Постанова № 16074539, 27.05.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2011
Номер справи
2а-12055/10/1370
Номер документу
16074539
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 травня 2011 р. № 2а-12055/10/1370

10 год. 30 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді -Качур Р.П.,

за участю секретаря судового засідання - Подібки М. З.

представника позивача Звіра Р. П., відповідача ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області до ОСОБА_3, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи Державної автомобільної інспекції при Головному Управлінні Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про стягнення податку з власників транспортних засобів, -

В С Т А Н О В И В:

16 грудня 2010 року ДПІ у Жовківському районі Львівської області звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в сумі 16590 грн.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 15.02.2011 року до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, залучено Львівський відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи Державної автомобільної інспекції при Головному Управлінні Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на імя ОСОБА_3 здійснено першу державну реєстрацію автомобіля марки VOLKSWAGEN T4, 2001 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1 та згідно Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»повинен був сплатити податок з власників транспортних засобів до бюджету Жовківської міської ради Львівської області в сумі 16590 грн. Доказів про зарахування вказаного податку в доход державного бюджету відповідачем не надано, що є підставою його стягненню податковим органом в примусовому порядку.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві, просив позов задоволити повністю.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Дослідивши надані суду докази в межах заявлених вимог, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно листа Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області № 9504/10/19-108/174 від 31.08.2010 року на імя ОСОБА_3 20.03.2009 року здійснено першу реєстрацію автомобіля марки VOLKSWAGEN T4, 2001 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1.

Згідно Довідки № 15432/17-0 від 28.10.2010 року про результати перевірки повноти та своєчасності сплати податку з власників транспортних засобів сума податку, що підлягає сплаті, становить 16590 грн. (обєм двигуна: - 2370 куб. см., ставка податку 700 грн. за 100 куб. см., 700 х 2370 / 100 = 16590 грн.

Позивачем направлявся на адресу відповідача лист від 19.07.2010 року за № 10158 щодо повної сплати податку з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів.

З долучених до матеріалів справи копії реєстраційної справи транспортного засобу, зареєстрованого ОСОБА_3 та обліковою карткою приватного транспортного засобу вбачається, що позивач має у власності автомобіль, а квитанція про сплату податку відсутня.

Згідно довідки ДПІ у Жовківському районі Львівської області № 6129/10-0 від 10.05.2011 року, кошти до бюджету від відповідача по сплаті податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 16590 грн. не надходили.

Приймаючи рішення суд виходив з наступного.

Згідно до ст. 2 Закону України «Про систему оподаткування», під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Згідно ст. 14 цього ж Закону до загальнодержавних належать, зокрема, такі податки і збори (обов'язкові платежі), як податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Згідно ст. 20 цього ж Закону контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.

Згідно ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього ж Закону є об'єктами оподаткування.

Згідно ст. 2 цього ж Закону, об'єктами оподаткування є, зокрема, автомобілі вантажні - код 8704.

Згідно ст. 3 цього ж Закону, перша реєстрація в Україні - це реєстрація транспортного засобу в Україні, яка здійснюється уповноваженими державними органами України вперше щодо цього транспортного засобу.

Згідно ч. 1 ст. 5 цього ж Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.

Згідно ч. 6 ст. 5 цього ж Закону фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.

Згідно ч. 5 ст. 6 цього ж Закону, сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що сплачується фізичними особами, обчислюється за ставками, визначеними у статті 3 цього ж Закону. У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки. Перерахування неправильно сплаченого податку допускається не більш як за три попередні роки. Органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, зобов'язані щомісячно повідомляти податкові органи про транспортні засоби, зареєстровані або зняті з реєстрації протягом попереднього місяця, за формою, затвердженою центральним податковим органом України, та їх власників.

Згідно ст. 7 цього ж Закону у разі приховування (заниження) об'єктів оподаткування з власників транспортних засобів стягуються сума несплаченого податку, а також пеня або штраф у порядку, передбаченому законом.

Згідно ст. 50 Бюджетного кодексу України, органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства. Податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок Державного бюджету України і не можуть акумулюватися на рахунках органів стягнення. Податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в України», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції - подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

Податок з власників наземних транспортних засобів сплачується фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів на спеціальні рахунки - перед проведенням першої реєстрації в Україні. Перша реєстрація транспортного засобу на імя відповідача здійснена 20.03.2009 року. Оскільки на імя відповідача здійснено першу реєстрацію транспортного засобу, відтак відповідач є платником податку з власників наземних транспортних засобів.

З пояснень відповідача вбачається, що ним самостійно здійснено реєстрацію автомобіля і одночасно знято його із реєстрації. Жовківським відділенням ЗГРУ Приватбанку на запит відповідача щодо підтвердження сплати податку надано відповідачу дублікати квитанцій про внесення ним плати за постановку на облік і зняття з обліку вищевказаного автомобіля. Квитанції про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин не надано. Отже, сума податку з власників транспортних засобів, яка мала бути сплачена відповідачем під час першої реєстрації до бюджету Жовківської міської ради Львівської області, не зарахована на єдиний казначейський рахунок державного бюджету. Зазначена обставина підтверджується також довідкою ДПІ у Жовківському районі Львівської області № 6129/10-0 від 10.05.2011 року.

Таким чином відповідач належними та допустимими доказами не спростував позовних вимог та не підтвердив виконання покладеного на нього обовязку із сплати податку, позовні вимоги визнав повністю.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобовязані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобовязані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.

Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Жовківському районі Львівської області підлягають задоволенню повністю.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163, 167 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2) до місцевого бюджету Жовківської міської ради Львівської області (рахунок № 33219808700287, код платежу 12020200, код одержувача 23949635, МФО 825014) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 16590 (шістнадцять тисяч пятсот девяносто) грн. 00 коп.

Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови складено та підписано 31 травня 2011 року.

Суддя Качур Р.П.