ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 червня 2011 р. (11:30) Справа №2а-4946/11/0170/26 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючої судді Петренко В.В.,
при секретарі Асєєвої Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 340,00 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із адміністративним позовом до фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 340,00 гривень.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідачем у встановлений законом строк не сплачуються штрафні санкції за ненадання відомостей до системи персоніфікованого обліку.
Ухвалами Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 29.04.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
У судове засідання сторони не з’явились, повідомлені належним чином про місце, дату та час проведення судового засідання. Позивачем надіслано клопотання про розгляд справи за його відсутності. Представник відповідача заперечення до суду не надіслав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, на підставі статті 128 КАС України суд ухвалив розглядати справу за відсутністю представників сторін, повідомлених належним чином про дату та місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Фізична особа –підприємець ОСОБА_1 зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду в Бахчисарайському районі АР Крим як платник збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”від 09.07.03р. №1058-IV.
Згідно ст. 1 Закону страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Ст. 3 Закону визначала, що Пенсійний фонд і юридичні особи були суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до ч.2 ст. 5 Закону виключно цім Законом визначався порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Статтею 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (в редакції, яка діяла на момент прийняття позивачем рішення про застосування фінансових санкцій) страхувальник був зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Частиною 1 статті 21 Закону було встановлено, що органи Пенсійного фонду вели облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створювали і забезпечували функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснювали облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках. Для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку використовувались відомості, що надходили зокрема від роботодавців.
Підпунктом 1 пункту 1.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування затверженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.04р. № 7-6 (що діяв на момент прийняття позивачем рішення про застосування фінансових санкцій) було передбачено, що страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
В пункті 5 частини 9 статті 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (в редакції, яка діяла на момент прийняття позивачем рішення про застосування фінансових санкцій) було зазначено, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовувались в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення—у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що відповідно довідки від 25.10.2010 року ОСОБА_1 ненадає відомостей до системи персоніфікованого обліку з 2006 р.
Рішенням №67 від 11.02.2004 року до відповідача застосовані фінансові санкції за ненадання відомостей до системи персоніфікованого обліку за 3-й квартал 2003 року в сумі 170,00 гривень, яке отримане відповідачем 18.02.2004 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 6).
Рішенням №415 від 28.07.2004 року до відповідача застосовані фінансові санкції за ненадання відомостей до системи персоніфікованого обліку за 4-й квартал 2003 року в сумі 170,00 гривень, яке отримане відповідачем 02.08.2004 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 7).
Судом встановлено, що заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 340,00 гривень відповідачем не погашена.
Враховуючи вищевикладене, оцінивши надані сторонами докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Управління Пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі АРК про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості по сплаті фінансових санкції в сумі 340,00 гривень.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Під час судового засідання, яке відбулось 10.06.2011 року була оголошена постанова у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
1.Адмінистративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління пенсійного фонду України в Бахчисарайському районі АРК (ОКПО 22300435) заборгованість у розмірі 340 (триста сорок) грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Петренко В.В.