Постанова № 16125324, 31.05.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.05.2011
Номер справи
2а/0570/6256/2011
Номер документу
16125324
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 травня 2011 р. справа № 2а/0570/6256/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді

при секретаріХлопов А.А.

за участю представника позивачаКозлової К.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Єнакіївського міського центру зайнятості-робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до державного підприємства «Орджонікідзевугілля» в особі структурного підрозділу «Санаторій-профілакторій» «Лісний» державного підприємства «Орджонікідзевугілля» про стягнення заборгованості зі слати страхових внесків у розмірі 1374,75 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Єнакіївський міський центр зайнятості-робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до суду з позовом до державного підприємства «Орджонікідзевугілля» в особі структурного підрозділу «Санаторій-профілакторій» «Лісний» державного підприємства «Орджонікідзевугілля» про стягнення заборгованості зі слати страхових внесків у розмірі 1374,75 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що центром зайнятості робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, згідно Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» було проведено перевірку відповідача, під час якої було встановлено, що відповідач має недоїмку зі сплати страхових внесків у розмірі 3051,70 грн. за період з 15.12.2009 року по 07.12.2010 рік, що підтверджується актом перевірки № 312 від 07.12.2010.

За несвоєчасну сплату внесків, відповідно до вимог ст. 38 Закону, на суму недоїмки відповідачу була нарахована пеня у розмірі 347,70 грн.

На підставі Акту перевірки, директором центру зайнятості відповідно до п. 4 ст. 35 Закону було прийнято рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу від 08 грудня 2010 року № 3, яке отримано відповідачем 09.12.2010. Сума заборгованості частково стягнута з відповідача, а саме недоїмка у розмірі 1977,72 грн. та пеня у розмірі 47,04 грн.

Іншу частину недоїмки у розмірі 1074,09 грн. та пенні у розмірі 300,66 грн. до теперішнього часу не сплачена.

У звязку з чим позивач звернувся до суду із даним позовом.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Надав до суду клопотання в якому просив розглянути справу за його відсутності та вказав, що позовні вимоги визнає у повному обсязі. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.

Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 8. Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 2 березня 2000 року N 1533-III (надалі Закон) фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом. Діяльність Фонду регулюється Основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Законом України "Про зайнятість населення", цим Законом та статутом Фонду, який затверджується правлінням Фонду.

Відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону на Фонд покладений обовязок забезпечувати збір страхових внесків.

Як встановлено у судовому засіданні та підтверджується представника позивача, Єнакіївський міський центр зайнятості-робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є юридичною особою та згідно із Положенням про Єнакіївський міський центр зайнятості, позивач виконує функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відповідно до Закону України „Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Центр зайнятості підпорядковується Донецькому обласному центру зайнятості та забезпечує реалізацію державної політики зайнятості населення, працевлаштування, професійну орієнтацію, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, соціальну підтримку тимчасово не працюючих громадян на території міста, а також забезпечує виконання рішень Правління Фонду.

Згідно з п. п. 9.11 п. 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 р. за № 30/5221 (надалі Інструкція), позивач має право звернення до суду з позовом про стягнення суми недоїмки зі страхових внесків.

Як встановлено у судовому засіданні відповідач - ДП «Орджонікідзевугілля» є юридичною особою (ЄДРПОУ 32276912); відповідно до п. 2.1 Інструкції є платником страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Згідно з Актом № 312 від 07.12.2010 про результати проведення планової перевірки відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, за період з 15.12.2009 по 07.12.2010, за підприємством враховується недоїмка зі сплати страхових внесків у розмірі 3051,81 грн. та пеня у розмірі 347,70 грн. (а.с. 9-12).

Так, ст. 38 Закону передбачено, що роботодавець несе відповідальність за:

порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення;

несвоєчасне подання або неподання відомостей, встановлених цим Законом;

подання недостовірних відомостей про використання коштів Фонду.

За порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду накладається штраф у розмірі наданої Фондом суми, використаної з порушенням.

Своєчасно не сплачені фінансові санкції стягуються із страхувальника в дохід Фонду в порядку, встановленому законом.

Строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України "Про зайнятість населення", не застосовується.

Право застосовувати фінансові санкції та накладати адміністративні штрафи від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду - центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники.

На виконання вказаної норми Закону директором центру зайнятості 08.12.2010 було прийнято рішення № 3 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу на загальну суму у розмірі 3399,51 грн.

Вказане рішення у добровільному порядку виконане відповідачем не було та до виконання не передавалось.

Крім того, згідно з п. п. 9.7 п. 9 Інструкції, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Таким чином, приймаючи до уваги наведене та з урахуванням заявлених позовних вимог, суд приходить до висновку про те, що з відповідача підлягає стягненню недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 1074,09 грн. та пеня у розмірі 300,66 грн

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8 - 11, 158 - 163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Єнакіївського міського центру зайнятості-робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до державного підприємства «Орджонікідзевугілля» в особі структурного підрозділу «Санаторій-профілакторій» «Лісний» державного підприємства «Орджонікідзевугілля» про стягнення заборгованості зі слати страхових внесків у розмірі 1374,75 грн. - задовольнити.

Стягнути з державного підприємства «Орджонікідзевугілля» (ЄДРПОУ 32276912) на користь Єнакіївського міського центру зайнятості-робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (р/р 37178300901043 ГУ Держказначейства у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 20385841, одержувач Єнакіївський міський центр зайнятості) недоїмку зі сплати страхових внесків у розмірі 1074 (одна тисяча сімдесят чотири) грн. 09 коп. та пеню у розмірі 300 (триста) грн. 66 коп., всього 1374 (одна тисяча триста сімдесят чотири) грн. 75 коп.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини 31 травня 2011 року.

Повний текст постанови складений 06 червня 2011 року.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Лазарєв В.В.