Постанова № 16286693, 08.06.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.06.2011
Номер справи
2а-121/10/0470
Номер документу
16286693
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 травня 2011 р. Справа № 2а-121/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Єфанової О.В. при секретаріКаштан С.В. за участю: представника позивача представника відповідача представника третьої особи-1 представника третьої особи-2 Данканич Є.І. Прудко О.В.

Дубинська Ю.М.

Дубинський І.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Компанії ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м.Дніпропетровська, треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю "ФК Гамбіт" та Публічне акціонерне товариство КБ "ПриватБанк" про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, - ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Компанії ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м.Дніпропетровська, треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю "ФК Гамбіт" та Публічного акціонерного товариства КБ "ПриватБанк", в якому позивач, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить визнати протиправними дії відповідача, що виразились у відмові в проставлені відмітки на наданому 08.12.2008 року компанією ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД інформаційному повідомленні про фактичне внесення іноземної інвестиції до статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЛАЙМ"; зобов'язати відповідача виконати відмітку на наданому 08.12.2008 року інформаційному повідомленні компанії ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД про фактичне внесення іноземної інвестиції до статутного фонду Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЛАЙМ" із зазначенням дати виконання відмітки, скріпленням підписом керівника (заступника керівника) та печаткою.

В обґрунтування позову зазначено, що маючи на меті здійснення господарської інвестиційної діяльності на території України, Компанія ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД як інвестор (компанія - нерезидент) здійснила заходи по залученню власного майна (майнових прав інвестора) та формування із вказаного майна статутного фонду юридичної особи резидента України Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЛАЙМ" (код ЄДРПОУ 32614125) шляхом внесення до статутного фонду Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЛАЙМ" акцій наступних українських підприємств:

- ВАТ "Нафтопереробний комплекс - Галичина" (код ЄДРПОУ 00152388) в кількості 120000000 шт., загальна вартість яких становить 41387159,63 дол. США;

- ВАТ "ДніпроАЗОТ" (код ЄДРПОУ 05761620) в кількості 8 780 000 000 шт., загальна вартість яких становить 68133611,55 дол. США.

В порядку частини 1 статті 5 Закону України "Про режим іноземного інвестування", згідно якої іноземні інвестиції, включаючи внески до статутного фонду підприємств, оцінюються в іноземній конвертованій валюті та у валюті України за домовленістю сторін на основі цін міжнародних ринків або ринку України, за домовленістю сторін компанією ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД та Товариством з обмеженою відповідальністю "СОЛАЙМ" було оцінено вищевказані пакети акцій, що були внесені до статутного фонду Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЛАЙМ".

Таким чином, компанія ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД здійснила іноземну інвестицію.

Враховуючи вказані вимоги законодавства України, Компанія ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД звернулась до ДПІ в Кіровському районі м. Дніпропетровська із відповідною заявою в порядку пункту 2 Порядку підтвердження органами державної податкової служби інформаційних повідомлень про фактичне внесення іноземних інвестицій, затвердженого наказом ДПА України від 29.06.2005 р. N 238, для отримання відповідної відмітки інформаційного повідомлення про фактичне внесення іноземної інвестиції як внеску іноземного інвестора до статутного фонду підприємства.

25.12.2008 року компанію ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД листом від 22.12.2008 року №33045/10/22-020 Державною податковою інспекцією в Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомлено про необхідність надання передавального розпорядження, після чого питання підтвердження інформаційного повідомлення про реєстрацію іноземної інвестиції буде розглянуто у встановлений законодавством термін.

Зазначений лист, на думку позивача, є фактичною відмовою в проставлені відмітки на інформаційному повідомленні про фактичне внесення іноземної інвестиції, яка не грунтується на нормах чинного законодавства, а отже є протиправною.

Представник відповідача позов не визнав, подав до суду письмові заперечення в яких зазначено, що для отримання відмітки на інформаційному повідомленні про фактичне внесення іноземної інвестиції до Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЛАЙМ" необхідно подати до податкового органу документи, які свідчать про фактичне внесення інвестиції (документи, які б чітко визначали кількість, вартість та визначення особи, від якої отримано іноземні інвестиції). Висновки податкового органу щодо відмови в проставлені відмітки на інформаційному повідомленні компанії ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД про фактичне внесення іноземної інвестиції до Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЛАЙМ" є обгрунтованими та вчиненими в рамках діючого законодавства України, а вимоги позивача - безпідставними.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити, з підстав зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, у задоволенні позову просив відмовити.

В судовому засіданні було залучено в якості третіх осіб Товариство з обмеженою відповідальністю "ФК Гамбіт" та Публічное акціонерне товариство КБ "ПриватБанк", представники яких підтримали заявлені вимоги.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що довіреною особою компанії ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД 08.12.2008 року надано Державній податковій інспекції в Кіровському районі м.Дніпропетровська заяву з проханням зробити відмітку на інформаційному повідомленні про фактичне внесення іноземної інвестиції компанією ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД.

До заяви позивач надав наступні документи:

- інформаційне повідомлення від 05.12.2008 року про внесення іноземної інвестиції у трьох примірниках, що було заповнено відповідно до вищевказаних вимог;

- нотаріально посвідчену копію протоколу №07/11-1 загальних зборів ТОВ «СОЛАЙМ» від 07.11.2008 року;

- нотаріально посвідчену копію Статуту ТОВ «СОЛАЙМ» у редакції від 14.11.2008 року;

- нотаріально посвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію ТОВ «СОЛАЙМ»;

- нотаріально посвідчену копію довідки № 9292 про ТОВ «СОЛАЙМ» з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

- оборотно-сальдову відомість по рахунку 462 ТОВ «СОЛАЙМ»;

- оборотно-сальдову відомість по рахунку 40 ТОВ «СОЛАЙМ»;

- баланс ТОВ «СОЛАЙМ» на 19.11.2008 року та звіт про фінансові результати ТОВ «СОЛАЙМ»;

- нотаріально посвідчені копії Установчого договору та Статут компанії ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД;

- нотаріально посвідчену копію сертифікату реєстрації компанії ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД;

- нотаріально посвідчену копію сертифікату про зареєстрований офіс компанії ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД;

- нотаріально посвідчену копію сертифікату про акціонера компанії ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД;

- нотаріально посвідчену копію сертифікату про директора та секретаря компанії ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД;

- нотаріально посвідчену копію довіреності від 7 листопада 2008 року на ім'я ОСОБА_7;

- виписку вих. № 201108-11 від 20.11.2008 року про обіг на рахунку в цінних паперах компанії ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД, яка надана зберігачем ТОВ «ФК Гамбіт»;

- копію ліцензії №376555 ТОВ «ФК Гамбіт»;

- виписку вих. №Г.12.0.0.1/2-4380/1 від 18.11.2008 року про обіг на рахунку в цінних паперах ТОВ «СОЛАЙМ», яка надана зберігачем ЗАТ КБ «ПриватБанк»;

- копію ліцензії №376953 ЗАТ КБ «ПриватБанк»;

- Висновок ТОВ «Самсон» про вартість майна - простих іменних акцій ВАТ «Нафтопереробний комплекс ГАЛИЧИНА», що внесені компанією ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД до статутного капіталу ТОВ «СОЛАЙМ»;

- Висновок ТОВ «Самсон» про вартість майна - простих іменних акцій ВАТ «ДніпроАЗОТ», що внесені компанією ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД до статутного капіталу ТОВ «СОЛАЙМ»;

- Копію сертифікату № 6784/08 від 09.04.2008 року суб'єкта оціночної діяльності ТОВ «САМСОН»;

- Копію сертифікату на право експертної оцінки № 2154 від 16.12.2000 року ОСОБА_8;

- Свідоцтво про реєстрацію в державному реєстрі оцінювачів НОМЕР_1 від 14 липня 2005 року ОСОБА_8;

- Посвідчення НОМЕР_2 від 07 липня 2007 року про підвищення кваліфікації оцінювача ОСОБА_8.

25.12.2008 року представнику позивача ОСОБА_7 листом за вих. №33045/10/22-020 від 22.12.2008 року за результатом розгляду пакету документів повідомлено про те, що одним з обов'язкових документів являється - передавальне розпорядження від зареєстрованої особи, яке містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. В наданому пакеті документів таке передавальне розпорядження відсутнє.

Згідно ч. 1 ст. 400 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-ІУ (далі - ГК України) відносини, пов'язані з іноземними інвестиціями в Україні, регулюються цим Кодексом, законом про режим іноземного інвестування, іншими законодавчими актами та чинними міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України. У разі якщо міжнародним договором встановлено інші правила, ніж ті, що передбачено законодавством України про іноземні інвестиції, застосовуються правила міжнародного договору.

Статтею 395 ГК України та статтями 13 і 14 Закону України від 19 березня 1996 року №93/96-ВР «Про режим іноземного інвестування» (далі - Закон № 93/96) передбачено, що державна реєстрація іноземних інвестицій здійснюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями протягом трьох робочих днів після фактичного їх внесення у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. Відмова у державній реєстрації іноземних інвестицій можлива лише у разі порушення законодавства України про іноземне інвестування. Відмову у державній реєстрації іноземних інвестицій може бути оскаржено у судовому порядку. Незареєстровані іноземні інвестиції не дають права на одержання пільг та гарантій, передбачених цим Кодексом та іншими законами для іноземних інвесторів і підприємств з іноземними інвестиціями.

Відповідно до пункту 3 Положення про порядок державної реєстрації іноземних інвестицій, що затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 07 серпня 1996 року №928 (далі - Положення № 928), для державної реєстрації іноземних інвестицій іноземний інвестор або уповноважена ним в установленому порядку особа подає органу державної реєстрації такі документи:

- інформаційне повідомлення про внесення іноземної інвестиції у трьох примірниках, заповнене за формою і в порядку згідно з додатками №1 і №2 до цього Положення, з відміткою державної податкової інспекції за місцем здійснення інвестиції про її фактичне внесення;

- документи, що підтверджують форму здійснення іноземної інвестиції (установчі документи,

- договори (контракти) про виробничу кооперацію, спільне виробництво та інші види спільної інвестиційної діяльності, концесійні договори тощо);

- документи, що підтверджують вартість іноземної інвестиції (відповідно до вимог, визначених статтею 2 Закону України "Про режим іноземного інвестування");

- документ, що свідчить про внесення заявником плати за реєстрацію.

Порядок підтвердження органами державної податкової служби інформаційних повідомлень про фактичне внесення іноземних інвестицій та векселів, виданих під час ввезення в Україну майна як внеску іноземного інвестора до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, а також за договорами (контрактами) про спільну інвестиційну діяльність, затверджено наказом ДПА України від 29.06.2005 №238.

Згідно з п.2 вказаного Порядку, для підтвердження інформаційних повідомлень про фактичне внесення іноземних інвестицій та векселів, виданих під час ввезення в Україну майна як внеску іноземного інвестора до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, а також за договорами (контрактами) про спільну інвестиційну діяльність, іноземний інвестор або уповноважена ним в установленому порядку особа, векселедавець звертається із заявою у письмовій формі до органу державної податкової служби за місцем здійснення інвестиції.

До заяви додаються: інформаційне повідомлення про внесення іноземної інвестиції у трьох примірниках, заповнене за формою і в порядку згідно з додатками N 1 і 2 до Положення N928, та документи, які свідчать про фактичне внесення інвестиції, - для підтвердження інформаційного повідомлення.

Пунктом 3 Порядку № 238 податковий орган розглядає подані документи та в разі потреби перевіряє на місці фактичну наявність майна у векселедавця і протягом 15 календарних днів з дати одержання письмової заяви:

- робить відмітку на інформаційному повідомленні про фактичне внесення іноземної інвестиції, а у разі здійснення майнової інвестиції також напис на звороті копії векселя "Зараховано на баланс" із зазначенням дати виконання такої відмітки та напису, які скріплюються підписом керівника (заступника керівника) та печаткою податкового органу;

- надає обґрунтовану відмову в письмовому вигляді.

Таким чином, Компанією ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД, для отримання відмітки на інформаційному повідомленні про фактичне внесення іноземної інвестиції до ТОВ «Солайм» необхідно було подати до податкової інспекції документи, які свідчать про фактичне внесення інвестиції (документи, які б чітко визначали кількість, вартість та визначення особи, від якої отримано дані іноземні інвестиції).

«Фактичне внесення іноземної інвестиції» - господарська операція, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.

Підтверджуючими документами, які свідчать про «фактичне внесення інвестиції», в розумінні Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» являються - первинні документи, які містять відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення.

Відповідно до статті 12 Закону України від 19 вересня 1991 року № 1576-ХІІ «Про господарські товариства» - товариство є власником «майна, переданого йому учасниками у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу».

Перехід та реалізація права власності на цінні папери встановлюється законодавством України, в тому числі статтею 5 Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» (далі - Закон № 710), де зазначено наступне.

У разі відчуження знерухомлених іменних цінних паперів право власності переходить до нового власника з моменту зарахування їх на рахунок власника у зберігача. Права на участь в управлінні, одержання доходу тощо, які випливають з іменних цінних паперів, можуть бути реалізовані з моменту внесення змін до реєстру власників іменних цінних паперів.

Підтвердженням права власності на цінні папери є сертифікат, а в разі знерухомлення цінних паперів чи їх емісії в бездокументарній формі - виписка з рахунку у цінних паперах, яку зберігай зобов'язаний надавати власнику цінних паперів. Виписка з рахунку у цінних паперах не може бути предметом угод, що тягнуть за собою перехід права власності на цінні папери (частина 4 статті 5 Закону № 710).

Пунктом 15 Розділу VII Положення про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 жовтня 2006 року N 1000 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 січня 2007 року за N 49/13316, визначено на підставі яких первинних документів здійснюється унесення до системи реєстру змін, у результаті передачі власником акцій до статутного фонду юридичної особи (згідно преамбули дія цього Положення поширюється на облік прав власності на іменні цінні папери, випущені в документарній Формі). Одним з обов'язкових документів являється - передавальне розпорядження від зареєстрованої особи, яке містить відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення.

Згідно пункту 1 розділу II та преамбули Положення про депозитарну діяльність, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 17 жовтня 2006 року N 999 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 листопада 2006 р. за N1238/13112 (далі - Положення № 999) дане Положення визначає правила здійснення операцій при виконанні депозитарними установами зберігання та обслуговування обігу цінних паперів на рахунках у цінних паперах, що існують у бездокументарній формі за результатом їх розміщення у такій формі або переведення у таку форму шляхом знерухомлення, та вимоги до складання облікового та зведеного облікового реєстру власників цінних паперів.

Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу V цього Положення обслуговування операцій з цінними паперами на рахунках у цінних паперах здійснюється депозитарними установами за розпорядженнями депонентів, клієнтів чи уповноважених ними осіб. До розпоряджень, які подаються депозитарній установі, додаються документи або їх копії, засвідчені в установленому законодавством порядку, які підтверджують наявність підстав для проведення депозитарних операцій, подані згідно з підпунктом 1.2 пункту 1 глави 1 цього розділу. Право власності на цінні папери бездокументарної форми існування переходить до депонента - нового власника з моменту зарахування цих цінних паперів на його рахунок у цінних паперах у зберігача.

Пунктом 6 глави 2 розділу V Положення № 999 передбачено, що кожна депозитарна операція проводиться депозитарною установою на підставі документів, визначених пунктом 1 глави 2 цього розділу, і закінчується складанням звіту та/або інформаційного повідомлення про її виконання. Звітом про виконання депозитарної операції може бути виписка або довідка з рахунку в цінних паперах, якщо це встановлено відповідним договором (договір про відкриття рахунку в цінних паперах, депозитарний договір, договір про обслуговування емісії цінних паперів).

Пунктом 7 глави 2 розділу V вказаного Положення визначено, що розпорядження та відповідні документи, що підтверджують наявність підстав для здійснення депозитарних операцій депозитарними установами, повинні повністю розкривати зміст виконання операцій за рахунками в цінних паперах та відповідати вимогам законодавства. Якщо розпорядження та документи не містять усіх необхідних даних для виконання депозитарних операцій, депозитарна установа має право вимагати надання необхідної інформації.

Згідно з пунктами 1, 2 та 3 глави 3 розділу V Положення № 999 Зберігач надає депоненту виписки з його рахунку в цінних паперах у формі:

-виписки про стан рахунку у цінних паперах депонента;

-виписки про операції з цінними паперами цього депонента.

Виписка про стан рахунку в цінних паперах є підтвердженням права власності на цінні папери на дату стану рахунку, указану у виписці. Виписка про стан рахунку в цінних паперах не може бути предметом договорів, що тягнуть за собою перехід права власності на цінні папери.

Виписка про операції з цінними паперами повинна містити перелік всіх відомостей про збільшення та/або зменшення кількості цінних паперів упродовж визначеного строку на рахунку в цінних паперах депонента, які відбулися згідно з попередніми повідомленнями, підтвердженнями та розпорядженнями.

Таким чином, нерезидент для підтвердження органами державної податкової служби інформаційних повідомлень про фактичне внесення іноземних інвестицій повинен був подати до податкової служби підтверджуючі первинні документи, які свідчать про «фактичне внесення інвестиції», в розумінні викладених вище норм законодавчих документів, а саме надати документи, що відповідають таким вимогам:

- підтверджують факт збільшення та/або зменшення кількості даних цінних паперів на рахунку в цінних паперах депонента;

- наявність інформації щодо змісту господарської інформації та підтвердження її здійснення між конкретними особами;

- підтверджують обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;

- посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;

- особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції;

- підтвердження права власності передбаченим законодавством документом.

Враховуючи факт бездокументарного обігу цінних паперів, первинними документами, що відповідають цим вимогам повинні бути:

- виписка про стан рахунку в цінних паперах - свідчить про підтвердження права власності;

- виписка про операції з цінними паперами - містити перелік всіх відомостей про збільшення та/або зменшення кількості цінних паперів на рахунку в цінних паперах депонента;

- розпорядження - містить відомості про господарську операцію (від кого отримані цінні папери, з яких рахунків, за якою угодою, та в якій кількості, а також інше) та підтверджується її здійснення Зберігачам (депозитарною установою, що виконала ці операції);

- акт або інший документ, що підтверджує факт прийому-передачі цінних паперів між суб'єктами господарювання та визначає кількісні та вартісні показники здійсненої операції, а також погодження з ними, що підтверджуються особистими підписами вказаних осіб.

Позивачем в підтвердження наведеного вище з трьох необхідних документів було надано лише виписки про операції з цінними паперами.

У відповідності зі статтею 2 Закону «Про режим іноземного інвестування» № 93/96 іноземні інвестиції можуть здійснюватися на території України у вигляді акцій, облігацій, інших цінних паперів, а також корпоративних прав ( прав власності на частку (пай) у статутному фонді юридичної особи, створеної відповідно до законодавства України або законодавства інших країн), виражених у конвертованій валюті, іноземні інвестиції - акції українських емітентів виражено в валюті України, та оцінка іноземної інвестиції здійснена в національній валюті України з перерахування її в іноземну валюту по курсу НБУ, а не навпаки як того вимагає стаття 5 Закону № 93/96.

Також, відносини щодо придбання акцій українських емітентів регулюються ч. 2 статті 165 ГК України, згідно якої цінні папери оплачуються суб'єктами господарювання у гривнях, а у випадках, передбачених законом та умовами їх випуску в обіг - в іноземній валюті. Незалежно від виду валюти, якою проведено оплату цінних паперів, їх вартість виражається у гривнях.

Таким чином, акції прості іменні українських емітентів, що виражені в валюті України, та які Компанії ЕЛІОНІЗ ХОЛДІНГЗ ЛТД внесла до статуту ТОВ «Солайм», по суті не можуть вважатися іноземними інвестиціями.

Відповідно до статті 1 Закону № 93/96 іноземною інвестицією визнаються цінності, що вкладаються іноземними інвесторами в об'єкти інвестиційної діяльності відповідно до законодавства України. Таким чином підтвердженням здійснення іноземної інвестиції в українські підприємства є фактичне надходження цінностей в обмін на акції підприємств (грошові кошти, майно та ін.). Таке фактичне надходження цінностей може бути підтверджено виписками (довідками) банку про фактичне надходження грошових коштів в Україну або інші документи, що підтверджують ввезення нерезидентом на територію України інвестицій (цінностей).

Придбання нерезидентом акцій українських підприємств охоплюється поняттям іноземної інвестиції, однак до ДПІ Позивачем не було надано жодного доказу надходження від нерезидента будь-яких цінностей за придбані акції українських підприємств.

В зв'язку з вищенаведеним, операцію щодо формування нерезидентом статутного фонду ТОВ «Солайм» акціями українських підприємств необхідно кваліфікувати як звичайну господарську операцію, а не як внесення іноземних інвестицій, в зв'язку з недоведенням надходження на територію України цінностей в розумінні статті 1 Закону № 93/96.

Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, суд доходить висновку, що відповідачем надані відповідні докази та повністю доведено правомірність дій Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська, тому в задоволенні позову має бути відмовлено.

На підставі викладеного, ст.ст. 11, 69, 70, 71, 94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складений 16.05.2011р.

Суддя О.В. Єфанова