Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
25.05.2011 р. 15:55справа № 2а-2845/11/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Гордієнко Т.О. при секретарі судового засідання Миндрул Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомЗаступника прокурора Київського району м. Одеси, вул. Краснова, 10, м.Одеса, 65059
в інтересах держави в особідержавного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", вул. Комінтерну, 25, м.Київ, 01032
місцезнаходження в м. Одеса:вул. Івана Франка, 55, м. Одеса, 65049
докомунального підприємства "Врадіївське житлово-комунальне господарство", вул. Крупської, 30, смт.Врадіївка, Врадіївський район, Миколаївська область, 56301
простягнення штрафних санкцій в сумі 5100 грн., В С Т А Н О В И В:
Заступник прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" звернувся до суду з позовом до комунального підприємства "Врадіївське житлово-комунальне господарство" про стягнення штрафу в розмірі 5100,00 грн.
25.05.2011 р. від прокурора та позивача надійшли клопотання про розгляд справи без їх участі. Відповідач в судове засідання не зявився, ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі отримав 28.04.2011р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно до п. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Згідно із ч.1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється в звязку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до такого висновку:
Комунальне підприємство "Врадіївське житлово-комунальне господарство" зареєстроване як юридична особа Врадіївською районною державною адміністрацією Миколаївської області 06.10.2009р. та як субєкт господарювання несе відповідальність за порушення в електроенергетиці в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Відповідно до Указу Президента України "Про міністерство палива та енергетики України" від 14.04.2000р. №598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.
Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське управління обєднаною енергетичною системою України, підрозділом якої в південному регіоні є відособлений підрозділ "Держенергонагляд у Південному регіоні", який здійснює свою діяльність відповідно до Положення про ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні" (далі- положення) та на підставі довіреності, яку видає ДП "НЕК Укренерго".
Згідно зазначеного положення державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Миколаївській області є одним із структурних підрозділів ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні".
Метою державного енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування обєднаної енергетичної системи України, посиленню впливу на субєктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання та споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок і теплових мереж.
29.06.2010р. уповноваженою особою позивача було проведено обстеження відповідача з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії споживачів з обслуговування та експлуатації житлового фонду. За результатами обстеження був складений акт № 05/21-0177 від 29.06.2010р., в якому зафіксовані виявлені порушення, з яким відповідач ознайомлений, що підтверджується підписом начальника відповідача (арк. справи 22-33).
На підставі зазначеного вище акту позивачем було прийнято припис № 05/21-0177 від 29.06.2010р. з вказівкою заходів щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства із зазначенням терміну їх виконання, який був отриманий відповідачем 29.06.2010р., що підтверджується підписом начальника відповідача (арк. справи 9- 21).
17.11.2010р. уповноваженою особою позивача було проведено державний енергетичний нагляд (контроль) щодо виконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду. За результатами якого був складений акт перевірки (протокол) №05/21-0014 від 17.11.2010р., яким встановлено невиконання вимог припису, з яким відповідач ознайомлений, що підтверджується підписом начальника відповідача (арк.справи 7-8).
Відповідно до ч.3 ст.27 Закону України "Про електроенергетику" субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Згідно пп. 2, 8 Положення про порядок накладання на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою КМУ від 21.07.1999 №1312, за невиконання приписів позивачем застосовано відповідальність до відповідача за порушення законодавства про електроенергетику у вигляді штрафу в сумі 5 100,00 грн., що було оформлено постановою № 05/21-0014 про накладання штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики від 30.11.2010р., яку відповідач отримав 07.12.2010р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (арк. справи 4, 6).
Згідно п.10 зазначеного вище положення субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання.
Всупереч вимогам чинного законодавства відповідач в установлені строки штраф не сплатив, постанову про накладання штрафу не оскаржив.
Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, станом на день розгляду справи доказів погашення штрафу не надав, позов не заперечив.
За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст.ст. 11, 158-163, 167, 254 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з комунального підприємства "Врадіївське житлово-комунальне господарство" (вул. Крупської, 30, смт. Врадіївка, Врадіївський район, Миколаївська область, 56301), код 36450404 на користь Державного бюджету на р/р 31110106700131 ГУДКУ в Миколаївській області, МФО 826013, код 23627523, код доходу 21081100 5100, 00 грн. (пять тисяч сто гривень 00 коп.) штрафу
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення/отримання копії постанови апеляційної скарги, вимоги до якої встановлені статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т. О. Гордієнко