ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
25 березня 2011 р.
(16:35) Справа №2а-1492/11/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кузнякової С.Ю.,
при секретарі Устіновій С.Ю.
за участю представника позивача Сачок О.А.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до Благодійного фонду "Союз"
про стягнення
Суть спору: Красноперекопська обєднана державна податкова інспекція в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Благодійного фонду "Союз"заборгованості у сумі 680,00 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем своєчасно не подані декларації з податку на прибуток, у звязку з чим відповідачу нараховані штрафні санкції, у розмірі 510,00 грн. та за неподання декларації з комунальний податку, у звязку з чим відповідачу нараховані штрафні санкції, у розмірі 170,00 грн.
У судовому засіданні представник позивач на позовних вимогах наполягали, з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача до суду не зявився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином, будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника відповідача відповідно , керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 28.07.2003 року зареєстрований Красноперекопським міським управлінням юстиції АР Крим (рішення №8) як юридична особа, що підтверджується довідкою з ЄДРПОУ № 09/2-6-06/1552 та перебуває на обліку в Красноперекопській об'єднаній державній податковій інспекції в АР Крим з 01.08.2003 року.
Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”(в редакції, яка діяла на момент подання податкової декларації та виникнення заборгованості відповідача) платниками податків і зборів (обовязкових платежів) були юридичні особи, на яких відповідно до Законів України був покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”(в редакції, яка діяла на момент прийняття позивачем податкового повідомлення-рішення) платниками податків і зборів (обовязкових платежів) були юридичні особи, на яких відповідно до Законів України був покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”(що діяв на момент прийняття позивачем податкового повідомлення-рішення) було встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків був зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності був встановлений Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року N 333/94, п.п. 11.1 якого були передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, відповідач був зобовязаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до податкової інспекції декларації з податку на прибуток.
Згідно з п.п. 16.1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” платники податку самостійно визначали суми податку, що підлягають сплаті.
Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. (п.п. 16.4 зазначеного Закону).
Згідно з п.п. 20.1. ст. 20 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства ніс платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.
Позивачем неодноразово були проведені невиїзні документальні перевірки своєчасності подання відповідачем податкової звітності, за результатами яких складені акти № 789/15-01/26401601 від 16.06.2009 року, № 1070/15-01/26401601 від 06.09.2010 року та № 1549/15-01/26401601 від 25.11.2010.
Зазначеними перевірками встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”(що діяв на момент прийняття позивачем податкового повідомлення-рішення), п. 16.4 ст. 16 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”(що діяв на момент прийняття позивачем податкового повідомлення-рішення), а саме: актом № 789/15-01/26401601 від 16.06.2009 року встановлено неподання декларацій з податку на прибуток підприємств за 2008 рік, № 1070/15-01/26401601 від 06.09.2010 року встановлено неподання декларацій з податку на прибуток підприємств за 1 півріччя 2010 року та актом № 1549/15-01/26401601 від 25.11.2010 встановлено неподання декларацій з податку на прибуток підприємств за 3 квартал 2010 року.
На підставі актів перевірки позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000731501/0 від 26.06.2009 року, №0000691501/0 від 19.10.2010 року та № 0000821501/0 від 29.11 2010 року у яких відповідачу визначена сума податкового зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями з податку на прибуток в розмірі 170,0грн., а разом 510 грн.
Також, як убачається з матеріалів справи була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання відповідачем податкової звітності, за результатами якої складений акт № 740/15-03/26401601 від 05.06.2009 року.
Зазначеною перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”(що діяв на момент прийняття позивачем податкового повідомлення-рішення), розрахунок по комунальному податку, а саме: неподання декларацій з комунального податку підприємств за 4 квартал 2008 року.
На підставі акту перевірки позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення № 0001611503/0 від 26.06.2009 року у якому відповідачу визначена сума податкового зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями з комунального податку в розмірі 170,0грн.
Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” було встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщував податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважався днем її вручення.
У звязку з неможливістю вручення зазначених вище податкових повідомлень-рішень відповідачу, вони були розміщені на дошці оголошень.
Відповідно до статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів).
На час розгляду справи набрав чинності Податковий кодекс України, відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1. ст. 20 якого, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 680,00 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Під час судового засідання, яке відбулось 25.03.2011 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 30.03.2011 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2. Стягнути з Благодійного фонду "Союз" (96000, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Чапаєва, 23-а, ЄДРПОУ 26401601) на користь Державного бюджету України ( код платежу 11020900, п/р 3111008700020, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735 банк ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь) 510, 00 грн. заборгованості з податку на прибуток підприємств та організацій, що належать до комунальної власності.
3. Стягнути з Благодійного фонду "Союз" (96000, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Чапаєва, 23-а, ЄДРПОУ 26401601) на користь місцевого бюджету м. Красноперекопська (код платежу 16010200, р/р 33210828700020, ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735) 170,00 грн. заборгованості з комунального податку.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кузнякова С.Ю.