Справа № 2а/2570/2836/2011
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 червня 2011 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючої судді Баргаміної Н.М.
при секретарі Хоботні Є. А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Підприємства споживчої кооперації «Громадське харчування Корюківської райспоживспілки» про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
25.05.2011 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Підприємства споживчої кооперації «Громадське харчування Корюківської райспоживспілки», в якому просив стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 289,56 грн. Свої позовні вимоги мотивує тим, що в порушення норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» відповідач не дотримується встановлених термінів сплати страхових внесків, внаслідок чого у відповідача виникла прострочена заборгованість перед позивачем.
Позивач в судове засідання не з’явився, про день, час і місце слухання справи повідомлявся завчасно та належним чином, надіслав на адресу суду заяву від 06.06.2011 року про розгляд даної справи без участі його представника, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, заперечення на позов не надав, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення.
Суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення сторін належним чином про час і місце розгляду судової справи з участю їх повноважних представників, для реалізації ними права судового захисту своїх прав та інтересів.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без їх участі.
Фіксування судового засідання відповідно до ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснювалося.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню на слідуючих підставах.
Згідно п. 7 розділу VІІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року. Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Правові, організаційні та фінансові основи загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованим особам та членам їх сімей визначаються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (далі –Закону).
Відповідно до п.5 ст.10 Закону, в редакції, яка діяла до 01.01.2011 року, робочими органами виконавчої дирекції Фонду та його відділень є виконавчі дирекції відділень.
Згідно ст.9 Закону Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.
На території Чернігівської області від імені Фонду як юридична особа стороною у спірних правовідносинах виступає виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду. Корюківська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду є робочим органом Чернігівського обласного відділення, де безпосередньо і проводиться реєстрація страхувальників.
З метою забезпечення своєчасності надходження та акумулювання коштів робочі органи відділень Фонду провадять реєстрацію страхувальників як платників страхових внесків у встановлені строки та в порядку, визначеному правлінням Фонду.
Підприємство споживчої кооперації «Громадське харчування Корюківської райспоживспілки» зареєстроване Корюківською міжрайонною виконавчою дирекцією за заявою відповідача від 06.06.2005 року.
Згідно ч. 1 ст. 23 Закону страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками роботодавцями один раз на місяць – у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Статтею 27 Закону передбачено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
В порушення вказаної норми закону, відповідач не дотримався встановлених термінів сплати страхових внесків, внаслідок чого станом на 01.01.2011 року він має прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду в сумі 4870,63 грн., що підтверджується звітом за формою Ф4-ФСС з ТВП за 2011 рік.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 17.12.2009 року з відповідача на користь позивача стягнуто заборгованість в сумі 4581,07 грн., не стягнута в судовому порядку заборгованість становить 289,56 грн.
Відповідно до ст. 30 Закону не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.
На час звернення виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до суду вказана заборгованість Підприємством споживчої кооперації «Громадське харчування Корюківської райспоживспілки» в добровільному порядку не сплачена .
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Підприємства споживчої кооперації «Громадське харчування Корюківської райспоживспілки» підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими, а прострочена заборгованість стягненню з відповідача на користь виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділенні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Керуючись ст. ст. 17, 18, 104, 122, 160-163 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Підприємства споживчої кооперації «Громадське харчування Корюківської райспоживспілки» (м. Корюківка, вул. Шевченка, 62) на користь Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (м. Чернігів, вул. Музична, 1а, р/р 37176200900001 ГУДК України в Чернігівській області, МФО 853592, код 14244036 ) заборгованість в сумі 289,56 грн.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Баргаміна Н.М.