Ухвала суду № 16103841, 19.05.2011, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
19.05.2011
Номер справи
38/5005/5734/2011
Номер документу
16103841
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

УКРАЇНА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

в порядку статті 11 Закону України

"Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"

19.05.11р.Справа № 38/5005/5734/2011 Суддя господарського суду Дніпропетровської області Бондарєв Е.М.

при секретарі судового засідання Покулитій К. В.

за участю представників сторін:

від кредитора - ОСОБА_1. - представник за дов. від 24.02.11 р.

від боржника - ОСОБА_2. - представник за дов. від 16.02.11 р.

розглянувши справу

за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Терра Консалтінг" м.Дніпропетровськ

до боржника державного підприємства "Дослідне господарство "Червоний Шахтар" Національної академії аграрних наук України", вул.Шевченка, 9, с.Вільне, Криворізький район, Дніпропетровська область

про визнання банкрутом

СУТЬ СПРАВИ:

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 05.05.2011р. порушено провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Дослідне господарство "Червоний Шахтар" Національної академії аграрних наук України" (код ЄДРПОУ 00846292) за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Терра - Консалтинг".

Вимоги заявника ґрунтуються на тому, що рішенням господарського суду Дніпропетровської області 24.02.2011р. по справі № 5005/1768/2011 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Терра - Консалтинг" до Державного підприємства "Дослідне господарство "Червоний Шахтар" Національної академії аграрних наук України" про стягнення 2000000 грн. 00 коп. позовні вимоги задоволені в повному обсязі. На виконання рішення 09.03.2011р. господарським судом видано наказ, на підставі якого, 11.04.2011р. відкрито виконавче провадження.

Листом № 03-14/3538 від 15.04.2011р. відділом ДВС Криворізького районного відділу юстиції направлено постанову державного виконавця від 15.04.2011р. про повернення виконавчого документу, у звязку з тим, що кошти на розрахункових рахунках боржника відсутні для задоволення вимог стягувача, що підтверджується платіжними вимогами № 73 від 12.04.2011р., № 87 від 13.04.2011р. та повідомленнями про повернення платіжної вимоги № 1 та № 2 від 14.04.2011р.

Боржник відзив на заяву представив, кредиторські вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Терра - Консалтинг" у сумі 2000000 грн. 00 коп. визнаються в повному обсязі.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника кредитора, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

Кредитором представлені належні докази, що підтверджують неплатоспроможність боржника.

Розмір безспірних вимог становить 2000000 грн. 00 коп.

За вказаних обставин згідно п. 5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які бажають взяти участь у санації боржника, слід зобов'язати кредитора подати за свій рахунок оголошення про порушення справи про банкрутство до офіційних друкованих органів.

Згідно до п. 9 ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядник майна зобов'язаний: розглядати разом з посадовими особами боржника копії заяв кредиторів про грошові вимоги до боржника, які надійшли до господарського суду у зв'язку з порушенням справи про банкрутство та надіслані боржнику в установленому цим Законом порядку; вести реєстр вимог кредиторів у встановленому порядку; повідомляти кредиторів про результати розгляду їх вимог боржником та включення визнаних вимог до реєстру вимог кредиторів або про відмову визнання вимог боржником; вживати заходів для захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на товарних ринках; виявляти ознаки фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства; скликати збори кредиторів; надавати державному органу з питань банкрутства відомості, необхідні для ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено справу про банкрутство; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника; виконувати інші функції, передбачені цим Законом;

П. 10 ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що при здійсненні своїх повноважень розпорядник майна зобов'язаний діяти добросовісно, розумно, враховувати інтереси боржника та його кредиторів. Розпорядник майна несе відповідальність за неналежне виконання своїх повноважень відповідно до законодавства України. Повноваження арбітражного керуючого як розпорядника майна припиняються з дня затвердження господарським судом мирової угоди чи призначення керуючого санацією або призначення ліквідатора, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до ч. 11 ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після призначення розпорядника майна і до припинення процедури розпорядження майном органи правління боржника не мають права без згоди розпорядника майна приймати рішення про: реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і ліквідацію боржника; створення юридичних осіб або про участь в інших юридичних особах; створення філій та представництв; виплату дивідендів; проведення боржником емісії цінних паперів; вихід із складу учасників боржника юридичної особи, придбання в акціонерів раніше випущених акцій боржника.

Газетне оголошення має містити дату порушення провадження у справі, повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна.

Відповідно до ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою забезпечення майнових інтересів кредиторів слід ввести процедуру розпорядження майном боржника, призначити розпорядника майна.

Статтею 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлений загальний порядок призначення арбітражного керуючого у справі про банкрутство.

Відповідно до п. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" державну політику щодо запобігання банкрутству, а також забезпечення умов реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом стосовно державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків здійснює державний орган з питань банкрутства.

Згідно з п. 2 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" державному органу з питань банкрутства надано право пропонувати господарському суду кандидатури арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, щодо яких порушена справа про банкрутство.

Таким чином, одним із повноважень державного органу з питань банкрутства є надання, у випадках передбачених Законом, господарському суду пропозицій щодо кандидатур арбітражних керуючих.

Державним органом з питань банкрутства був Державний департамент з питань банкрутства при Міністерстві економіки України, що діяв через свої територіальні органи та положення про який було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2006 р. № 533, що втратила чинність на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 346 від 28.03.2011р.

Указом Президента України № 1085/2010 від 09.12.2010р. Міністерство економіки України реорганізовано в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Постановою Кабінету Міністрів України № 346 від 28.03.2011р. ліквідовано Департамент з питань банкрутства.

Указом Президента України № 395/2011 від 06.04.2011р., який набрав чинності 21.04.2011 р., затверджено положення про Міністерство юстиції України, згідно з яким, всі повноваження Державного департаменту з питань банкрутства перейшли до Мін'юсту, у тому числі пропозиція кандидатур арбітражних керуючих для державних підприємств.

Проте, нормативні документи Міністерства економіки України, зокрема Наказ Міністерства економіки України від 21.11.2008р. за № 715 "Про затвердження Порядку розгляду та подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих" для державних підприємств, на сьогоднішній день чинний. Тобто новий механізм таких погоджень Мін'юстом України на сьогодні не затверджений.

Ухвалою від 05.05.2011р. господарський суд зобов'язав Управління з питань банкрутства у Дніпропетровській області надати погоджену кандидатуру арбітражного керуючого для призначення його розпорядником майна по даній справі.

Крім того, ухвала від 05.05.2011р. про порушення провадження у справі про банкрутство Державного підприємства "Дослідне господарство "Червоний Шахтар" Національної академії аграрних наук України" направлялась на адресу Міністерства Юстиції України, Міністерства Економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства економіки України, Державного департаменту з питань банкрутства.

Разом з тим, управління з питань банкрутства у Дніпропетровській області не направило до господарського суду кандидатуру арбітражного керуючого для виконання обовязків розпорядника майна Державного підприємства "Дослідне господарство "Червоний Шахтар" Національної академії аграрних наук України".

Отже, відповідний державний орган з питань банкрутства не реалізував надані Законом повноваження щодо внесення господарському суду пропозицій кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, а господарський суд не зобовязаний спонукати вказаний орган реалізувати надані йому права.

Згідно до п. 62 постанови Пленуму Верховного суду України від 18 грудня 2009 року N 15 "Про судову практику в справах про банкрутство" у разі відсутності погодження державним органом з питань банкрутства жодної кандидатури арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна (керуючим санацією, ліквідатором) у встановлений господарським судом строк суд самостійно призначає кандидатуру з числа зареєстрованих державним органом з питань банкрутства арбітражних керуючих, запропонованих кредиторами відповідно до зазначеного Порядку подання пропозицій.

Відповідно до ст. 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядник майна призначається господарським судом із числа осіб, зареєстрованих державним органом з питань банкрутства як арбітражний керуючий, відомості про яких надаються в установленому порядку ВГСУ.

Кредитори мають право запропонувати кандидатуру розпорядника майна, яка відповідає вимогам, передбачених даним Законом.

Розпорядником майна може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну чи економічну освіту, не є заінтересованою особою боржника та кредиторів відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і має ліцензію арбітражного керуючого, яка видається в установленому законодавством порядку.

При виборі кандидатури розпорядника майна, суд враховує освіту, досвід та показники роботи у попередніх справах, наявність у нього організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки розпорядника майна у даній справі та інші обставини.

Від кредитора надійшло клопотання щодо призначення розпорядником майна по даній справі арбітражного керуючого Зімниці Олександра Івановича, ліцензія НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1.

До господарського суду надійшла згода арбітражного керуючого Зімниці Олександра Івановича, ліцензія НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1., відповідно до вимог ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", на призначення розпорядником майном боржника.

На підставі викладеного, враховуючи зміни в законодавстві, а також те, що нового механізму погодження кандидатур арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків не цей час не розроблено та його розробка може зайняти тривалий час, господарський суд прийшов до висновку про необхідність призначення розпорядника майном арбітражного керуючого Зімниці Олександра Івановича, ліцензія НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1.

Крім того, у відповідності до частини 11 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за результатами підготовчого засідання слід встановити строки подальших процесуальних дій у процедурі розпорядження майном боржника.

Керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 3-1, 11, 13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Визначити розмір вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Терра - Консалтинг", м. Дніпропетровськ до боржника Державного підприємства "Дослідне господарство "Червоний Шахтар" Національної академії аграрних наук України", вул. Шевченка, 9, с. Вільне, Криворізький район, Дніпропетровська область (код ЄДРПОУ 00846292) на суму 2000000 грн. 00 коп.

Ввести процедуру розпорядження майном боржника Державного підприємства "Дослідне господарство "Червоний Шахтар" Національної академії аграрних наук України", вул. Шевченка, 9, с. Вільне, Криворізький район, Дніпропетровська область (код ЄДРПОУ 0084629).

Призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Зімницю Олександра Івановича, ліцензія НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1.

Зобовязати кредитора Товариство з обмеженою відповідальністю "Терра - Консалтинг" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна В.І. Леніна, б. 29-А, к. 419, код ЄДРПОУ 35496406) подати до офіційних друкованих органів за свій рахунок оголошення про порушення справи про банкрутство боржника.

Газетне оголошення має містити дату порушення провадження у справі, повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна.

Розпорядник майна зобов'язаний окремо внести до реєстру вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їх заявами, а за їх відсутності, - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав.

Розпорядник майна зобов'язаний окремо внести до реєстру відомості про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, згідно із заявами таких кредиторів та даними обліку боржника.

Докази подачі оголошення надати суду до 29.05.2011 р.

Розпоряднику майна скласти реєстр вимог кредиторів до 29.07.2011 р.

Попереднє засідання суду провести до 19.08.2011 р.

Скликати перші загальні збори кредиторів до 29.08.2011 р.

Засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника, чи про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи припинення провадження у справі про банкрутство провести до 19.11.2011 р.

Покласти виконання обов'язків керівника Державного підприємства "Дослідне господарство "Червоний Шахтар" Національної академії аграрних наук України", вул. Шевченка, 9, с. Вільне, Криворізький район, Дніпропетровська область (код ЄДРПОУ 00846292) на арбітражного керуючого (розпорядника майна) Зімницю Олександра Івановича, ліцензія НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1.

Розпоряднику майна Зімниці О. І. в своїй діяльності керуватись Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Якщо кредитор не виконує вимоги ухвали господарського суду щодо публікації оголошення у визначений строк, господарський суд має право залишити заяву про порушення справи про банкрутство без розгляду.

Ця ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.

СуддяЕ.М. Бондарєв