Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 травня 2011 р. № 2а-4294/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Гулик А.Г., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова до Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Управдом»про стягнення податкового боргу, -
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова звернулася до суду з адміністративним позовом до Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Управдом»(далі ОК «ЖБК «Управдом»), в якому просить суд стягнути з відповідача суму податкового боргу в розмірі 510 грн. 00 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у відповідача заборгованості зі сплати податку на прибуток та невжиттям заходів щодо погашення вказаної заборгованості, що зумовило виникнення податкового боргу, та звернення позивача до адміністративного суду з позовом про стягнення такого боргу.
Ухвалою від 13.04.2011 року суддя відкрив скорочене провадження у даній справі, надав відповідачу строк для подання заперечення проти позову або заяви про визнання позову та розяснив наслідки такого неподання.
Судом встановлено, що позовні вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обовязків третіх осіб.
Суд належним чином виконав обовязок щодо повідомлення відповідача. Проте, відповідач заперечення проти позову чи заяву про визнання позову до суду не подав, хоча належним чином був повідомлений суддею про наслідки такого неподання.
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов слід задовольнити, виходячи з наступного.
Відповідач ОК «ЖБК «Управдом», що знаходиться за адресою: 79008, м. Львів, вул. Краківська, буд. 24, кв. 7, код ЄДРПОУ - 36501280, зареєстроване державним реєстратором виконавчого комітету Львівської міської ради як юридична особа, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, взяте на облік в ДПІ у Галицькому районі м. Львова як платник податків.
Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг відповідача складається з податку на прибуток, що підтверджується довідкою ДПІ у Галицькому районі м. Львова.
Заборгованість відповідача з податку на прибуток виникла внаслідок порушення відповідачем податкового законодавства, а саме несвоєчасне подання податкової звітності та несвоєчасна сплата податку. Податковий борг відповідача з вказаного податку складають штрафні (фінансові) санкції, нараховані податковим органом за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, оформленої актом від 26.07.2010 року № 4095/1267/151/36501280, яким встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ.
На підставі вказаного акту перевірки ДПІ у Галицькому районі м. Львова, згідно з п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», винесено податкове повідомлення-рішення від 06.09.2010 року № 0015171511/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання за штрафними санкціями в розмірі 510 грн. 00 коп.
Згідно з довідкою ДПІ у Галицькому районі м. Львова про суми податкового боргу платника податків, сума податкового боргу відповідача за платежем податок на прибуток становить 510 грн. 00 коп. Докази сплати відповідачем податкового зобовязання з податку на прибуток в розмірі 510 грн. 00 коп. в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до положень п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, за винятком випадків його апеляційного чи судового оскарження у визначенні законодавством строки.
На виконання п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами», яка зазначає, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання у встановлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги, ДПІ у Галицькому районі м. Львова на адресу відповідача направлялись податкові вимоги: від 01.10.2010 року № 1/1380; від 16.12.2010 року № 2/1738. Вказані податкові вимоги залишені без задоволення, податковий борг відповідачем не сплачено.
Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно з п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, визначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації, а п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 зазначено те, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 визнаються сумою податкового боргу платника податків.
Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п. 1.3 ст. 1 цього ж Закону вважається, податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Отже, судом встановлено, що сума боргу відповідача є узгодженою та становить 510 грн. 00 коп. (недоїмка). Докази вжиття відповідачем заходів погашення податкового боргу в матеріалах справи відсутні. Враховуючи наведене вище, суд вважає, що з відповідача слід стягнути на користь бюджету суму податкового боргу в розмірі 510 грн. 00 коп.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Управдом»(місцезнаходження: 79008, м. Львів, вул. Краківська, буд. 24, кв. 7, код ЄДРПОУ - 36501280) на користь бюджету суму податкового боргу в розмірі 510 грн. 00 коп. (пятсот десять гривень).
3.Постанову суду звернути до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Відповідно до ч. 8 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Повний текст постанови складений та підписаний 27 травня 2011 року.
Суддя Гулик А.Г.
З оригіналом згідно
Суддя Гулик А.Г.