Постанова № 16127095, 01.06.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
01.06.2011
Номер справи
2а-1382/11/2770
Номер документу
16127095
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

01.06.11Справа №2а-1382/11/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Валев»про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі12895,00 грн.,

в с т а н о в и в:

Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Валев»про стягнення заборгованості перед бюджетом в розмірі12895,00 грн. Вказує, що 08.05.2010 року, 23.07.2010 року, 06.10.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя були проведені перевірки кафе «Улыбка»то торгового лотку, що належать відповідачу з питань контролю субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій. За результатами перевірок складені акти перевірки № 0430/27/05/23/20708920 від 23.07.2010 року, № 0580/27/05/23/20708920 від 06.10.2010 року та № 0231/27/05/23/20708920 від 08.05.2010 року. На підставі вказаних актів перевірок керівництвом ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя були прийняті рішення № 0003022330 від 18.06.2010 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 9860,00 грн., № 0004572330 від 18.08.2010 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 1250,00 грн. та № 0006282330 від 22.10.2010 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 85,00 грн. На момент звернення позивача до суду заборгованість по фінансовим санкціям загальною сумою 12895,00 грн. відповідачем не сплачена.

Ухвалою від 29 квітня 2011 року поновлено строк звернення ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя з даним позовом. Ухвалою від 29 квітня 2011 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 29 квітня 2011 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.

01 червня 2011 року від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за її відсутності в порядку письмового провадження, позовні вимог підтримує повністю (а.с.61).

Відповідач у судове засідання не прибув, явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судових засідань повідомлений належним чином за юридичною адресою.

Відповідно до ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Валев»зареєстровано Гагарінською районною державною адміністрацією м. Севастополя та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя як платник податків.

08.05.2010 року Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі в м. Севастополі проведено перевірку кафе «Улыбка», розташованого за адресою: м. Севастополь, пр. Гер. Сталінграду, б. 39 «Б», що належить ТОВ «Валев», з питань дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки складений акт перевірки № 0231/27/05/23/20708920 від 08.05.2010 року (а.с.9-10), у якому зафіксоване порушення ТОВ «Валев»п.п. 1,2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року.

Відповідно до п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року (далі Закон № 265) Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п. 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Національного банку України від 15.12.2004 року № 637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Підприємствам, яким Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку. Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

При перевірці кафе «Улыбка»зафіксоване, що при реалізації споживачу товару, а саме: 2-х порцій чаю на загальну суму покупки 15,00 грн., розрахункова операція не була проведена через реєстратор розрахункових операцій та не видано розрахунковий документ споживачу. Крім того перевіркою було встановлено невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків (460,00 грн. з урахуванням вартості покупки) сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій (10,00 грн.), отже невідповідність склала 435,00 грн. Також перевіркою встановлено не своєчасне оприбутковування готівкових коштів, а саме: виручки за 01.05.2010 року (Z звіт № 2368), яка склала 159,00 грн., виручки за 02.05.2010 року (Z звіт № 2369), яка склала 103,00 грн., виручки за 03.05.2010 року (Z звіт № 2370), яка склала 196,00 грн., виручки за 04.05.2010 року (Z звіт № 2371), яка склала 282,00 грн., виручки за 05.05.2010 року (Z звіт № 2372), яка склала 238,00 грн., виручки за 06.05.2010 року (Z звіт № 2373), яка склала 187,00 грн., виручки за 07.05.2010 року (Z звіт № 2374), яка склала 357,00 грн. Записи про здійснення обліку готівки в повній сумі їх фактичного надходження у книзі обліку розрахункових операцій № 2705002090 від 23.07.2009 року відсутні.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

За вищевказане правопорушення відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265 передбачена відповідальність у вигляді 75,00 грн.

Відповідно до ст.22 Закону № 265 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. Отже за вищевказане правопорушення відповідно передбачена відповідальність у вигляді 2175,00 грн.

Відповідно до пункту 1 Указу Президента України від 12.06.1995 року № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»установити, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми. За вказане правопорушення відповідно передбачена відповідальність у вигляді 7610,00 грн.

На підставі акту перевірки керівництвом ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя було прийнято рішення № 0003022330 від 18.06.2010 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 9860,00 грн. (а.с.8). Вказане рішення було направлено на юридичну адресу відповідача (а.с.14) та було отримано відповідачем 26.06.2010 року (а.с.15).

23.07.2010 року Державною податковою адміністрацією у м. Севастополі проведена перевірка торгового лотку, розташованого за адресою: м. Севастополь, гора Госфорт, площадка БРУ, що належить ТОВ «Валев», з питань дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки складений акт перевірки № 0430/27/05/23/20708920 від 23.07.2010 року (а.с.17-18), у якому зафіксоване порушення ТОВ «Валев»п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року (далі Закон № 265) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

При перевірці торгового лотку зафіксоване, що при реалізації споживачу товару, а саме: 5-х банок пива «Старый мельник»0,5 л. за ціною 20,00 грн. на загальну суму 100,00 грн. розрахункова операція не була проведена на повну суму покупки через реєстратор розрахункових операцій.

Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

За вищевказане правопорушення відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265 передбачена відповідальність у вигляді 1250,00 грн.

На підставі акту перевірки керівництвом ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя було прийнято рішення № 0004572330 від 18.08.2010 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1250,00 грн. (а.с.16). Вказане рішення було направлено на юридичну адресу відповідача (а.с.20) та було повернуто до податкової інспекції з позначкою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання»(а.с.21).

06.10.2010 року Державною податковою адміністрацією у м. Севастополі проведена перевірка кафе «Улыбка», розташованого за адресою: м. Севастополь, пр. Гер. Сталінграду, б. 39 «Б», що належить ТОВ «Валев», з питань дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки складений акт перевірки № 0580/27/05/23/20708920 від 06.10.2010 року (а.с.24-25), у якому зафіксоване порушення ТОВ «Валев» п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Відповідно до п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року (далі Закон № 265) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Згідно зі ст. 11 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995 року № 481/95-ВР (далі Закон № 481) маркування горілки та лікеро-горілчаних виробів, які реалізуються в Україні, здійснюється таким чином: на лицьовій стороні етикетки кожної пляшки або самої пляшки (іншого посуду) горілки та лікеро-горілчаних виробів, які реалізуються через торговельну мережу, в доступній для споживача формі згідно з чинним законодавством про мови вказуються: загальна та власна назви виробу; найменування виробника; знак для товарів і послуг; географічна назва місця виготовлення виробу, якщо найменування виробника не відображає місця розташування суб'єкта господарювання; вміст спирту (% об.); місткість посуду; вміст цукру (якщо це регламентується нормативними документами); позначення нормативного документа (для продукції вітчизняного виробництва, призначеної для реалізації на території України). Штриховий код повинен бути нанесений на видиму сторону етикетки, або контретикетки, або пляшки (іншого посуду). На видимій стороні етикетки, або контретикетки, або корка, або пляшки (іншого посуду) виробу повинні бути зазначені дата виготовлення виробу, код суб'єкта господарювання та номер ліцензії на виробництво. Розлив горілки та лікеро-горілчаних виробів здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, бляшанки із харчового алюмінію, а також у сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд із скла чи глазурованої кераміки. Розлив горілки та лікеро-горілчаних виробів з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць здійснюється виключно у тару (посуд) місткістю 0,05 л, 0,1 л, 0,2 л, 0,25 л, 0,275 л, 0,33 л, 0,37 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л, 0,61 л, 0,7 л, 0,75 л, 1,0 л і більше. Продукція, призначена для експорту, маркується згідно з умовами відповідної угоди на експорт.

При перевірці кафе «Улыбка»зафіксоване, що при реалізації споживачу товару, а саме: 300 гр. коньяку «Белый аист»за ціною 75,00 грн., 2-х стаканів соку за ціною 10,00 грн., на загальну суму покупки 95,00 грн., розрахункова операція була проведена через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування. Також у ході перевірки встановлено факт зберігання алкогольних напоїв, а саме: склянки мускатного ігристого білого вина «Мускат Гламур»без марки акцизного збору.

Відповідно до п. 6 ст. 17 Закону № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

За вищевказане правопорушення відповідно до п. 6 ст. 17 Закону № 265 передбачена відповідальність у вигляді 85,00 грн.

Відповідно до ст. 17 Закону № 481 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

За вищевказане правопорушення відповідно до ст. 17 Закону № 481 передбачена відповідальність у вигляді 1700,00 грн.

На підставі акту перевірки керівництвом ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя були прийняті рішення № 0006282330 від 22.10.2010 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 85,00 грн. (а.с.22) та рішення № 0006292330 від 22.10.2010 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1700,00 грн. Вказані рішення були направлені на юридичну адресу відповідача (а.с.27) та були повернуті до податкової інспекції з позначкою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання»(а.с.28).

На момент розгляду справи ТОВ «Валев»штрафні (фінансові) санкції в розмірі 12895,00 грн. не сплачені.

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що заборгованість зі штрафних санкцій загальною сумою 12895,00 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005 року, суд

п о с т а н о в и в:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Валев» (99059, м. Севастополь, пр. Гер. Сталінграду, б. 39 «Б», код ЄДРПОУ 20708920, відомостей про поточній рахунки в установах банку в матеріалах справи відсутні) в дохід Державного бюджету України на р/р 31113104700006, код платежу 21080901, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612) суму заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 11195,00 грн. (одинадцять тисяч сто девяносто пять грн. 00 коп., стягувач - Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24, ЄДРПОУ 23443220).

3.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Валев» (99059, м. Севастополь, пр. Гер. Сталінграду, б. 39 «Б», код ЄДРПОУ 20708920, відомостей про поточній рахунки в установах банку в матеріалах справи відсутні) в дохід Державного бюджету України на р/р 31111106700006, код платежу 21081100, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612) суму заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп., стягувач - Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24, ЄДРПОУ 23443220).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

СуддяО.І. Майсак