Постанова № 16078689, 09.02.2011, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.02.2011
Номер справи
2а-8668/10/1470
Номер документу
16078689
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09.02.2011                                                                                 

Справа № 2а-8668/10/1470

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лісовської Н. В. при секретарі судового засідання Чайкіна М. С. розглянувши адміністративну справу

за позовомМиколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів,

вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001 доАсоціації "Центр",

вул. Синякова, 17, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56500

простягнення адміністративно господарських санкцій та пені в сумі 10 797,86 грн., За участю представників:

від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 06-1624/2476, від 23.12.10;

від відповідача: ОСОБА_2, доручення б/н, від 10.01.11;

від відповідача: ОСОБА_3, доручення б/н, від 04.01.11;

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з адміністративним позовом про стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій у сумі 10064,00 грн. за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2009 рік та 733,86 грн. пені за порушення терміну сплати адміністративно-господарських санкцій.

Свої позовні вимоги, обґрунтовує тим, що відповідач є суб'єктом господарювання , який використовує найману працю. Серед працівників підприємства не має працьовлаштованих інвалідів. Норматив робочих місць для працьовлаштування інвалідів встановлюється ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні "( надалі Закон № 2960-ІV) В супереч ч.4 ст.20 Закону України " Про зайнятість населення" підприємство, протягом 2009 року не надавало до центру затятості звіти форми 3-ПН із вакансіями для осіб з обмеженими фізичними можливостями. Таким чином, відповідач порушує ст. 19,20 Закону № 2960-ІV, а від так підприємством повинні бути сплачені адміністративно - господарські санкції, що передбачені діючим законодавством, у сумі 10 064,00 грн. та пеня у сумі 733,86 грн.

В судовому засідання представник позивача позов підтримав, просив задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні надав письмові заперечення проти позову , пояснив, що засновниками підприємства є комунальні підприємства, на яких вже працюють інваліди. Також на його думку положення ч. 1 ст. 19 та ч. 1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»не поширюються на підприємства, установи,

2.

організації, які є неприбутковими. Представник відповідача вважає, що застосування адміністративно - господарських санкцій до підприємства не обґрунтованими, оскільки до Асоціації "Центр" представники Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів не звертались з проханням працевлаштування інвалідів, а підприємство не зобов'язано самостійно шукати інвалідів для працевлаштування. На думку відповідача вид діяльності, яким займається Асоціація "Центр", а це юридичне обслуговування підприємств засновників, унеможливлює працевлаштування інвалідів. З оглядом на зазначене просить суд, відмовити в задоволенні позову.

Вислухавши доводи сторін, вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.

Відповідач - Асоціація "Центр" є самостійною юридичною особою, зареєстрованою Виконавчим комітетом Вознесенської міської ради 14.03.2000 року про що свідчить довідка з Головного Управління статистики у Миколаївській області (а.с. 9).

Згідно ч.3 статті 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 19 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (надалі-Закон) та п. п. 3, 5, 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, що складає у даному випадку 1 місце і ввести його в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Згідно з п. 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був повинен інформувати державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільне робоче місце та вакантну посади, на яких може використовуватись праця інваліда.

Статтею 20 Закону передбачено, що підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч. ч. 1, 2 ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Відповідно до звіту відповідача від 29.09.2010 року, в 2009 році на підприємстві норматив працевлаштування складав 1 особа, фактично на підприємстві жодна особа не працювала. Середньорічна заробітна плата на підприємстві відповідача в 2009 році складала 1006 грн. (а.с.6).

Таким чином, відповідач встановлений Законом норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів не виконав і не створив належну кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів.

За 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом у 2009 році, відповідач до 16.04.2010 року повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі 10 064,00 грн.

Стягнення штрафу за не створення робочих місць для інвалідів передбачена п. 3 Порядку сплати підприємствами (об’єданнями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду України соціального захисту інвалідів.

У відповідності до ч.2 ст. 20 Закону порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 % річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Отже, загальна сума штрафу складає 10 797,86 грн., з яких:

-          адміністративно господарські санкції в сумі 10 064,00 грн.;

3.

-          пені в сумі 733,86 грн.

          Заборгованість підтверджується наданим позивачем розгорнутим розрахунком, а також звітом про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2009 рік, який відповідач подав до Фонду соціального захисту інвалідів. (а.с. 6, 7).

          За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Асоціації "Центр" про стягнення адміністративно господарських санкцій та пені на загальну суму 10 797,86 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Асоціації "Центр", вул. Синякова, 17, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56500, (код 30766131) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001, (код 23626096) адміністративно господарські санкції та пеню в сумі 10 797,86 грн. на р/р 31218230700006 банк одержувача ГУДКУ у Миколаївській області.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення/отримання копії постанови апеляційної скарги, вимоги до якої встановлені статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Суддя                                                                                           Н. В. Лісовська

повний текст постанови

складено та підписано суддею

13.02.2011р.