ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 березня 2011 р. (11:58)Справа №2а-1062/11/19/0170 Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Кузнякової С.Ю., при секретарі Устиновій І. В.,
за участю позивача ОСОБА_1
розгляну у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Комісії з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою
3-я особа Сакська районна державна адміністрація в АР Крим
про визнання протиправним та скасування висновку, спонукання до виконання певних дій
Суть спору: позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом до Комісії з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою, за участю третьої особи, Сакської районної державної адміністрації в АР Крим, про визнання протиправним та скасування висновку Комісії з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою від 23.12.2010 року № 645/11 про неузгодження ОСОБА_1 проекту землеустрою з відведення земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на косі «Південна», АДРЕСА_1, на території Штормовської сільської ради Сакського району АР Крим, про зобовязання відповідача повторно розглянути проект землеустрою з відводу ОСОБА_1 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на косі «Південна», обслуговуючий кооператив «Човновий кооператив «Нептун», АДРЕСА_1, на території Штормовської сільської ради Сакського району, про зобовязання Комісію з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою оформити відповідний висновок відповідно до вимог законодавства.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відмова відповідача в узгодженні проекту землеустрою з відводу земельної ділянки ОСОБА_1 з підстав порушення ст. 122 Земельного кодексу України (перевищення повноважень Сакської РДА), викладена в висновку комісії з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою від 23.12.10р. №645/11 є такою, що суперечить вимогам ст. ст. 122, 123, п. 2 ст. 124, ст. 134 та п. 12 розділу Х «Перехідних положень» Земельного кодексу України та не відповідає вимогам Типового положення про комісію з розгляду питань, повязаних з погодженням документації із землеустрою, затвердженого Постановою КМУ №1420 від 23.12.09р.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, у раніше наданих заперечення (вих. № 1 від 16.02.2011 р.) позовні вимоги не визнав, посилаючись на те, що висновок цілком правомірний. Просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Представник третьої особи до суду не зявився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, пояснень на позов не надав.
У судовому засіданні 18 березня 2011 року позивач на позовних вимога наполягав, з підстав, викладених у позовній заяві.
У зв'язку з тим, що необхідних для вирішення спору доказів, наявних в матеріалах справи достатньо, суд вважає можливим розглядати справу за відсутністю представників відповідача та третьої особи.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані сторонами, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України встановлено, що субєкт владний повноважень орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
У відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Частинами 1,2,5 ст. 186-1 Земельного кодексу України встановлено, що для розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, в районах та містах обласного значення, містах Києві та Севастополі функціонують постійно діючі комісії. До повноважень Комісії належить забезпечення погодження документації із землеустрою відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Документація із землеустрою, погоджена Комісією, вважається такою, що погоджена органами, представники яких входять до її складу.
Відповідно до п. 1,2,3,12 Типового положення про комісію з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, затвердженого Постановою КМУ від 23.12.09р. №1420, комісія з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою (далі - комісія), є постійно діючим органом, утвореним районною та міською держадміністрацією - у районах і мм. Києві та Севастополі, міською радою - у містах обласного значення. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та нормативними документами, прийнятими відповідно до законів України, та цим Положенням. До повноважень комісії належить надання висновків про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або місця розташування об'єкта. Висновок комісії може бути оскаржений у судовому порядку.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що Комісія з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою є субєктом владних повноважень, а спір, що виник між сторонами, є спором адміністративної юрисдикції.
Судом встановлено, що розпорядженням Сакської районної державної адміністрації АР Крим «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою з відводу земельних ділянок в довгострокову оренду громадянам України для індивідуального дачного будівництва на території Штормовської сільської ради Сакського району» від 11.09.2008р. № 1210-р ОСОБА_1 було надано дозвіл на складання проекту землеустрою по відводу земельної ділянки 0,0145 га, індивідуальний № 8, сектор № 17 «б» для індивідуального дачного будівництва в довгострокову оренду з землекористування човнового кооперативу «Нептун» на території Штормовської сільської ради Сакського району.
Позивачку було зобовязано надати проект землеустрою земельної ділянки на затвердження до райдержадміністрації.
Строк дії розпорядження було встановлено до 01.08.2009 року ( а. с. 8).
Розпорядженням Сакської районної державної адміністрації АР Крим № 1481-р від 22.09.2009 року було внесено зміни у Розпорядження Сакської районної державної адміністрації АР Крим від 11.09.2008 р. № 1210-р «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою з відводу земельних ділянок в довгострокову оренду громадянам України для індивідуального дачного будівництва на території Штормовської сільської ради Сакського району» шляхом заміни у пункті 3 цифри “01.08.2009”на “01.09.2010”(а.с. 9).
З матеріалів справи вбачається, що на виконання зазначеного розпорядження позивачем був розроблений проект землеустрою.
При розробці проекту окремі документи були узгоджені і підписані посадовими особами управління Держкомзему в м. Саки і Сакському районі АР Крим.
Після погодження проекту він був переданий для Держекспертизи і погодження в Рескомземі. Згідно висновку Рескомзему № 4674-з/11 від 08.12.2009 р. проект мав недоліки через що був повернутий на доопрацьовування. При цьому серед недоліків не зазначено, що розпорядження Сакської РДА в АР Крим від 11.09.2008 р. № 1210-р, прийнято Сакською РДА з перевищенням повноважень. Зазначені недоліки були усунені, про що свідчить відмітка на зазначеному вище висновку, підписана В. о. начальника міськрайонного управління Держкомзему. Проект був переданий до Комісії з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою для узгодження.
Висновком Комісії з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою № 645/11 від 23.12.10р. позивачу було відмолено в узгодженні Проекту землеустрою.
Відмова мотивована перевищенням Сакською районною державною адміністрацією АР Крим своїх повноважень, передбачених ст. 122 Земельного кодексу України (а.с. 10,11).
Не погодившись із зазначеним висновком, позивач звернулася до суду з позовом про визнання протиправним та скасування висновку Комісії з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою від 23.12.2010 року № 645/11 про неузгодження ОСОБА_1 проекту землеустрою з відведення земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на косі «Південна», АДРЕСА_1, на території Штормовської сільської ради Сакського району АР Крим, про зобовязання відповідача повторно розглянути проект землеустрою з відводу ОСОБА_1 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на косі «Південна», обслуговуючий кооператив «Човновий кооператив «Нептун», АДРЕСА_1, на території Штормовської сільської ради Сакського району, про зобовязання Комісію з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою оформити відповідний висновок відповідно до вимог законодавства.
Вирішуючи питання щодо обґрунтованості позовних вимог, суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 1 “Про місцеві державні адміністрації” місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.
Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.
Регулювання земельних відносин, у тому числі, регулюється Земельним кодексом України.
Частиною 3 ст. 122 Земельного кодексу України встановлені повноваження районної державної адміністрації, відповідно до якого районні державні адміністрації на їх території передають земельні ділянки із земель державної власності у власність або у користування у межах сіл, селищ, міст районного значення для всіх потреб та за межами населених пунктів для: сільськогосподарського використання; ведення водного господарства, крім випадків, передбачених частиною сьомою цієї статті; будівництва об'єктів, пов'язаних з обслуговуванням жителів територіальної громади району (шкіл, закладів культури, лікарень, підприємств торгівлі тощо), крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті
Статтею 123 Земельного кодексу України встановлено, що надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: зміни цільового призначення земельних ділянок відповідно до закону; надання у користування земельних ділянок, межі яких не встановлені в натурі (на місцевості). Надання у користування земельної ділянки, межі якої встановлені в натурі (на місцевості), без зміни її цільового призначення здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою.
Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації.
У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки).
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу.
Умови і строки розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Типовий договір на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України.
Розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається Комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою.
Комісія протягом трьох тижнів з дня одержання проекту надає відповідному органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування свій висновок щодо погодження проекту або відмови у його погодженні. У разі відмови у погодженні проекту він повертається заявнику у зазначений у цій частині строк.
Підставою відмови у погодженні проекту може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.
У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається Комісією до відповідного органу земельних ресурсів для здійснення такої експертизи відповідно до закону.
У разі якщо місце розташування об'єкта, розміри і межі земельної ділянки, що пропонується до вилучення (викупу), та умови вилучення (викупу) цієї ділянки погоджені згідно з вимогами статті 151 цього Кодексу, які під час розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не змінилися, проект погодженню не підлягає.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи приймає рішення про надання земельної ділянки у користування.
Рішенням про надання земельної ділянки у користування за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюються: затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; вилучення земельних ділянок у землекористувачів із затвердженням умов вилучення земельних ділянок (у разі необхідності); надання земельної ділянки особі у користування з визначенням умов її використання і затвердженням умов надання, у тому числі (у разі необхідності) вимог щодо відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.
Підставою відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише його невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.
Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
Частинами 1,3 ст. 124 Земельного кодексу України встановлено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу.
Тоді як відповідно до ч. 2 ст. 134 Кодексу, не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.
Статтею 186-1 Кодексу встановлено, що комісія здійснює свою діяльність у формі засідань, що проводяться не рідше одного разу на тиждень. Результати роботи Комісії оформлюються висновком, який підписується всіма її членами та скріплюється печатками органів, представники яких входять до її складу. У разі незгоди члена Комісії з погодженням документації із землеустрою він підписує висновок з поміткою "із зауваженнями" та додає до висновку Комісії свій висновок із викладом цих зауважень. Підставою відмови у погодженні документації із землеустрою може бути невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів. Погодження документації із землеустрою та підготовка висновків із викладом зауважень до неї здійснюються безоплатно.
Пунктами 4-6 Типового положення про комісію з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, затвердженого Постановою КМУ від 23.12.09р. №1420, встановлено, що для отримання висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або місця розташування об'єкта орган, уповноважений приймати рішення про передачу у власність чи надання у користування земельної ділянки, подає комісії для розгляду проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки або клопотання про погодження місця розташування об'єкта разом з додатками (далі - документація із землеустрою). Комісія розглядає документацію із землеустрою протягом трьох тижнів з дня надходження та надає висновки про її погодження або відмову у погодженні. Порядок розгляду документації із землеустрою членом комісії визначається комісією. У разі надання комісією висновку про відмову у погодженні документації із землеустрою така документація разом з висновком повертається органу, який її подав.
Пунктом 9 Типового положення встановлено, що висновок підписується всіма членами комісії та скріплюється печатками органів, представники яких входять до її складу. Член комісії, який не згоден з погодженням документації із землеустрою, підписує висновок комісії про відмову у погодженні такої документації із зауваженнями та у той же день додає до висновку комісії свій висновок із викладом зауважень.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач, звертаючись до Сакської районної державної адміністрації АР Крим із клопотанням про надання дозволу на складання проекту землеустрою, з доданням усіх необхідних документів, діяв у порядку, передбаченому ст. 123 Земельного кодексу України.
Відповідно до висновку № 645/11 від 23.12.10 р., яким позивачу було відмовлено в узгодженні Проекту, підставою для відмови відповідачем було зазначено ст. 122 Земельного кодексу України перевищення повноважень Сакською районною державною адміністрацією АР Крим, проте у чому саме полягає перевищення повноважень, відповідачем у оскаржуваному висновку зазначено не було.
Суд, проаналізувавши ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України, якою встановлені повноваження районних державних адміністрацій, приходить до висновку, що Сакська районна державна адміністрація АР Крим, надаючи дозвіл позивачу на складання проекту землеустрою, діяла у межах наданих їй повноважень.
До того ж, як вбачається з висновку про відмову в узгодженні проекту землеустрою № 645/11 від 23.12.2010 р., на ньому відсутні печатки всіх органів, члени яких входять до складу комісії, що, у свою чергу, є порушенням п. 9 Типового положення про комісію з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, затвердженого Постановою КМУ від 23.12.09р. №1420, та ст. 186-1 Земельного кодексу України.
Що стосується висновку Рескомзему АР Крим від 08.12.2010 р. № 6958-пк/11, то суд не приймає його у якості підтвердження позиції відповідача, оскільки Рескомзем АР Крим не є членом Комісії з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою, а сам висновок, відповідно до Наказу Рескомзему АР Крим від 01.02.10р. №10 є попередніми пропозиціями в межах взаємодії між Рескомземом АР Крим та ТВЗР щодо організації роботи Комісії з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою.
Ст.1 Конституції України Україна проголошено демократичною, соціальною, правовою державою. Ст. 2 Конституції України визнано, що найвищою соціальною цінністю в Україні є людина, її права і свободи та їх гарантії визначають зміст та спрямованість діяльності держави, а їх утвердження і забезпечення є головним обовязком держави. Відповідно до ст. 21 Конституції України права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Суд враховує, що рішення, дії субєкта владних повноважень не можуть бути упередженими, тобто здійснюватися дискримінаційно через власний корпоративний інтерес. Приймаючи рішення по справі або вчинюючи дію, субєкт владних повноважень не може ставати на сторону будь-якої з осіб та не може проявляти себе заінтересованою стороною у справі, виходячи з будь-якого нелегітимного інтересу, тобто інтересу, який не випливає із завдань цього субєкта, визначених законом.
Суд також враховує, що субєкт владних повноважень зобовязаний діяти добросовісно, тобто з щирим наміром щодо реалізації владних повноважень та досягнення поставлених цілей і справедливих результатів.
До того ж, відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, з урахування того, що під час розгляду справи судом не встановлено перевищення повноважень Сакською районною державною адміністрацією АР Крим при наданні ОСОБА_1 дозволу на складання проекту землеустрою по відводу земельної ділянки 0,0145 га, індивідуальний № 8, сектор № 17 «б» для індивідуального дачного будівництва в довгострокову оренду з землекористування човнового кооперативу «Нептун» на території Штормовської сільської ради Сакського району та у звязку з тим, що висновок Комісії з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою № 645/11 від 23.12.2010р. про відмову ОСОБА_1 в узгодженні проекту землеустрою, був винесений із порушенням п. 9 Типового положення про комісію з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, затвердженого Постановою КМУ від 23.12.09р. №1420 та ст. 186-1 Земельного кодексу України, суд приходить до висновку, що зазначений висновок № 645/11 від 23.12.2010 р. є протиправним та підлягає скасуванню.
Зважаючи на те, що судом було встановлено невідповідність висновку відповідача вимогам законодавства, суд вважає за необхідне зобовязати Комісію з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою, відповідно до ст. 186-1 Земельного кодексу України та норм Типового положення про комісію з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою, затвердженого Постановою КМУ від 23.12.09р. №1420, повторно розглянути Проект землеустрою по відводу ОСОБА_1 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на косі «Південна», обслуговуючий кооператив «Човновий кооператив «Нептун», АДРЕСА_1, на території Штормовської сільської ради Сакського району та оформити відповідний висновок згідно вимог земельного законодавства України.
На підставі викладеного суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
Згідно з ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Приймаючи до уваги, що рішення по справі ухвалене на користь позивача, який не є субєктом владних повноважень, суд вважає за необхідне присудити всі здійснені ним судові витрати, а саме судовий збір у розмірі 3,40 грн., з державного бюджету.
Під час судового засідання, яке відбулось 18.03.2011 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 23.03.2011 р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 160-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
2.Визнати протиправним та скасувати висновок Комісії з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою від 23.12.2010 року № 645/11 про неузгодження ОСОБА_1 проекту землеустрою з відведення земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на косі «Південна», АДРЕСА_1, на території Штормовської сільської ради Сакського району АР Крим.
3.Зобовязати Комісію з розгляду питань, повязаних з узгодженням документів по землеустрою повторно розглянути проект землеустрою з відводу ОСОБА_1 земельної ділянки для індивідуального дачного будівництва на косі «Південна», обслуговуючий кооператив «Човновий кооператив «Нептун», АДРЕСА_1, на території Штормовської сільської ради Сакського району та оформити відповідний висновок, з урахуванням обставин, встановлених під час розгляду справи.
4.Стягнути з Державного бюджету України (п\р 31115095700002, МФО 824026 ЗКПО 34740405, код платежу 22090200 у банку одержувача: ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь одержувач: Держбюджет м. Сімферополя (або іншого рахунку) на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 3,40 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кузнякова С.Ю.