Постанова № 16457277, 07.04.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.04.2011
Номер справи
2а-18523/10/2670
Номер документу
16457277
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

07 квітня 2011 року 10:16 № 2а-18523/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Мазур А.С., при секретарі судового засідання Хрімлі К.О., за участю представників: позивача - Сідловської А.Б., відповідача - Рощахівської С.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомУправління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м.Києва

до Комунального підприємства "Київпастранс"

простягнення заборгованості у розмірі 2 425 255,77 грн., На підставі частини 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 07 квітня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва звернулось до суду з позовом до Комунального підприємства «Київпастранс»про стягнення заборгованості у розмірі 892612, 56 грн. (з урахуванням заяви про зміну позовних вимог від 23.03.2011р.)

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримала, мотивуючи тим, що всупереч вимогам Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 9 липня 2003 року № 1058-IV із змінами і доповненнями (далі Закон України від 9 липня 2003 року № 1058-IV), відповідно до якого сплата страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування є обовязковою для всіх субєктів підприємницької діяльності, відповідач не сплатив страхові внески у строки та в порядку, передбаченому цим Законом.

Відповідач у судовому засіданні проти заявленого позову не заперечував, уточнені позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з таких підстав.

Комунальне підприємство «Київпастранс»є платником внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 9 липня 2003 року №1058-IV.

Частиною 1 статті 15 Закону України від 09.07.2003р. №1058-IV визначено, що платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, зокрема, роботодавці підприємства, установи та організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, обєднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи субєкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону, є страхувальниками відповідно до положень цього Закону.

Відповідно до абзацу 6 частини 2 статті 17 та частини 6 статті 20 Закону України від 09.07.2003р. № 1058 - IV, страхувальник, яким є відповідач, зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Обчислення страхових внесків здійснюється щомісячно за ставками, визначеними пунктами 4.1., 4.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. № 21-1 (далі - Інструкція №21-1) та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за № 64/8663 і статтею 4 Закону України від 26.06.1997р. № 400/97-ВР «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування».

Згідно зі статтею 14, частинами шостою та дванадцятою статті 20 Закону України від 09.07.2003р. № 1058-IV платники збору на обовязкове пенсійне державне страхування зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, при цьому, страхові внески сплачуються незалежно від фінансового стану платника.

Відповідно до частини 2 статті 106 Закону України від 09.07.2003р. № 1058-IV суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001р. №121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 3 названого Положення передбачено, що основними завданнями Пенсійного фонду України є: участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування, забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, що здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.

Згідно пункту 15 цього Положення Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворювані в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і в строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Відповідно до пункту 8.1. Інструкції № 21-1, суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, у тому числі обчисленні органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі-недоїмка). Згідно вимог зазначеної Інструкції № 21-1, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків.

Як вбачається з матеріалів справи, Управлінням Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва було надіслано страхувальнику вимоги Ю-№119-14 від 06.04.2010р., Ю-№119-15 від 05.05.2010р., Ю-№119-16 від 02.06.2010р., Ю-№119-17 від 05.07.2010р., Ю-№119-18 від 02.08.2010р., Ю-№119-19 від 02.09.2010р. та Ю-№ 119-20 від 05.10.2010р., належним чином засвідчені копії вказаних вимог, з повідомленням про їх отримання, наявні в матеріалах даної справи.

При цьому, вимоги про сплату боргу відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржувалися.

Відповідно до пункту 2 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»(в редакції на момент винесення рішення) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансовий санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

На підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», Управлінням Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва винесені рішення №1028 від 18.05.2010р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, яким до КП «Київпастранс»застосовано стягнення суми штрафу у розмірі 35 008, 41 грн. та нараховано пеню в розмірі 46814, 63 грн. Також рішеннями Управлінням Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва №1467 від 07.07.2010р. до відповідача застосовано стягнення суми штрафу у розмірі 49547, 96 грн. та нараховано пеню в розмірі 81273,18 грн., а рішенням №1870 від 20.08.2010р. штраф у розмірі 4604, 68 грн. та пеню 37597, 65 грн. Згідно повідомлень про вручення поштових відправлень, зазначені рішення були отримані відповідачем, про що є докази в матеріалах справи.

Докази оскарження відповідачем зазначених рішень до органів Пенсійного фонду або суду, в матеріалах справи відсутні.

Відповідно до абзацу 8 частини 3 статті 106 Закону України від 09.07.2003 року №1058 IV, у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом 10 робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом 10 робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Як вбачається з наданої представником Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі заяви про зміну позовних вимог та наданих пояснень по суті спору, станом на 22.03.2011р. боржником частково сплачено заборгованість за період зазначений у позовній заяві.

Відповідно до пункту 7 розділу VІІІ Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»від 08.07.2010р. № 2464-VІ, заборгованість із сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, нарахованого до 1 січня 2004 року, не погашена станом на 1 січня 2011 року, з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, із сплати фінансових санкцій та пені, що виникла до 1 січня 2011 року, підлягає розстроченню не більш як на 60 календарних місяців починаючи з 1 січня 2011 року.

Керуючись вказаним Положенням Управлінням Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва прийнято рішення від 10.02.2011р. № 2 про розстрочення боргу зі сплати фінансових санкцій та пені, зазначених у позовній заяві. Отже стягненню підлягає лише заборгованість зі сплати збору на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, тобто, недоїмка.

Таким чином, загальна сума заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, яка підлягає сплаті відповідачем, складає 892612, 56 грн., що не заперечувалося представником відповідача.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог та зважаючи на те, що відповідач визнав позовні вимоги, суд вважає позов обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 69, 70, 71, 136 та 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства "Київпастранс"(04070, м. Київ, вул. Набережне шосе, 2, код ЄДРПОУ 31725604) на користь Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва (02094, м. Київ, вул. Краківська, 18, р/р 2560330122603 в ГУ Ощадбанку по м. Києву та Київській обл., МФО 322669, код ЄДРПОУ 22869448) заборгованість по внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 892 612, 56 (вісімсот дев'яносто дві тисячі шістсот дванадцять) грн. 56 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Мазур