Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
19.05.11Справа №2а-1055/11/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., при секретарі Євтушенко А.В.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1 (довіреність № б/н від 24.01.2011 року); представника відповідача ОСОБА_2 (довіреність № 12/10-013від 07.04.2010 року);
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Механічний завод «Таврида Електрик»до Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя, Головного управління держаного казначейства у м. Севастополі про визнання дій протиправними та стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в сумі 2352128,00 грн.,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Механічний завод «Таврида Електрик»звернулось до Окружного адміністративного суду м. Севастополя із адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя, Головного управління держаного казначейства у м. Севастополі про визнання дій протиправними та стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в сумі 2352883,00 грн. Вказує, що ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»згідно з результатами фінансово-господарської діяльності та відповідно до поданих податкових декларацій з податку на додану вартість за період з жовтня 2007 року по серпень 2009 року має залишок невідшкодованих сум податку, що рахується в бюджетній заборгованості в сумі 2352883,00 грн.
Позивач просить визнати дії відповідача Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя протиправними та стягнути з Державного бюджету України бюджетну заборгованість з податку на додану вартість в сумі 2352883,00 грн..
Ухвалою від 31 березня 2011 року відкрито провадження по справі та призначено до попереднього судового розгляду. Ухвалою від 14 квітня 2011 року поновлено ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»строк звернення до суду з відповідним позовом. Ухвалою від 14 квітня 2011 року закінчено підготовче провадження по справі та призначено до судового розгляду.
В період розгляду справи від представника позивача найшла заява про зменшення позовних вимог (а.с.183), остаточно просить стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Механічний завод «Таврида Електрик» бюджетну заборгованість з податку на додану вартість в сумі 2352128,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача змінені позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просить задовольнити. Вказує, що ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»згідно з результатами фінансово-господарської діяльності та відповідно до поданих податкових декларацій з податку на додану вартість за період з жовтня 2007 року по серпень 2009 року має залишок невідшкодованих сум податку, що рахується в бюджетній заборгованості в сумі 2352883,00 грн. Але за результатами звірки, проведеної з ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополі були виявлені розбіжності в сумі відшкодування ПДВ, на час розгляду справи остаточна сума відємного значення з податку на додану вартість у загальному розмірі складає 2352128,00 грн. Проте ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»в порушення вимог діючого законодавства ДПІ у Гагарінського району м. Севастополя вказана сума не відшкодована.
Представник відповідача ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя з позовними вимогами не погодився повністю, просить у задоволенні відмовити. Обґрунтовує свої заперечення тим, що норми п.п. 7.7.2 п. 7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»повязують фактичну сплату податку та виникнення права платника податку на отримання бюджетного відшкодування. Але факт сплати ПДВ до Державного бюджету України не встановлений. Крім того позивачем не надано доказів того, що сума податку заявлена до відшкодування фактично була оплачена постачальником товару (послуг).
Представник відповідача Головного управління держаного казначейства у м. Севастополі у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив. Але у відзиві на адміністративний позов вказує, що органи Державного казначейства здійснюють безпосередньо повернення суми ПДВ із бюджету не здійснюючи контроль за органами податкової служби і по даній категорії справ є безпосередніми виконавцями та залучаються як відповідачі лише щодо розяснення порядку виконання, тому Головне управління залишає розгляд справи на розсуд суду.
Представник прокуратури м. Севастополя у судове засідання не зявився, про часта місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам на підставі пункту 2 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Тому, з огляду на вказане, спір належить розглядати за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено наступне: Товариство з обмеженою відповідальністю «Механічний завод «Таврида Електрик» зареєстровано Гагарінською районною державною адміністрацією у м. Севастополі як юридична особа та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя як платник податків і зборів.
21.09.2009 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»було надано до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополі податкову декларацію з податку на додану вартість про відшкодування податку на додану вартість за серпень 2009 року на суму 3713,00 грн. (а.с.11-14); 20.01.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»було надано до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополі податкову декларацію з податку на додану вартість про відшкодування податку на додану вартість за грудень 2009 року на суму 8013,00 грн. (а.с.15-18); 22.02.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»було надано до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополі податкову декларацію з податку на додану вартість про відшкодування податку на додану вартість за січень 2010 року на суму 322756,00 грн. (а.с.19-22); 20.04.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»було надано до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополі податкову декларацію з податку на додану вартість про відшкодування податку на додану вартість за березень 2010 року на суму 96766,00 грн. (а.с.25-28); 20.05.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»було надано до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополі податкову декларацію з податку на додану вартість про відшкодування податку на додану вартість за квітень 2010 року на суму 430264,00 грн. (а.с.29-32); 21.06.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»було надано до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополі податкову декларацію з податку на додану вартість про відшкодування податку на додану вартість за травень 2010 року на суму 157 318,00 грн. (а.с.33-36); 20.07.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»було надано до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополі податкову декларацію з податку на додану вартість про відшкодування податку на додану вартість за червень 2010 року на суму 180056,00 грн. (а.с.37-40); 19.08.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»було надано до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополі податкову декларацію з податку на додану вартість про відшкодування податку на додану вартість за липень 2010 року на суму 134329,00 грн. (а.с.41-44); 20.09.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»було надано до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополі податкову декларацію з податку на додану вартість про відшкодування податку на додану вартість за серпень 2010 року на суму 315925,00 грн. (а.с.45-48); 20.10.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»було надано до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополі податкову декларацію з податку на додану вартість про відшкодування податку на додану вартість за вересень 2010 року на суму 607200,00 грн. (а.с.49-52); 22.11.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»було надано до Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополі податкову декларацію з податку на додану вартість про відшкодування податку на додану вартість за жовтень 2010 року на суму 96543,00 грн. (а.с.53-56).
Відповідно до п. 1.8. ч. 1 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 року № 168/97-ВР (далі Закон № 168) бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 168 платник податку - особа, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України.
Відповідно до п.п.7.7.3.-7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168 платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.
Платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників. До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, копії погашених податкових векселів (податкових розписок), у разі їх наявності, та оригіналів п'ятих основних аркушів (примірників декларанта) вантажних митних декларацій, у разі наявності експортних операцій.Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються за процедурою, встановленою центральним податковим органом.
Протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
На підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.
26.10.2009 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за серпень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у липні 2009 року. Перевіркою було підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за серпень 2009 року бюджетне відшкодування в сумі 125262,00 грн.; в порушення п.п. 4.5.1 п. 4.5. ст. 4 Закону № 168 підприємством ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик» завищено податковий кредит липня 2009 року у розмірі 705,00 грн.; в порушення п.п. 7.7.1, п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168 ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик» завищено суму бюджетного відшкодування за серпень 2009 року на суму 705,00 грн. За результатами перевірки було складено акт № 4655/23-211/25147690/32 від 26.10.2009 року (а.с.83-88).
На підстав акту перевірки № 4655/23-211/25147690/32 від 26.10.2009 року керівництвом ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000031232/0 від 02.11.2009 року про зменшення бюджетного відшкодування з ПДВ в розмірі 705,00 грн. (а.с.171).
24.02.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за грудень 2009 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у листопаді 2009 року. Перевіркою було підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за грудень 2009 року бюджетне відшкодування в сумі 52098,00 грн. За результатами перевірки було складено довідку № 748/23-211/25147690/43 від 24.02.2010 року (а.с.89-91).
02.06.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена невиїзна документальна перевірка ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за січень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у грудні 2009 року. Перевіркою було підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за січень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 262560,00 грн.; також перевіркою не підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик» у декларації за січень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 60196,00 грн., що повязано з відсутністю матеріалів зустрічних перевірок. За результатами перевірки було складено довідку № 2300/23-211/25147690/151 від 02.06.2010 року (а.с.92-98).
31.05.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за березень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у лютому 2010 року. Перевіркою було підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за березень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 55356,00 грн.; перевіркою не підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за березень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 41410,00 грн., що повязано з відсутністю матеріалів зустрічних перевірок; в порушення п.п. 7.7.1, п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168 ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»занижено заявлену суму бюджетного відшкодування за березень 2010 року на суму 29008,00 грн. За результатами перевірки було складено акт № 2771/23-211/25147690/10 від 31.05.2010 року (а.с.99-104).
15.06.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за квітень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у березні 2010 року. Перевіркою було підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за квітень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 400312,00 грн.; перевіркою не підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за квітень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 29952,00 грн., що повязано з відсутністю матеріалів зустрічних перевірок. За результатами перевірки було складено довідку № 2489/23-211/25147690/166 від 15.06.2010 року (а.с.105-110).
09.07.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за травень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у квітні 2010 року. Перевіркою було підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за травень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 83173,00 грн.; перевіркою не підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за травень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 74145,00 грн., що повязано з відсутністю матеріалів зустрічних перевірок; в порушення п.п. 7.2.6 п. 7.2, п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону № 168 ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»завищено суму податкового кредиту у травні 2010 року на 180,00 грн.; в порушення п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону № 168 ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»завищено суму експортних операцій у травні 2010 року на суму 704,00 грн. За результатами перевірки було складено акт № 2822/23-211/25147690/13 від 09.07.2010 року (а.с.111-117).
29.09.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за липень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у червні 2010 року. Перевіркою було підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за липень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 107682,00 грн.; перевіркою не підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за липень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 26647,00 грн., що повязано з відсутністю матеріалів зустрічних перевірок; в порушення п.п. 7.2.6 п. 7.2, п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону № 168 ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»завищено суму податкового кредиту у липні 2010 року на 110,00 грн. За результатами перевірки було складено акт № 4355/23-211/25147690/21 від 29.09.2010 року (а.с.118-124).
12.11.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за вересень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у серпні 2010 року. Перевіркою було підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за вересень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 513757,00 грн.; перевіркою не підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за вересень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 93443,00 грн., що повязано з відсутністю матеріалів зустрічних перевірок. За результатами перевірки було складено довідку № 5361/23-211/25147690/377 від 12.11.2010 року (а.с.125-131).
20.10.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за серпень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у липні 2010 року. Перевіркою було підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за серпень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 234698,00 грн.; перевіркою не підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за серпень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 81227,00 грн., що повязано з відсутністю матеріалів зустрічних перевірок; в порушення абз. 11 п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону № 168 та п. 10 Порядку підтвердження відомостей про фактичне вивезення товарів за межі митної території України, який затверджено наказом Державної митної служби України та Державної податкової адміністрації України від 21.03.2002 року № 163/121 підприємством занижено обєм експортних операцій за серпень 2010 року на 52939,00 грн. За результатами перевірки було складено акт № 4842/23-211/25147690/22 від 20.10.2010 року (а.с.132-138).
24.12.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за серпень 2010 року, яка виникла за рахунок відємного значення з ПДВ, що декларувалось у липні 2010 року. Перевіркою було підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за серпень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 234698,00 грн.; перевіркою не підтверджено відображене ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»у декларації за серпень 2010 року бюджетне відшкодування в сумі 81227,00 грн., що повязано з відсутністю матеріалів зустрічних перевірок; в порушення абз. 11 п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону № 168 та п. 10 Порядку підтвердження відомостей про фактичне вивезення товарів за межі митної території України, який затверджено наказом Державної митної служби України та Державної податкової адміністрації України від 21.03.2002 року № 163/121 підприємством занижено обєм експортних операцій за серпень 2010 року на 52939,00 грн. За результатами перевірки було складено акт № 4842/23-211/25147690/22 від 24.12.2010 року (а.с.139-146).
07.06.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя був прийнятий висновок № 0000000028/32, що станом на 07.06.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»підлягає відшкодуванню з бюджету сума ПДВ за січень 2010 року в розмірі 262560,00 грн. в строк до 16.06.2010 року (а.с.157).
07.06.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя був прийнятий висновок № 0000000029/33, що станом на 07.06.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»підлягає відшкодуванню з бюджету сума ПДВ за березень 2010 року в розмірі 56468,00 грн. в строк до 16.06.2010 року (а.с.158).
22.06.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя був прийнятий висновок № 0000000061/65, що станом на 22.06.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»підлягає відшкодуванню з бюджету сума ПДВ за березень 2010 року в розмірі 22179,00 грн. в строк до 05.07.2010 року (а.с.159).
22.06.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя був прийнятий висновок № 0000000062/66, що станом на 22.06.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»підлягає відшкодуванню з бюджету сума ПДВ за квітень 2010 року в розмірі 400312,00 грн. в строк до 05.07.2010 року (а.с.160).
22.07.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя був прийнятий висновок № 0000000069/69, що станом на 22.07.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»підлягає відшкодуванню з бюджету сума ПДВ за травень 2010 року в розмірі 95673,00 грн. в строк до 03.08.2010 року (а.с.161).
09.09.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя був прийнятий висновок № 0000000072/71, що станом на 09.09.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»підлягає відшкодуванню з бюджету сума ПДВ за червень 2010 року в розмірі 158017,00 грн. в строк до 14.09.2010 року (а.с.162).
03.12.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя був прийнятий висновок № 0000000092/87, що станом на 03.12.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»підлягає відшкодуванню з бюджету сума ПДВ за вересень 2010 року в розмірі 513757,00 грн. в строк до 15.12.2010 року (а.с.164).
16.12.2010 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя був прийнятий висновок № 0000000097/92, що станом на 16.12.2010 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»підлягає відшкодуванню з бюджету сума ПДВ за вересень 2010 року в розмірі 89943,00 грн. в строк до 29.12.2010 року (а.с.165).
10.01.2011 року ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя був прийнятий висновок № 0000000002/2, що станом на 10.01.2011 року ТОВ «Механічний завод «Таврида Електрик»підлягає відшкодуванню з бюджету сума ПДВ за жовтень 2010 року в розмірі 81793,00 грн. в строк до 24.01.2011 року (а.с.166).
Згідно з до п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону № 168 сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Підпунктом 7.7.2. пункту 7.7. частиною 7 Закону № 168 передбачено, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг); б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту кожного наступного податкового періоду лише в частині суми податку фактично сплаченої отримувачем постачальникам товарів (послуг) та при імпорті і включається до розрахунку бюджетного відшкодування наступного звітного періоду; залишок від'ємного значення, за яким не проведено розрахунків з постачальниками відображається в податковій декларації з податку на додану вартість окремим рядком для визначення суми податку, яка може підлягати відшкодуванню в частині сплачених сум податку в наступних звітних періодах; залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування відображається у декларації з податку на додану вартість окремим рядком та включається до складу податкового кредиту починаючи з першого звітного періоду 2011 року.
Судом встановлено та у повному обсязі підтверджено матеріалами справи, що сума відємного значення з податку на додану вартість у період з серпня 2009 року по жовтень 2010 року у загальному розмірі, з урахуванням податкового повідомлення-рішення № 0000031232/0 від 02 листопада 2009 року складає 2352128 грн. Наявність заборгованості відповідачем не заперечується, але на час розгляду справи позивачу не відшкодовано.
Посилання представника відповідача на норми п.п. 7.7.2 п. 7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», які повязують фактичну сплату податку та виникнення права платника податку на отримання бюджетного відшкодування, та не встановлення факту сплати позивачем ПДВ до Державного бюджету України і відсутність доказів, що сума податку заявлена до відшкодування фактично була оплачена постачальником товару (послуг) спростовуються наявністю висновків Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя про суми відшкодуванню податку на додану вартість позивачу у розмірі 2352128,00 грн. (а.с.157-167).
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню повністю.
Постанову складено у повному обсязі 24 травня 2011 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Визнати протиправною бездіяльність Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя по невідшкодуванню Товариству з обмеженою відповідальністю «Механічний завод «Таврида Електрик»суми податку на додану вартість.
3.Стягнути з Державного бюджету України з відповідних рахунків відповідача - Державної податкової інспекції в Гагарінському районі міста Севастополя на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Механічний завод «Таврида Електрик»(99053, м. Севастополь, вул. Вакуленчука, буд. 22, код ЄДРПОУ 251476927054) бюджетну заборгованість з податку на додану вартість в сумі 2352128,00 грн. (два мільйони триста пятдесят дві тисячі сто двадцять вісім грн. 00 коп.).
4.Стягнути з Державного Бюджету України (код ЕДРПОУ 24035598, ГУДК України у м. Севастополі МФО 824509, р/р 31113095700007, код платежу 22090200) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Механічний завод «Таврида Електрик»(99053, м. Севастополь, вул. Вакуленчука, буд. 22, код ЄДРПОУ 251476927054) витрати по сплаті судового збору в розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.) та 3,40 грн. (одна грн. 40 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяО.І. Майсак