ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
12 квітня 2011 р. 11:55 Справа №2а-849/11/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді
Котаревої Г.М., при секретарі Лиган М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Бахчисарайському районі АР Крим
до Приватного підприємства «Фірма «Прок»
про стягнення заборгованості у сумі 1360,00 грн.
позивач не зявився;
відповідач не зявився;
Суть спору: Державна податкова інспекція в Бахчисарайському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення зі Приватного підприємства «Фірма «Прок» заборгованості в сумі 1360,00грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач не сплачує заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств.
Позивач явку свого представника у судове засіданні не забезпечив, про час, день та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Надав клопотання про розгляд справи за відсутності свого представника.
Відповідач у судове засідання не зявився, заперечення на позов до суду не надав, про час та день його проведення був повідомлений належним через друковані засоби інформації.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач 18.09.06р. зареєстрований Бахчисарайською районною державною адміністрацією (а.с. 25).
Суд зазначає, що при вирішенні цієї справи він керувався положеннями нормативних актів у редакціях, що діяли на момент виникнення спірних правовідносин.
Принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників встановлені Законом України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991р. №1251-ХХІІ (Далі Закон № 1251).
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181 ІІІ (Далі Закон №2181).
Відповідно до п. 1.11 ч.1 ст. 1 Закону України № 2181 податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Пунктом 2 частиною 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів).
Статтею 17 Закону України № 2181 встановлені штрафні санкції (штрафи) за порушення податкового законодавства, зокрема підпунктом 17.1.1. п.17.1. цієї статті встановлено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
14.07.09р. посадовими особами позивача було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності Приватним підприємством «Фірма «Прок».
За результатами перевірки було встановлено порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме несвоєчасне надання податкових декларації з податку на прибуток за 1 півріччя 2008 року по 1 півріччя 2009 року, про що складено акт перевірки від 14.07.09р. №233/1501/34625343 (а.с. 10).
На підставі зазначеного акту перевірки, позивачем винесено податкове повідомлення-рішення №0001431501/0 від 24.07.09р. на суму 850,00грн. (а.с.11).
07.04.10р. посадовими особами позивача було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності Приватним підприємством «Фірма «Прок».
За результатами перевірки було встановлено порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме несвоєчасне надання податкових декларації з податку на прибуток за 2009 рік, про що складено акт перевірки від 07.04.10р. №88/150134625343 (а.с. 13-14).
На підставі зазначеного акту перевірки, позивачем винесено податкове повідомлення-рішення №0000901501/0 від 14.04.10р. на суму 340,00грн. (а.с. 15).
31.05.10р. посадовими особами позивача було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності Приватним підприємством «Фірма «Прок».
За результатами перевірки було встановлено порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1. ст. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме несвоєчасне надання податкових декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2010 року, про що складено акт перевірки від 31.05.10р. №138/1501/34625343 (а.с. 18).
На підставі зазначеного акту перевірки, позивачем винесено податкове повідомлення-рішення №0001281501/0 від 11.06.10р. на суму 170,00грн. (а.с. 19).
Відповідно до пп.5.8 п.5 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України 03.07.2001 N 266 та Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 липня 2001 р. за N 595/5786, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
В звязку з неможливістю вручення відповідачу рішень про застосування фінансових санкцій№0000901501/0 від 14.04.10р. та №0001281501/0 від 11.06.10р., позивач розмістив їх на дошці оголошень, зазначивши дати розміщень 21.04.10р. та 29.06.10р. відповідно, про що свідчать акти про неможливість вручення повідомлення рішення (а.с. 16, 20).
Платники податку мають право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення терміну подання звіту надіслати його до податкового органу поштою з повідомленням про вручення.
Згідно з п. 11.1. статті 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР від 28.12.1994 року для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду, крім виробників сільськогосподарської продукції, визначених статтею 14 цього Закону, для яких річний податковий період починається з 1 липня поточного звітного (бюджетного) року.
Таким чином відповідач зобовязан був в визначені статтею 11 Закону податкові періоди календарні квартал, півріччя, три квартали, рік надавати податкові звіти про використання коштів неприбутковими установами і організаціями.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Здійснюючі господарську діяльність юридичні особи платники податків відповідно до пунктів 2, 3 частини1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» № 1251-ХІІ від 25.06.1991 року зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, строки та умови надання декларацій та фінансової звітності встановлені спеціальними податковими законами.
Відповідно до п.п. 1.3. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон), податковий борг (недоїмка) це податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
У встановлені законодавством строки, відповідачем зобовязання по сплаті штрафних санкцій не було сплачено.
Відтак, станом на момент розгляду справи, відповідач має заборгованість перед бюджетом у сумі 1360,00грн.
Абзацом 2 ч. 2 ст. 162 КАС України встановлено, що суд може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п.п.20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Статтею 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідачем у порядку ч. 1 ст. 71 КАС України не надано доказів сплати заборгованості або оскарження прийнятих позивачем податкових повідомлень-рішень, отже заборгованість у сумі 1360,00грн. підлягає стягненню з відповідача.
За таких підстав позов підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Фірма «Прок» (98433, АР Крим, Бахчисарайський район, с. Віліне, вул. Євпаторійська, 6) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків податковий борг з податку на прибутку у сумі 1360,00грн. на р/р 31110009700048 ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34741000.
У разі неподання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі проголошення відповідно до ст. 160 КАС України вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні , або, у разі проголошення постанови у відсутності особи, яка бере участь у справі з дня отримання нею копії постанови).
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Котарева Г.М.