ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"24" квітня 2008 р.
Справа № 16/120
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді КоротченкоЛ.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 16/120
за позовом: управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, м. Кіровоград
до відповідача: комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства № 5, м. Кіровоград
про стягнення 73 083,41 грн.,
за участю:
секретаря судового засідання Котенко В.О.,
представників:
від позивача - Тімохіна Ю.В., довіреність № 2 від 03.01.08 р.;
від відповідача - участі не брали.
Час прийняття постанови: 10 год. 45 хв.
Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді звернулося до господарського суду Кіровоградської області з адміністративним позовом про стягнення з комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства № 5 заборгованості по фінансових санкціях та пені в сумі 73 083,41 грн.
Відповідач відзив на адміністративний позов не подав, позовні вимоги не заперечив, представник відповідача в судовому засіданні участі не брав, однак про дату, час і місце проведення судового засідання належним чином повідомлений, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 2928539 (а.с. 21).
Відповідно до ч. 2 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд встановив наступне.
Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.02 р. за № 442/6730 (далі - Положення), управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді є органом Фонду, підвідомчим головному управлінню Фонду в Кіровоградській області, що разом утворюють систему органів Фонду, яке здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах міста.
Згідно п. 6 ч. 2.2 Положення управління контролює надходження збору та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-господарської діяльності платників щодо правильності нарахування і сплати страхових внесків та цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Відповідно до п. 6 та п. 7 ч. 2.3 Положення Управління має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків; застосовувати фінансові санкції, передбачені законом.
Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 р. № 1058-IV (надалі - Закон) страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.
До страхових внесків згідно статті 1 Закону, відносяться кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно п. 2 ст. 20 Закону сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду України.
Відповідно до статей 18, 19, 20 п.п. 1 п. 8 Розділу 15 Закону страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначеному цим Законом, та у розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за визначеною ставкою відповідно до Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” (до 31.03.2005р. - 32%, з 31.03.2005 р. - 32,3%, з 01.01.2006 р. - 31,8%) від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників і відраховує та перераховує страхові внески від об'єкті оподаткування застрахованих осіб - найманих працівників за ставкою 1-2 % від їх сукупного оподатковуваного доходу.
Згідно з пунктами 6 та 12 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період дорівнює 1 календарному місяцю. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до п. 2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальником у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків.
Комунальне ремонтно-експлуатаційне підприємство № 5 зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в м. Кіровограді як платник страхових внесків, що підтверджується відповідною заявою про реєстрацію (а.с. 7).
13 березня 2008 р. начальник управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді рішенням № 514 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду застосував до комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства № 5 фінансові санкції у вигляді стягнення суми штрафу в розмірі 52 958,31 грн. та нарахував пеню в сумі 20 125,10 грн. (а.с. 10).
Зазначене рішення 13 березня 2008 р. отримане представником відповідача, про що свідчить підпис представника на самому рішенні.
Отже, загальна заборгованість комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства № 5 перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Кіровограді становить:
52 958,31 грн. + 20 125,10 грн. = 73 083,41 грн.
На день звернення до суду відповідач заборгованість по фінансовим санкціям в сумі 73 083,41 грн. не сплатив, у зв'язку з чим управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді звернулося до господарського суду Кіровоградської області з даним адміністративним позовом.
Як повідомив в судовому засіданні представник позивача рішення управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді № 514 від 13.03.08 р. на виконання до органів виконавчої служби не пред'являлось та відповідачем не оскаржувалось (заява № 07-10/784/07-23 від 31.03.08 р., а.с. 24).
Докази сплати відповідачем у добровільному порядку вказаної заборгованості в матеріалах справи відсутні.
Враховуючи викладене, господарський суд визнав позов на суму 73 083,41 грн. таким, що ґрунтується на обставинах справи та нормах законодавства України, тому задовольняє вимоги про стягнення такої суми у примусовому порядку.
Керуючись ст. 94, ч. 2 ст. 128, ст.ст. 160-163, 186, ч.ч. 1-4 ст. 254, п. 6 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з комунального ремонтно-експлуатаційного підприємства № 5 (25028, м. Кіровоград, вул. Пацаєва, 6, ідентифікаційний код 24716006, р/р 2600092 МФО 323538 АППБ "Аваль") на користь управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (25001, м. Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 4, р/р 256073011226 МФО 323475 в Облуправлінні Ощадбанку, код 20650088) заборгованість в сумі 73 083,41 грн.
Після набрання постановою законної сили за заявою стягувача видати виконавчий лист.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови буде виготовлено 25.04.08 р.
Суддя
Л. С. Коротченко