Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2011 р. Справа № 2-а-2673/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Варняк С.О.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Каховського міжрайонного прокурора Херсонської області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Тройка" про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Прокурор при поданні адміністративного позову обґрунтовував позовні вимоги тим, що 03.02.2011р. під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції АР Крим виявлено порушення ст. 34 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - в наданому дорожньому листі відсутня відмітка про дату проведення водієм перед рейсового медичного огляду. Крім того, в порушення ст. 48 зазначеного Закону перевізником було допущено перевезення вантажу без документів на вантаж.
На підставі розгляду акту від 03.02.2011р. № 220117 начальником ТУ Головавтотрансінспекції в Херсонській області 22.02.2011р. було винесено постанову № 122567 про застосування до ТОВ "Тройка" фінансові санкції в сумі 1700,00 грн.
У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанова про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п. 32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором. Відповідно до чого позивач просить стягнути штрафну санкцію у сумі 1700,00 грн.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 13.05.2011 р. на адресу відповідача була відправлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження, поштове повідомлення повернулось на адресу суду з відміткою про вручення уповноваженій особі відповідача поштової кореспонденції 16.05.2011 р.
Таким чином, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.
Дослідивши письмові докази по справі, суд встановив такі обставини.
Згідно із атом перевірки від 03.02.2011 року № 220117 під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в АР Крим виявлено порушення, а саме: в наданому дорожньому листі відсутня відмітка про дату проведення водієм перед рейсового медичного огляду; перевізником було допущено перевезення вантажу без документів на вантаж.
Відповідно про що складено акт, та в подальшому винесено постанову № 122567 від 22.02.2011р. про застосування до відповідача штрафу у розмірі 1700,00 грн.
Копія постанови позивачем була направлена на адресу відповідача.
Відповідно до ст. 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільний перевізник повинен утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв;
Згідно ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:
для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст. 60 вищезазначеного закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до п. 3, 4, 21, 27, 28, 29, 32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 року №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті або його заступник виносить Постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанови видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути перераховано на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.
На час розгляду справи винесене рішення про застосування фінансових санкцій оскаржено не було, доказів про сплату боргу до суду не надавалось.
Тому суд вважає, що до відповідача було правомірно застосовано фінансові санкції в розмірі 1700,00 грн. за порушення вимог чинного законодавства, яке ним в установленому порядку оскаржене не було.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19,158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Тройка" до Державного бюджету (рахунок 31118106700011 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет м. Каховка, код доходу 21081100, ОКПО 24103779) фінансові санкції в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.
кат. 3.7.2