
Справа № 2-а- 1606/08
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
«11» березня 2008 року15 год. 30 хв.м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шарапи В.М. за участю секретаря судового засідання Пилипчук В.Є. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: представник Красовський А.С.,
відповідача: не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції до Державного підприємства «Рівнеторф» про стягнення заборгованості в сумі 8905,68 грн.,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості до бюджету, а саме: по орендній платі за землю в сумі 8521,08 грн. та штрафних санкцій в сумі 384,60 грн. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав. Просить стягнути з відповідача заборгованість по орендній платі за землю, з урахуванням штрафних санкцій, в сумі 8905,68 грн.
Представник відповідач в судове засідання не з’явився, про причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином. Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що 18 січня 2001 року відповідач був зареєстрований Костопільською районною державною адміністрацією як юридична особа. Відповідача взято на облік як платника податків у Костопільській міжрайонній державній податковій інспекції.
29 січня 2007 року між відповідачем та Костопільською районною державною адміністрацією було укладено договір оренди земельної ділянки площею 107,5 га несільськогосподарського призначення (землі промисловості) для видобування торфу. Даний договір зареєстрований у Костопільському районному відділі Рівненської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України» 05.02.2007 року за № 040759100004.
20.06.2007 р. Костопільською МДПІ в зв’язку з тим, що відповідачем не подано в установлені строки податкової декларації з орендної плати за землю було складено акт про порушення податкового зобов’язання ДП «Рівнеторф», який став підставою прийняття податкового повідомлення-рішення № 0003351530/0/3993/15-30 від 27.06.2007 р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 170,00 грн.
21.12.2007 року Костопільською МДПІ було проведено камеральну перевірки податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності поданої відповідачем за 2007 рік у липні 2007 року. Перевіркою встановлено заниження орендної плати за землю на суму 25753,56 грн. в рік.
На підставі результатів перевірки, Костопільською МДПІ було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000121530/0/314/15-30 від 10.01.2008 р., яким відповідачу визначено податкове зобов’язання з орендної плати за землю в сумі 4292,06 грн. – основного платежу та 214,60 – штрафних (фінансових) санкцій.
Станом на 21 лютого 2008 року згідно даних обліку позивача за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом по орендній платі за землю, з урахуванням штрафних санкцій, на загальну суму 8905,68 грн.
Дані обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією довідки управління статистики в Рівненській області щодо відповідача (а.с.16), копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.14-15), довідкою Костопільської МДПІ про стан заборгованості відповідача від 21.02.2008 р. (а.с.3), копією договору оренди земельної ділянки від 29.01.2007 року із змінами від 19.04.2007 р. (а.с.6-8), копією податкової декларації орендної плати за земельні ділянки за 2007 рік (а.с.4-5), копією акта про порушення податкового законодавства від 20.06.2007 р. (а.с.9), копією акта про результати камеральної перевірки податкової декларації від 21.12.2007 р. (а.с.12-13), копією податкового повідомлення-рішення від 10.01.2008 р. № 0000121530/0/314/15-30 (а.с.10), копією поштового повідомлення про вручення (а.с.10), копією податкового повідомлення-рішення № 0003351530/0/3993/15-30 від 27.06.2007 р. (а.с.11), копією поштового повідомлення про вручення (а.с.11), копіями корінців першої та другої податкових вимог (а.с.17, 18), копіями поштових повідомлень про вручення відповідачу вимог (а.с.17,18).
Пунктом 8 частини 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) належить до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів) і справляються на всій території України.
Згідно ст. 13 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. № 2536, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, є договір оренди такої земельної ділянки.
Відповідно до вимог ст. 14 Закону України «Про плату за землю», платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
У відповідності зп. 4.2.1. Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» якщо сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом.
Зазначені вище податкові повідомлення-рішення відповідач у встановленому порядку не оскаржив.
Згідно п.3 ч.1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Крім того, відповідно до п.17.3. ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сплата (стягнення) штрафних санкцій, прирівнюється до сплати (стягнення) податку.
Однак, всупереч цьому станом на 21 лютого 2008 року відповідачем не сплачено орендну плату за землю, з урахуванням штрафних санкцій, на загальну суму 8905,68 грн.
Відповідно до п. 3.1.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Пунктом 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено право міжрайонних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції задоволити.
2. Стягнути з Державного підприємства «Рівнеторф» (33014, м. Рівне, вул. С.Бандери, 30-А, код ЄДРПОУ 02968193, рахунок 26004000260001 в РФ АТ !Індекс-Банк», МФО 333001) до місцевого бюджету Пісківської сільської ради на рахунок 33212813700238 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код платежу 51/13050226 – орендну плату з юридичних осіб, з урахуванням штрафних санкцій, в сумі 8905 (вісім тисяч дев’ятсот п’ять) грн. 68 коп.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
4. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі 14 березня 2008 року.
Головуючий: В.М.Шарапа