Постанова № 16077977, 26.05.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
26.05.2011
Номер справи
2а-4341/11/0170/3
Номер документу
16077977
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 травня 2011 р.

(15:44) м. Сімферополь Справа №2а-4341/11/0170/3 Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О., при секретарі Желудковій О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Кримського республіканського центру зайнятості (позивач 1), Джанкойського міськрайоного центру зайнятості (позивач 2)

до ОСОБА_2

про стягнення

за участю представників сторін:

від позивача 2 - ОСОБА_3, довіреність № 01-07/612 від 05.04.11 р.,

від відповідача - не з'явився.

Суть справи:

Кримський республіканський центр зайнятості, Джанкойський міськрайоний центр зайнятості подали позовну заяву до Джанкойського міськрайонного суду АР Крим до ОСОБА_2 про стягнення безпідставно отриманих грошових коштів у загальному розмірі 8525,11 грн., в тому числі витрат на навчання у сумі 2436,86 грн., допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги у період професійної підготовки у сумі 6088,25 грн.

10.12.10 р. Ухвалою Джанкойського міськрайонного суду АР Крим провадження у справі № 2-3571/2010 за позовом Кримського республіканського центру зайнятості, Джанкойського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення 8525,11 грн. було відкрито, по справі призначено попереднє судове засідання.

Ухвалою Джанкойського міськрайонного суду АР Крим від 25.01.11 р. про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду адміністративну справу за позовом Кримського республіканського центру зайнятості, Джанкойського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення № 2-а-712/2011 було призначено до розгляду в судовому засіданні.

24.03.11 р. ухвалою Джанкойського міськрайонного суду АР Крим адміністративну справу № 2-а-712/2011 було передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду АР Крим на підставі ст.ст. 18, 22 КАС України.

Справа надійшла до Окружного адміністративного суду АР Крим 11.04.2011 р. супровідним листом Джанкойського міськрайонного суду АР Крим від 08.04.2011 р. та в порядку автоматичного розподілу передана на розгляд суду у складі головуючого судді Шкляр Т.О. із привласненням справі номеру 2а-4341/11/0170/3.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 13.04.2011 р. адміністративну справу № 2а-4341/11/0170/3 за позовом Кримського республіканського центру зайнятості, Джанкойського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення безпідставно отриманих грошових коштів у загальному розмірі 8525,11 грн., в тому числі витрат на навчання у сумі 2436,86 грн., допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги у період професійної підготовки у загальній сумі 6088,25 грн. прийнято до провадження суддею Окружного адміністративного суду АР Крим Шкляр Т.О., справу призначено до судового розгляду.

В обґрунтування позовних вимог позивачі посилаються на порушення відповідачем вимог ч. 2 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а саме ненадання відповідачем, зареєстрованим у якості безробітної особи, відомостей, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг, зокрема допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги на період професійної підготовки, сплати вартості професійного навчання.

Відповідачем надані письмові заперечення на позов, зокрема, за тих підстав, що на час реєстрації відповідача у якості безробітної у Джанкойському міськрайонному центрі зайнятості вона не отримувала заробітної плати за договором, що був укладений нею із СК "Нафтагазстрах" та який став підставою для звернення позивачів до суду.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином. Надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Враховуючи вищезазначені обставини, з урахуванням принципу розумності строку розгляду адміністративних справ за ст. 122 КАС України, керуючись ст. 128 КАС України, суд вирішив за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача, на підставі наявних доказів.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази та оцінивши їх у сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

20.06.2008 р. ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1) звернулась до Джанкойського міського центру зайнятості із заявою про надання статусу безробітного (а.с. 19), одночасно подавши заяву про відсутність заробітку та інших передбачених законодавством доходів (а.с. 20).

Відповідно до Витягу з наказів про прийняті рішення по особі ОСОБА_2 (персональна картка № НОМЕР_2) від 22.02.2010 р. відповідачу привласнено статус безробітної з 20.06.2008 р. із призначенням виплати допомоги по безробіттю за наказом № НТ 080620 (а.с. 7).

25.11.2008 р. між Джанкойським міськрайонним центром зайнятості та ОСОБА_2 був укладений договір про направлення останньої на перепідготовку у Кримський республіканський професійно-технічний заклад "Калинівське професійно-технічне аграрне училище" за навчальною програмою "обліковець" (реєстрація бухгалтерських даних) строком на 1313 годин з метою сприяння подальшому працевлаштуванню (а.с. 16).

Згідно наказу № НТ 081126 від 26.11.08 р. відповідачу було припинено виплату допомоги по безробіттю у зв'язку із проходженням безробітним професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації за направленням відповідно до пп. 4 п. 1 ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (а.с. 7), призначено виплату матеріальної допомоги у період професійного навчання з 26.11.08 р., яку було припинено у зв'язку із закінченням строку виплати з 15.06.09 р. згідно наказу № НТ 090619 від 19.06.2009 р. (звор. бік а.с.7).

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 01.04.2008 р. був укладений договір доручення № А 00126 із СК "Нафтогазстрах" про надання страхових посередницьких послуг (а.с. 13-14), відповідно до якого ОСОБА_2 у якості страхового агента за виконання агентських послуг повинна була отримувати відповідну винагороду. Даний договір був укладений строком на один рік, тобто до 01.04.2009 р., про що зазначено у п. 9.2 цього договору (а.с. 14).

В матеріалах справи є додаткова угода № 1 від 30.06.2008 р. між ОСОБА_2 та СК "Нафтагазстрах" про припинення дії договору доручення № А 00126 про надання страхових посередницьких послуг від 01.04.08 р., згідно п. 1 якої за взаємною згодою сторони припинили дію зазначеного договору (а.с. 8).

Згідно наказу № НТ 100219 від 19.02.10 р. відповідача було знято з обліку відповідно до п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних у зв'язку із поданням письмової заяви до центру зайнятості про бажання здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного або шестирічного віку відповідно до абз. 10 п.п.1 п. 20 Порядку з 19.02.2010 р. (звор. бік а.с. 7).

30.03.2010 р. Джанкойським міськрайонним центром зайнятості за даними державної податкової адміністрації було проведено звірку по застрахованій особі ОСОБА_2 у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.01 р. № 1266 "Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням", про що був складений акт № 233 (а.с. 22).

За результатами звірки на підставі відповіді СК "Нафтагазстрах" від 16.03.2010 р., 29.03.2010 р. на запити Джанкойського міськрайонного центру зайнятості від 06.11.2009 р. вих.№ 01-07/119, від 25.02.2010 р. вих.№ 01-07/283 було встановлено, що ОСОБА_2 на час знаходження на обліку в центрі зайнятості була страховим агентом СК "Нафтагазстрах" за договором доручення № А 00126 від 01.04.08 р.

Так, зокрема, відповідно до повідомлення СК "Нафтагазстрах" вих.№ 577 від 12.03.2010 р. за договором доручення № А00126 від 01.04.08 р. страховому агенту ОСОБА_2 нараховано агентську винагороду у сумі 417,25 грн. у липні 2008 року (а.с. 12).

За висновками акту звірки ОСОБА_2 були надані письмові пояснення, у яких відповідач зазначає про те, що заяву про припинення договору доручення не писала, договір про припинення їй не був наданий, дата на заяві про припинення договору доручення поставлена невірно, у зв'язку із чим із зазначеними документами відповідач не згоден (а.с. 23). За з'ясуванням даних обставин відповідач 09.04.2010 р. зверталась до Джанкойського міськрайонного центру зайнятості із заявою про направлення відповідних матеріалів з надання відповідачем страхових послуг СК "Нафтагазстрах" до прокуратури м. Джанкоя для проведення перевірки на предмет встановлення фактів підроблення документів (а.с.46).

Відповідно до повідомлення Кримського республіканського центру зайнятості вих.№ 13-08-1823/0-10 від 11.05.2010 р., направленого на адресу Джанкойського міськрайонного центру зайнятості, ОСОБА_2 пройшла курс навчання за спеціальністю "обліковець" (реєстрація бухгалтерських даних) з 26.11.2008 р. по 11.08.2009 р., що становить повний курс навчання, вартість якого склала 2436,86 грн. (а.с. 17).

Отже за матеріалами справи встановлена, що за період, в якому відповідачу був привласнений статус безробітної, відповідач фактично отримала від Кримського республіканського центру зайнятості 2436,86 грн., що становить вартість навчання відповідача за спеціальністю "обліковець", та Джанкойського міськрайонного центру зайнятості 6088,25 грн., а саме суми за надання допомоги по безробіттю у розмірі 2771,59 грн. за період з 20.06.2008 р. по 25.11.2008 р., суми матеріальної допомоги на період навчання з 26.11.2008 р. по 14.06.2009 р. у розмірі 3316,66 грн.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до пункту 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначає Закон України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” № 1533-III від02.03.2000 року (далі Закон № 1533).

Відповідно до ст. 1 Закону України № 1533 загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відповідно до статті 8 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” №1533-III від02.03.2000р. Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду (ч.1 ст.8).

Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією.

Згідно з частиною другою статті 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” № 1533 від02.03.2000 р. функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Правовий статус центрів зайнятості визначений Законом України “Про зайнятість населення” № 803-XII від 01.03.1991 року, статтею 18 якого встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Отже, позивачі є установами Державної служби зайнятості, та підпорядковуються Міністерству праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, яке відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, затвердженого Постановою Ради Міністрів Автономної Республіки Крим від 13.06.2005 року № 249 є республіканським органом виконавчої влади.

Таким чином, Кримський республіканський центр зайнятості та Джанкойський міськрайонний центр зайнятості у відносинах з фізичними та юридичними особами, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є органами виконавчої влади та субєктами владних повноважень.

Відповідно до п.5 ч. 1 ст. 1 Закону України № 1533 Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття виступає у якості страховика, який бере на себе зобов'язання щодо надання застрахованим особам матеріального забезпечення і соціальних послуг при настанні страхових випадків в розумінні ст. 6 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування № 16 від 14.01.1998 р.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону України № 1533 страховий випадок - це подія, через яку:

а) застраховані особи втратили заробітну плату (грошове забезпечення) або інші передбачені законодавством України доходи внаслідок втрати роботи з незалежних від них обставин та зареєстровані в установленому порядку як безробітні, готові та здатні приступити до підходящої роботи і дійсно шукають роботу;

б) застраховані особи опинилися в стані часткового безробіття.

Відповідно до ст.6 Закону України № 1533 право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття (далі - забезпечення) та соціальні послуги мають застраховані особи.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України № 1533 застраховані особи - наймані працівники; особи, які виконують роботи (надають послуги) згідно з цивільно-правовими договорами; військовослужбовці Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, внутрішніх військ, військ цивільної оборони, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної спеціальної служби транспорту, особи рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів внутрішніх справ, особи начальницького складу податкової міліції, а також особовий склад воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань), створених відповідно до законодавства на постійній основі (далі - військовослужбовці), крім військовослужбовців строкової служби, а у випадках, передбачених цим Законом, інші особи (громадяни України, іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України), на користь яких здійснюється страхування на випадок безробіття.

Згідно зі ст.25 Закону України “Про зайнятість населення” № 803 від 01.03.1991 р. держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм виплату в установленому порядку допомоги по безробіттю. Розміри та умови надання матеріального забезпечення на випадок безробіття визначаються Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.

Згідно зі ст.7 Закону України № 1533 одним з видів забезпечення за цим Законом є допомога по безробіттю.

Згідно ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" № 803 безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Відповідно до п.1 ст.22 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” застраховані особи, визнані у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу.

Відповідно до ч.ч.2,3 ст.36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” передбачено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

В порушення вимог, вказаних у ст. 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” відповідач не повідомила позивачів про те, що вона працювала за договором цивільно-правового характеру, адже на день звернення до Джанкойського міськрайонного центру зайнятості за наданням статусу безробітного та отримання відповідної допомоги, тобто 20.06.2008 р., ОСОБА_2 був укладений цивільно-правовий договір на виконання агентських послуг у сфері страхування СК "Нафтогазстрах", про що свідчить копія договору доручення № А 00126 від 01.04.2008 р. (а.с. 13).

Відтак ОСОБА_2 не має право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги в розумінні статті 6 Закону України № 1533.

Зазначені обставини дають підстави віднести відповідача до категорії зайнятого населення в розумінні п.“б” ч.3 ст.1 Закону України “Про зайнятість населення” №803 від01.03.1991р., згідно якого в Україні до зайнятого населення належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю та інш.

Відповідно до п. 5.5. Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2000 р. за № 915/5136, виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі, зокрема, працевлаштування безробітного, зайняття підприємницькою або іншою діяльністю, пов'язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами (з дня працевлаштування, державної реєстрації як суб'єкта підприємницької або іншої діяльності, виконання робіт (послуг) за цивільно-правовими угодами).

Згідно п. 6.14 Порядку № 307 якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.

Відповідно до п. 5 Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20 листопада 2000 р. N 308, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2000 р. за N 916/5137, яким надається матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного (далі - матеріальна допомога у період професійного навчання) застрахованим та незастрахованим особам, визнаним відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" безробітними, які за направленням державної служби зайнятості проходять професійне навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності чи відомчого підпорядкування, матеріальна допомога у період професійного навчання встановлюється відповідно до умов надання допомоги по безробіттю у розмірі допомоги по безробіттю, визначеному для відповідної категорії безробітних, яка згідно п. 16 даного Порядку 16 у період професійного навчання призначається за умови відвідування безробітним занять без пропусків без поважних причин.

Відповідно до п. 21 зазначеного Порядку № 308 якщо під час одержання матеріальної допомоги у період професійного навчання безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому законодавством, то з безробітного стягується сума виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання з моменту виникнення цих обставин.

Відповідач неправомірно, з порушенням встановленого законодавством порядку не повідомила позивача про укладення нею цивільно-правових угод та отримання прибутку за виконані роботи до часу реєстрації у Джанкойському міськрайонному центрі зайнятості, що є підставою для повернення нею позивачам отриманих виплат.

Неотримання коштів за цивільно-правовим договором доручення з агентських послуг у сфері страхування на час реєстрації відповідача у якості безробітного не є підставою для отримання допомоги по безробіттю, сум матеріальних виплат на навчання та сплати вартості навчання, оскільки сам факт укладення цивільно-правової угоди позбавляє відповідача статусу безробітного та права на отримання допомоги по безробіттю.

Відповідно до п.6 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2006 року №357, якщо відомості про доходи є недостовірними з вини особи, центри зайнятості припиняють відповідні виплати, а суми здійснених з дня призначення виплат стягуються з такої особи відповідно до пункту 7 цього Порядку.

Згідно з п. 6 та п.7 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2006 року №357 у разі встановлення центром зайнятості належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. Якщо відомості про доходи є недостовірними з вини особи, центри зайнятості припиняють відповідні виплати, а суми здійснених з дня призначення виплат стягуються з такої особи відповідно до пункту 7 цього Порядку.

Відповідачу Джанкойським міськрайонним центром зайнятості нарахована та виплачена допомога по безробіттю за період часу з 20.06.08 р. по 25.11.08 р. у сумі 2771,59 грн., матеріальна допомога на період навчання з 26.11.2008 р. по 14.06.2009 р. у сумі 3316,66 грн., що у загальній сумі складає 6088,25 грн., Кримським республіканським центром зайнятості сплачена вартість навчання за спеціальністю "обліковець" у сумі 2436,86 грн.

Відповідно до абз. 1 п. 3 ст. 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” сума виплаченого забезпечення відповідачу внаслідок умисного невиконання ним своїх обов'язків та зловживання ними підлягає стягненню з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до п.7 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2006 року №357 у разі відмови особи повернути кошти або відмови роботодавця відшкодувати кошти, а також у разі неповернення (невідшкодування) їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.

Можливість вирішення спорів, які виникають у звязку зі застосуванням Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” саме у судовому порядку, визначена також статтею 39 зазначеного Закону.

Таким чином, позивачі, будучи субєктами владних повноважень, відповідно до законодавства правомірно подали до суду позовну заяву щодо стягнення з ОСОБА_2 безпідставно отриманих нею виплат у вигляді допомоги по безробіттю, матеріальної допомоги на навчання та сплати вартості навчання за спеціальністю "обліковець".

Відповідачем на час судового розгляду справи кошти в сумі 2436,86 грн. Кримському республіканському центру зайнятості та в сумі 6088,25 грн. Джанкойському міськрайонному центру зайнятостіне повернуті.

Відповідачем не підтверджена правомірність та обґрунтованість дій щодо ненадання інформації до Джанкойського міськрайонного центру зайнятості про укладення цивільно-правової угоди.

Таким чином, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У судовому засіданні 26.05.11 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови. У повному обсязі постанову складено 31.05.11 р.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158-163, ст. 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Кримського республіканського центру зайнятості (ЄДРПОУ 03491168) на р/р 37179300901202 в УДК в АР Крим, МФО 824026, витрати за навчання у сумі 2436,86 грн.

3. Стягнути з ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Джанкойського міськрайонного центру зайнятості (ЄДРПОУ 20742815) на р/р 37178001000094 УДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026 допомогу по безробіттю та матеріальну допомогу у період професійної перепідготовки в сумі 6088,25 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Шкляр Т.О.