бути його оскарження у встановленому Кодексом адміністративного судочинства України порядку з дотриманням правил предметної підсудності, однак позивач цим правом не скористався. Будь-яких доказів протиправності оскарженого ним повідомлення-рішення позивач суду не надав.
З урахуванням наведеного суд дійшов висновку про відсутність підставі для задоволення адміністративного позову.
Керуючись ст.ст. 2, 8-12, 69, 71, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПРИВАТБАНК» до Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції у Херсонській області про скасування рішення - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили в порядку та у строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.В. Шлай