Єдиний державний реєстр судових рішень УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
26.05.11р.Справа № Б24/242-10 Суддя господарського суду Дніпропетровської області Калиниченко Л.М.
при секретарі судового засідання Германич І.Ю.
за участю представників сторін:
від кредитора - ОСОБА_1, дов. № 169 від 12.04.11р., ПАТ "ЕК "Дніпрообленерго"
ОСОБА_2, дов. № 722/01 від 07.02.11р., ДП "Криворізька теплоцентраль"
ОСОБА_3, дов. № 1122 від 02.03.11р., КПТМ "Криворіжтепломережа"
ОСОБА_4, дов. № 707 від 18.05.11р., КМКП "Міськліфт"
від боржника - Вернигора В.П., ліквідатор
розглянувши скаргу Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго", м. Дніпропетровськ
до боржника Комунального житлового підприємства № 7, 50050, м. Кривий Ріг, вул. Рязанова, буд. 11 (ЄДРПОУ 13445005)
на дії ліквідатора
Суть справи:
Розглядається скарга Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго", м. Дніпропетровськ (надалі - скаржник) від 05.05.11р. № 4364 та доповнення до скарги від 24.05.11р. № б/н.
В судовому засіданні господарський суд вислухав пояснення скаржника, який просить суд усунути арбітражного керуючого Вернигору В.П. від виконання ним обов'язків ліквідатора по справі, оскільки за їх заявою Управління з питань банкрутства у Дніпропетровській області здійснило позапланову перевірку та встановила порушення вимог передбачених абзацем 3 ч.3 ст.16 та ч.11 ст.30 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та п.3.1. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих.
Також, ліквідатор невчасно направляв звіт про свою діяльність, а саме, у березні 2011р. направив звіт за грудень 2010р., січень, лютий 2011р.
Крім того, ліквідатором при підрахуванні голосів кредиторів було порушено ч.4 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме, враховані пеня, штраф, що дало неправильні результати. Відповідно до ч.7 ст.1 вищеозначеного Закону, до складу грошових зобов'язань не зараховується пеня, штраф, тому суми неустойки не повинні враховуватись при визначенні кількості голосів.
Та всупереч ст.3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" списано кошти у розмірі 1 900,00грн. на ремонт оргтехніки за закуплені канцтовари. Вказані витрати не були затверджені комітетом кредиторів.
Також, збори кредиторів були проведені не за юридичною адресою банкрута.
Ліквідатор пояснив, що збори кредиторів були проведені за адресою ліквідатора, оскільки відповідно до вимог ст.25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виконує повноваження керівника боржника, а не розпорядника майна.
Стосовно не вчасно відправлених звітів, просить врахувати, що бухгалтер потрапила в лікарню і після її смерті родичі віддали конверти зі звітами, тому були порушені строки.
На теперішній час є бухгалтер, всі звіти направляються вчасно.
Ліквідатор погоджується, що помилково до складу грошових зобов'язань боржника були зараховані пеня та штраф, що вплинуло на підрахування голосів при виборі комітету кредиторів.
Що стосується списаних коштів у сумі 1 900,00грн., то вони були використані на ремонт оргтехніки та закупівлю канцтоварів, але такі витрати були дозволені комітетом кредиторів в міру виробничої необхідності. В звіті такі витрати були відображені, а у разі необхідності, квитанції в оригіналі будуть пред'явлені скаржнику.
Присутні кредитори - ДП "Криворізька теплоцентраль", КПТМ "Криворіжтепломережа", КМКП "Міськліфт" просять суд відмовити скаржнику в задоволенні скарги, оскільки вище перелічене не є порушенням, які б мали наслідки по справі.
Просять суд залишити ліквідатором Вернигору В.П.
Вислухавши пояснення скаржника, ліквідатора, представників кредиторів, суд встановив.
Провадження по даній справі про банкрутство Комунального житлового підприємства № 7, 50050, м. Кривий Ріг, вул. Рязанова, буд. 11 (ЄДРПОУ 13445005) здійснюється в порядку ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон), тобто за спрощеною процедурою.
У зв'язку з тим, що Криворізька міська рада 24.03.10р. ухвалила рішення про ліквідацію комунального підприємства, у вказаній процедурі банкрутства відсутні процедури розпорядження майном боржника та санації. Тобто, господарський суд за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, одразу визнає її банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру та призначає ліквідатора відповідно до ч.2 ст.51 Закону.
Відтак, вказана процедура банкрутства, також, не передбачає створення комітету кредиторів.
19.08.10р. постановою господарського суду Дніпропетровської області по даній справі боржника визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура строком на один рік, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Вернигору Володимира Петровича, ліцензія серія НОМЕР_1, якого зобов'язано у строк до 19.09.10р. направити до господарського суду копію оголошення щодо опублікованого оголошення про визнання підприємства боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у справі.
17.09.10р. до господарського суду Дніпропетровської області надійшла від ліквідатора Вернигори В.П. копію газети "Голос України" № 166 (4916) від 08.09.10р. про здійснення опублікування вищеозначеного оголошення.
Відповідно до ч.3 ст.51 Закону кредитори заявили свої претензії до боржника, на які вчасно від ліквідатора Вернигори В.П. отримали відповідь.
03.12.10р. ліквідатор за своєю юридичною адресою провів збори кредиторів на яких був обраний склад комітету кредиторів, голова комітету кредиторів.
Проведення зборів кредиторів, вибори комітету кредиторів не передбачено ст.51 Закону. Але, якщо ліквідатор вирішив провести такі збори, це не є порушення Закону. Як вже було зазначено, постановою від 19.08.10р. господарський суд визнав підприємство боржника банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру у справі, до ліквідатора відповідно до ст.25 Закону переходять такі права та повноваження:
- приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження;
- виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;
- здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством;
- аналізує фінансове становище банкрута;
- виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;
- очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;
- пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту;
- має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута;
- з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту;
- заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, і є неоплаченими;
- з підстав, передбачених частиною десятою статті 17 цього Закону, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника;
- вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;
- передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;
- реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом;
- повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів;
- здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута. Ліквідатор (арбітражний керуючий) має право замовити виготовлення дубліката печатки та штампів у разі їх втрати.
Ст.ст.23-24 Закону не передбачено, що ліквідатор має проводити збори кредиторів за місцезнаходженням банкрута.
Оскільки до ліквідатора переходять права і обов'язки керівника боржника, а у останнього відсутнє приміщення де можна збиратися, то єдиною адресою є адреса ліквідатора, яка була вказана як в газеті "Голос України" від 10.09.10р. в якій було здійснено оголошення про ліквідацію та за якою адресою необхідно було направляти кредиторам свої претензії, так і в повідомленні ліквідатора про проведення зборів кредиторів.
В судовому засіданні було встановлено, що ліквідатор помилково включив пеню, штраф при підрахуванні кількості голосів, та готовий провести нові збори з врахуванням виявлених помилок. Присутні кредитори підтримали таку думку ліквідатора.
Стосовно невчасно отриманих скаржником звітів, які відповідно до п.11 ст.30 Закону ліквідатор повинен щомісячно направляти на адресу кредиторів, слід зазначити, що спрацював людський фактор, а саме, раптова хвороба бухгалтера, яку забрали швидка до лікарні та яка там померла. Як було встановлено, то конверти зі звітами знайшли родичі у померлого бухгалтера та які були передані ліквідатору. На теперішній час робота налагодилась, звіти направляються вчасно, що підтвердили всі присутні кредитори, в тому числі скаржник.
26.11.10р. на засіданні комітету кредиторів розглянуто питання щодо витрат ліквідатора на обслуговування на заправку оргтехніки, тощо, на якому без заперечень, у тому числі і скаржником було прийнято рішення про надання ліквідатору здійснювати витрати на обслуговування та заправку оргтехніки, рекламні оголошення про реалізацію майна, на оплату послуг експертів, організаторів відкритих торгів, судові, юридичні та інвентаризаційні витрати, витрати на послуги зв'язку (інтернет, стаціонарний, мобільний), оплату послуг системи "Нова-Ком" здійснювати в міру виробничої необхідності.
Тобто, ліквідатор оплатив кошти за ремонт оргтехніки та купив канцтовари, як на то передбачено рішення комітетом кредиторів, про що зазначив в звіті про витрати. Суд вважає, що такі дії було вчинено в міру виробничої необхідності, оскільки і оргтехніка і канцтовари необхідні для того, щоб вчасно направляти відповідні документи кредиторам, господарському суду, тощо.
Судом не встановлено, що ліквідатор при виконання покладених на нього обов'язків у справі діяв не сумлінно, порушував Закон чи інтереси кредиторів. Ті помилки, на які посилається скаржник, вже усунені ліквідатором, а стосовно перерахування голосів, будуть усунути найближчі часом.
Отже, зазначені в скарзі на дії ліквідатора порушення не у повному обсязі знайшло своє підтвердження.
Також, суд враховує думку присутніх кредиторів, які просять відмовити в задоволенні скарги, та прийшов до висновку, що в задоволенні скарги слід відмовити.
Враховуючи викладене, керуючись ст.86 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст.3-1, 22-30 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні скарги Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Дніпрообленерго", м. Дніпропетровськ на дії ліквідатора Вернигори В.П. по справі № Б24/242-10 про визнання банкрутом Комунального житлового підприємства № 7, 50050, м. Кривий Ріг, вул. Рязанова, буд. 11 (ЄДРПОУ 13445005) - відмовити.
Суддя
Л.М. Калиниченко