ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 червня 2011 р.
(11:42) Справа №2а-4804/11/0170/19 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді Кузнякової С.Ю.,
при секретарі Устіновій І.В.,
за участю прокурора Єрьоменко А.М.,
представника позивача Прокофєвої Л.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
,
за позовом Прокурора Первомайського районна АР Крим в інтересах держави в особі Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до Республіканського підприємства "Євпаторійське міжрайпаливо"
про стягнення заборгованості,
Суть спору: прокурор Первомайського районна АР Крим в інтересах держави в особі Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовними вимогами до Республіканського підприємства "Євпаторійське міжрайпаливо" про стягнення заборгованості у сумі 18561,49 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не виконуються встановлені податковим законодавством обовязки щодо сплати сум земельного податку.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача на позовних вимогах наполягали, з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача до суду не зявився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника відповідача відповідно, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Республіканське підприємство "Євпаторійське міжрайпаливо" зареєстроване 10.06.1994 року виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради, як юридична особа, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 638997 ( а.с. 45) та згідно до довідки перебуває на податковому обліку у Первомайському відділені Красноперекопської ОДПІ з 05.05.1997 року (а.с. 7).
Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”(в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) платниками податків і зборів (обовязкових платежів) були юридичні особи, на яких відповідно до Законів України був покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”(в редакції, яка діяла на момент виникнення у відповідача заборгованості) було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків був зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” було встановлено, що платники податків були зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку були передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ ( далі Закон України № 2535 ХІІ ).
Відповідно до ст. 2 Закону України № 2535 ХІІ (що діяв на момент виникнення у відповідача заборгованості) використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст. 13 Закону України № 2535 ХІІ підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно зі ст. 14 Закону України № 2535 ХІІ платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислювали суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подавали відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняло від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків мав право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняло його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Судом встановлено, що відповідачем до податкового органу в порядку звітності були надані податкові розрахунки земельного податку за 2009-2011 роки, відповідно до яких відповідач зобовязаний у 2009 році сплатити 2433,62 грн., у 2010 році сплатити 2577,50 грн. та у 2011 році сплатити 2577,50 грн. земельного податку.
З матеріалів справи вбачається, що у звязку з несплатою відповідачем у встановлені законодавством строки заборгованості по земельному податку, позивачем на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога № 1/124 від 05.06.2009 року на суму 20955,61 грн. та друга податкова вимога № 2/161 від 08.09.09 року на суму 20966,89 грн., яку відповідач отримав 14.09.2009 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Позивачем проведені невиїзні документальні перевірки своєчасності сплати податкового зобовязання по земельному податку відповідача, за результатами яких складені акти перевірки № 622/15-3 від 06.10.2009р., № 702/15-3 від 02.11.2009 року та № 787/15-3 від 30.11.2009 року. В актах зафіксовано порушення відповідачем вимог п.п. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України від 21.12.2000 року № 2181 "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
На підставі зазначених актів перевірки позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення про визначення суми штрафу за земельним податком № 0002301503/0 від 21.10.2009 року в розмірі 101,35 грн., № 0002591503/0 від 23.12.2009 року у розмірі 101,26 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення направлені відповідачу рекомендованою кореспонденцією та отримані останнім 19.10.2009 року та 17.12.2009 року, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 33, 35).
Також працівниками Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим складено акти про результати камеральної перевірки податкової декларації з земельного податку № 299 від 31.03.2010 р., № 662 від 21.06.2010 р. та № 1423/15-3 від 03.11.2010 року.
На підставі зазначених актів перевірки позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення про визначення відповідачу суми податкового зобовязання з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій №0001021503/0 від 21.04.2010 року у розмірі 3212,83 грн., № 0001491503/0 від 12.08.2010 року у розмірі 4205,75 грн. та № 0002081503/0 від 15.12.2010 року у розмірі 9273,23 грн.
Відповідачем в порядку ст. 71 КАС України не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги прийняті з порушенням вимог діючого законодавства.
Відповідно до розрахунку суми позову станом на 30.03.2011 року розмір заборгованості по земельному податку складає 18561,49 грн., з яких 17025,37 грн. основного боргу, 1098,76 грн. штрафних санкцій та 437,36 грн. пені.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів).
На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 якого, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 18561,49 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.
Під час судового засідання, яке відбулось 14.06.2011 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 20.06.2011 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити у повному обсязі.
2.Стягнути з Республіканського підприємства "Євпаторійське міжрайпаливо" (97408, АР Крим, м. Євпаторія, вул. Ескадронна, 28, ЄДРПОУ 01884604) на користь місцевого бюджету Первомайської селищної ради (код платежу 13050100 на п/р 33216811700213 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34740583, МФО 824026) 18561,49 грн. заборгованості з земельного податку.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кузнякова С.Ю.