Справа № 2-187/11 року
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е МУ К Р А Ї Н И
30 травня 2011 року Великолепетиський районний суд Херсонської області у складі:
головуючогоГапоненко Р. В.
при секретаріПриваловій Т.С.
за участю представника Великолепетиської МДПІСапринській О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Велика Лепетиха цивільну справу за позовом Великолепетиської міжрайонної державної податкової інспекції (надалі Великолепетиська МДПІ) до ОСОБА_2, третя особа: Катеринівська сільська рада про стягнення боргу по платі за землю,
В С Т А Н О В И В:
Представник Великолепетиської МДПІ звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення боргу по платі за землю, мотивуючи свої вимоги тим, що Великолепетиська МДПІ згідно із Законом України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 року № 509-ХІІ є органом державної виконавчої влади, що здійснює контрольні функції з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов»язкових платежів), а також неподаткових доходів,установлених законодавством на території Великолепетиського району Херсонської області. Станом на 12.03.2011 року податковий борг ОСОБА_2, до місцевого бюджету Катеринівської сільської ради по земельному податку становить 43 грн. 76 коп., згідно облікової картки платника податку, який виник до моменту набрання чинності Податкового кодексу України. У зв'язку з непогашенням податкового зобов'язання платником самостійно, починаючи з 01.01.2011р. погашення податкового боргу здійснюється відповідно до Податкового кодексу України. Так, відповідач, згідно ст. 269 п. 269.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ є власником земельної ділянки, тобто платником податку за землю. На території Катеринівської сільської ради вона має земельну частку (пай) в розмірі 5,57 га. Нормами пп. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків передбачених пп. 54.3.3 цієї статті. Нормами пп. 54.3.3 п. 54.3. ст. 54 Податкового кодексу України передбачено, що згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган. Нормами п.286.1 ст. 286 Податкового кодексу України визначено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Факт користування відповідачем земельною ділянкою, підтверджується довідкою Катеринівської сільської ради. Нормами п.286.5 ст. 286 Податкового кодексу України, встановлено, що нарахування земельного податку громадянам проводиться державними податковими органами. Нормами п.57.2 ст. 57 Податкового кодексу України, передбачено, що у разі коли відповідно до цього Кодексу контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. Законодавством було передбачено, що земельний податок сплачувався рівними частками власниками земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачами - виробниками товарної сільськогосподарської і рибної продукції та громадянам до 15 серпня та 15 листопада, а всіма іншими платниками-щоквартально до 15 числа наступного за звітним кварталом місяця. Нарахування земельного податку громадянам проводилась державними податковими інспекціями, які видавали платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про сплату податку. Згідно з п. 87.11. ст. 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010р.№2755 стягнення податкового боргу платника податку - фізичної особи здійснюється за рішенням суду. Просить суд стягнути з ОСОБА_2 в дохід місцевого бюджету Катеринівської сільської ради на розрахунковий рахунок № 33218813700086, одержувач місцевий бюджет Катеринівської сільської ради, код платежу 13050300, банк УДК у м. Херсон, МФО 852010 43,76 грн. земельного податку з фізичних осіб та судові витрати.
У відкритому судовому засіданні представник позивача позов підтримала у повному обсязі та просить суд стягнути з ОСОБА_2 в дохід місцевого бюджету Катеринівської сільської ради на розрахунковий рахунок № 33218813700086, одержувач місцевий бюджет Катеринівської сільської ради, код платежу 13050300, банк УДК у м. Херсон, МФО 852010 43,76 грн. земельного податку з фізичних осіб та судові витрати.
Відповідач у судове засідання не зявилася, хоча належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення від 11.05.2011 та 14.05.2011 року. Зі згоди позивача та відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України суд вважає можливим розглядати справу заочно, без участі відповідача, на підставі наявних у справі доказів.
Представник третьої особи Катеринівської сільської ради у судове засідання не з»явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи.
Вислухавши пояснення позивача, вивчивши та дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Податковим кодексом України.
Відповідно до пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо: згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
В п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 року № 509-ХІІ зі змінами та доповненнями, перелічені функції, які виконують державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують, однією з яких є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Таким чином, Великолепетиська МДПІ, виходячи із вимог вище згаданого Закону, є органом державної виконавчої влади, що здійснює контрольні функції з питань правильності нарахування та надходжень платежів до бюджету усіх рівнів на території Великолепетиського району Херсонської області.
Відповідно до ст. п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Так, згідно довідки Катеринівської сільської ради від 08.12.2010 року № 666 ОСОБА_2. має в користуванні земельну частку (пай) в розмірі 5,57 га.
Згідно облікової картки платника податку станом на 12.03.2011 року ОСОБА_2 має заборгованість із земельного податку з фізичних осіб у розмірі 43 грн. 76 коп.
Виходячи з вищевикладеного, суд приходить до висновку, що стягненню з ОСОБА_2 в дохід місцевого бюджету Катеринівської сільської ради підлягає 43 грн. 76 коп. земельного податку з фізичних осіб, а тому позов Великолепетиської МДПІ підлягає задоволенню.
На підставі ч. 1 ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача.
На підставі ст. 67 Конституції України, ст. 54, п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу України, п. 1 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні, керуючись ст.ст. 81, 88, 212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов Великолепетиської міжрайонної державної податкової інспекції (надалі Великолепетиська МДПІ) до ОСОБА_2, третя особа: Катеринівська сільська рада про стягнення боргу по платі за землю задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_2 в дохід місцевого бюджету Катеринівської сільської ради - на розрахунковий рахунок № 33218813700086, одержувач місцевий бюджет Катеринівської сільської ради, код платежу 13050300, банк УДК у м. Херсон, МФО 852010 - 43 (сорок три) гривні 76 копійки заборгованості земельного податку з фізичних осіб.
Стягнути із ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 51 (пятдесят одну) грн. на р/р 31413537700084, код платежу 22090100, ОКПО 24103839, МФО 852010, банк отримувач ГУДК у Херсонській області.
Стягнути із ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи на р/р № 31219259700083, МФО 852010, код ОКПО 24103839 банк отримувач ГУДК у Херсонській області, одержувач Державний бюджет України у розмірі 120 (сто двадцять) грн.
Рішення суду може бути оскаржене через Великолепетиський районний суд до судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Херсонської області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення, яке ухвалене заочно, може бути переглянуте Великолепетиським районним судом Херсонської області за письмовою заявою відповідача, поданою в суд протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду.
Головуючий підпис