Постанова № 1636872, 05.05.2008, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
05.05.2008
Номер справи
ас10/219-08
Номер документу
1636872
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.05.08

Справа №АС10/219-08.

За позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

до відповідача спільного підприємства «Денвер» (у формі товариства з обмеженою відповідальністю)

про стягнення 7007,34 грн.

Суддя мАЛАФЕЄВА І.В.

Представники:

від позивача Груздо Т.М

від відповідача Потий Я.О.

Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 7007,34 грн., а саме 6503,94 грн. штрафних санкцій вартості одного нествореного робочого місця для працевлаштування інвалідів в 2006 році, згідно ст. ст. 19, 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” № 875-ХІІ від 21.03.1991р. із змінами та доповненнями та 503,40 грн. – пені за несвоєчасну сплату штрафних санкцій.

Відповідач письмовий відзив на позов не подав, в судовому засіданні проти позовних вимог не заперечував, заявив усне клопотання відстрочити виконання постанови до 15.07.2008р. в зв’язку із його скрутним фінансовим становищем, яке виникло внаслідок податкового боргу у великому розмірі.

Представник позивача щодо відстрочки виконання постанови покладається на розсуд суду.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача та відповідача, оцінивши та дослідивши наявні в справі докази, суд встановив:

Відповідно до ч.1 ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” №875-ХII від 21.03.1991р. зі змінами та доповненнями для підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, якщо працює від 15 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця, а якщо від 8 до 15 осіб – в розмірі половини середньорічної заробітної плати за нестворене 1 робоче місце.

Статтею 20 вищевказаного Закону встановлено обов’язок підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форм власності і господарювання, де кількість інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим частиною першою ст. 19 зазначеного Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об’єднанні), установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Відповідачем звіт по формі №10-П1 за 2006 рік не надавався.

Згідно статданих за 2006 рік у відповідача середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства у 2006 році становила 8 чоловік, але відповідачем не було створено одного робочого місця для працевлаштування інваліда.

Відповідно до статданих у відповідача розмір середньої річної заробітної плати на підприємстві за 2006 рік становить 13007,88 грн.

Таким чином, сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2006 році, становить 6503,94 грн.

Крім того, відповідно до Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою КМУ від 31.01.2007 року № 70, порушення строків сплати суми штрафних санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 % річних облікової ставки НБУ за кожний календарний день прострочення.

Пеня за несвоєчасну сплату штрафних санкцій станом на 29.12.2007 р. становить 503,40 грн., що підтверджується відповідним розрахунком.

Тому вимоги позивача щодо стягнення 6503,94 грн. штрафних санкцій та 503,40 грн. пені визнаються судом правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд у виняткових випадках може відстрочити чи розстрочити виконання рішення при наявності обставин, що ускладнюють його виконання.

Враховуючи те, що відповідач погашає значні штрафні (фінансові) санкції зі сплати податкового боргу, має намір добровільно погасити суму заборгованості зі сплати 6503,94 грн. штрафних санкцій та 503,40 грн. пені Сумському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів, суд вважає за доцільне задовольнити заявлене усне клопотання відповідача про відстрочку виконання постанови та відстрочити виконання постанови до 15.07.2008р.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з спільного підприємства «Денвер» (у формі товариства з обмеженою відповідальністю) (м. Суми, пр Шевченка,26, і.к. 23631861) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м.Суми, вул.Горького,2, код 23636315) 6503,94 грн. штрафних санкцій вартості одного нествореного робочого місця для працевлаштування інвалідів в 2006 році, 503,40 грн. – пені за несвоєчасну сплату штрафних санкцій з відстрочкою виконання постанови до 15.07.2008 р.

3. Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили за заявою особи на користь якої ухвалена дана постанова..

4. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

5. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

6. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ І.В.МАЛАФЕЄВА

В судовому засіданні судом оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Повний текст постанови підписано 05.05.2008 року.