Постанова № 16404509, 06.06.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.06.2011
Номер справи
2а/0570/4576/2011
Номер документу
16404509
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 червня 2011 р. справа № 2а/0570/4576/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Ушенка С. В.

при секретаріКутафіній К.Ю.,

за участю

прокурора не зявився,

представника позивача ОСОБА_1 (за довіреністю),

представника відповідача не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія - 6» про стягнення фінансових санкцій до Державного бюджету в сумі 6800, 00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Донецько-Ясинуватський транспортний прокурор в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України звернувся з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія - 6» про стягнення фінансових санкцій до Державного бюджету в сумі 6800,00 грн. мотивуючи свої вимоги тим, що в ході проведення перевірки в Територіальному управлінні Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області (далі ТУГДІАТ в Донецькій області) з питань додержання вимог Законів України «Про транспорт», «Про автомобільний транспорт» субєктами підприємницької діяльності з надання послуг щодо пасажирських перевезень було встановлено, що ТУГДІАТ в Донецькій області до ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6» застосовані штрафні санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 6800,00 грн., які до теперішнього часу не сплачені. При проведенні перевірки ТУГДІАТ в Донецькій області транспортних засобів, які належать ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6», встановлені порушення автомобільного законодавства під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме: відсутність у водія паспорту маршруту, страхових полюсів обовязкового особистого страхування пасажирів від нещасного випадку, ліцензійної картки та інших документів. Просить стягнути з відповідача на користь держави фінансові санкції у сумі 6800,00 грн.

В судове засідання прокурор не зявився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності прокурор суду не надав, у зв”язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності.

Представник позивача судовому засіданні позовні вимоги підтримала, надала суду пояснення, аналогічні викладеним в позові, та письмові докази в підтвердження своїх позовних вимог і просить позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про день, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином за зареєстрованою у встановленому законом порядку юридичною адресою. Причини неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності відповідач суду не надав. Представник позивача не заперечував проти розгляду справи за відсутності представника відповідача.

Оскільки належним чином повідомлений відповідач в судове засідання не зявився і не повідомив про причини неявки, суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні всі обставини справи і перевіривши їх наявними в ній доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Згідно п. 2 ст. 121 Конституції України, на прокуратуру України покладений обовязок представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до вимог ст.361 Закону України «Про прокуратуру», представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. На підставі ст. 60 КАС України прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Пунктами 2-4, 14, 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006р. № 1567, визначено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних субєктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. Рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону. Під час проведення рейдової перевірки перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом та інше.

Згідно п.п. 16, 19, 21, 36 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567, рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менш як дві особи відповідно до завдання на перевірку. Строк проведення рейдової перевірки не перевищує трьох днів. Посадові особи мають право проводити перевірку транспортного засобу, у тому числі з його зупиненням, згідно із завданням на перевірку; знайомитися з документами, на підставі яких суб'єкти господарювання провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, та отримувати їх копії.

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних спеціальних пасажирських перевезень: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.

Вимогою п. 21 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567, передбачено, що у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.

17.11.2010р. посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області проведено перевірку транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ, державний номер НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4, що належить ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6», під керуванням водія ОСОБА_2

В ході перевірки працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області виявлена відсутність у водія ліцензійної картки, паспорта маршруту та страхових полюсів обовязкового страхування пасажирів від нещасного випадку на транспорті, що є порушенням абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

За результатами перевірки складено відповідний акт № 193578 від 17.11.2010р., який за своєю формою відповідає додатку № 3 до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567.

Відповідно до вимог діючого законодавства Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області 03.12.2010р. на адресу ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6» був направлений рекомендований лист-повідомлення від 02.12.2010р. про виявлене порушення законодавства про автомобільний транспорт і необхідність зявитися 10.01.2011р. в Територіальне управління Головної державної автомобільної інспекції в Донецькій області для розгляду справи.

У звязку з неявкою відповідача на розгляд справи, вона була розглянута без його участі. За результатами розгляду 10.01.2011р. виконуючим обовязки начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області Дубчак О.В. винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 118581, якою за порушення законодавства про автомобільний транспорт до ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6» застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн., передбачену абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», яку для виконання відповідачу направлено 12.01.2010р. рекомендованим листом від 11.01.2011р., тобто в передбачений законом триденний термін.

17.11.2010р. посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області проведено перевірку транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ 312 D, державний номер НОМЕР_2, серія і номер свідоцтва про реєстрацію ДАН 801026, що належить ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6», під керуванням водія ОСОБА_4

В ході перевірки працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області виявлена відсутність у водія паспорта маршруту та страхових полюсів обовязкового страхування пасажирів від нещасного випадку на транспорті, що є порушенням абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

За результатами перевірки складено відповідний акт № 203269 від 17.11.2010р. Відповідно до вимог діючого законодавства Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області 03.12.2010р. на адресу ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6» був направлений рекомендований лист-повідомлення про виявлене порушення законодавства про автомобільний транспорт і необхідність зявитися 10.01.2011р. в Територіальне управління Головної державної автомобільної інспекції в Донецькій області для розгляду справи.

У звязку з неявкою відповідача на розгляд справи, вона була розглянута без його участі. За результатами розгляду 10.01.2011р. виконуючим обовязки начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області Дубчак О.В. винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 118578, якою за порушення законодавства про автомобільний транспорт до ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6», застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн., передбачену абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Також, 08.12.2010р. посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області проведено перевірку транспортного засобу марки ФОЛЬКСВАГЕН LT-35, державний номер НОМЕР_3, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_5, що належить ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6», під керуванням водія ОСОБА_5

В ході перевірки працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області виявлена відсутність у водія паспорта маршруту та страхових полюсів обовязкового страхування пасажирів від нещасного випадку на транспорті, що є порушенням абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

За результатами перевірки складено відповідний акт № 222237 від 08.12.2010р. Відповідно до вимог діючого законодавства Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області 22.12.2010р. на адресу ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6» був направлений рекомендований лист-повідомлення від 17.12.2010р. про виявлене порушення законодавства про автомобільний транспорт і необхідність зявитися 24.01.2011р. в Територіальне управління Головної державної автомобільної інспекції в Донецькій області для розгляду справи.

У звязку з неявкою відповідача на розгляд справи, вона була розглянута без його участі. За результатами розгляду справи 25.01.2011р. виконуючим обовязки начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області Дубчак О.В. винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 118618, якою за порушення законодавства про автомобільний транспорт до ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6» застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн., передбачену абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Постанова була направлена рекомендованим листом 26.01.2011р. на адресу відповідача.

Крім того, 13.12.2010 р. посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області проведено перевірку транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ, державний номер НОМЕР_1, серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_4, що належить ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6», під керуванням водія ОСОБА_2

В ході перевірки працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області виявлена відсутність у водія страхових полюсів обовязкового страхування пасажирів від нещасного випадку на транспорті та неоформлення дорожнього листа, що є порушенням абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

За результатами перевірки складено відповідний акт № 222258 від 13.12.2010р. Відповідно до вимог діючого законодавства Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області 22.12.2010р. на адресу ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6» був направлений рекомендований лист-повідомлення про виявлене порушення законодавства про автомобільний транспорт і необхідність зявитися 24.01.2011р. в Територіальне управління Головної державної автомобільної інспекції в Донецькій області для розгляду справи.

У звязку з неявкою відповідача на розгляд справи, вона була розглянута без його участі. За результатами розгляду справи 25.01.2011р. виконуючим обовязки начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Донецькій області Дубчак О.В. винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 118638, якою за порушення законодавства про автомобільний транспорт до ТОВ «ЕНЕРГІЯ-6» застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн., передбачену абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Як передбачено п.п. 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. № 1567, справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформляється згідно з додатком 5.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ст. 71 Кодексу адміністративного судовчинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідач в судовому засіданні не довів суду, що він діяв в межах діючого законодавства. В судовому засіданні судом встановлено, что відповідач здійснював регулярні пасажирські перевезення без отримання на це відповідних, передбачених законом, документів. Доказів сплати суми застосованих фінансових санкцій в розмірі 6800,00 грн. відповідач суду не надав.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позивач при проведенні перевірок і винесенні зазначених вище постанов про застосування фінансових санкцій до відповідача діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає позовні вимоги Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв”язку України до Товариства з обмеженою відповідальністю „Енергія-6” про стягнення фінансових санкцій до Державного бюджету у суммі 6800,00 грн. обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Питання про стягнення судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому законом порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даному випадку.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 9, 11, 14, 17, 18, 69-71, 86, 91, 94, 158-163, 167, 185, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Донецько-Ясинуватського транспортного прокурора в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія - 6» про стягнення фінансових санкцій до Державного бюджету в сумі 6800,00 грн. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Енергія-6” (83076, м. Донецьк, вул. Фадєєва, 14, ЄДРПОУ 33670793) на користь Державного бюджету (р/р 31112106700002 в ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЗКПО 23977045, код платежу 21081100) фінансові санкції в сумі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп.

Повний текст постанови складено і підписано 14.06.2011р., її вступну і резолютивну частини проголошено в судовому засіданні 06.06.2011р. в присутності представника позивача та приєднано до матеріалів справи.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя Ушенко С. В.