ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 травня 2011 р. № 2а-1787/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,
за участю секретаря судового засідання Дака Т.П.,
представника позивача Перейми С.П., представника відповідача Сірко В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Перемишлянському районі Львівської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальність «Єдність»про стягнення податкової заборгованості -
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Перемишлянському районі Львівської області (далі - ДПІ у Перемишлянському районі) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про примусове стягнення коштів з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальність «Єдність»в сумі 4029,0грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має заборгованість по узгоджених податкових зобовязаннях з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств. Заборгованість відповідача в добровільному порядку не сплачена, а тому підлягає стягненню в примусовому порядку.
В судовому засіданні 24.05.2011 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві та додатковому обґрунтуванні позовних вимог.
Представник відповідача позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
З довідки позивача №2533/19-032 від 18.03.2011 року вбачається, що станом на 18.03.2011 року за відповідачем рахується заборгованість в сумі 4030,70 грн., в тому числі пеня 1218,41 грн., а саме:
1.Податок на додану вартість 1965,62 грн. + пеня в сумі 1207,43 грн.:
- згідно податкової декларації за травень 2007 року з податку на додану вартість на суму 1,14 грн.;
- згідно податкової декларації за червень 2007 року з податку на додану вартість на суму 5,00 грн.;
- згідно податкової декларації за липень 2007 року з податку на додану вартість на суму 5,00 грн.;
- згідно податкової декларації за серпень 2007 року з податку на додану вартість на суму 5,00 грн.;
- згідно податкової декларації за вересень 2007 року з податку на додану вартість на суму 5,00 грн.;
- згідно податкової декларації за жовтень 2007 року з податку на додану вартість на суму 5,00 грн.;
- згідно податкової декларації за грудень 2007 року з податку на додану вартість на суму 5,00 грн.;
- згідно податкової декларації за січень 2008 року з податку на додану вартість на суму 5,00 грн.;
- згідно податкової декларації за перший квартал 2008 року з податку на додану вартість на суму 5,00 грн.;
- згідно податкового повідомлення-рішення №0002061521 від 23.05.2008 року в сумі 664,05 грн.;
- згідно податкової декларації за другий квартал 2008 року з податку на додану вартість на суму 5,00 грн.;
- згідно податкової декларації за третій квартал 2008 року з податку на додану вартість на суму 3,00грн.;
- згідно податкової декларації за четвертий квартал 2008 року з податку на додану вартість на суму 6,00 грн.;
- згідно податкової декларації за перший квартал 2009 року з податку на додану вартість на суму 4,00 грн.;
- згідно податкової декларації за другий квартал 2009 року з податку на додану вартість на суму 4,00 грн.;
- згідно податкової декларації за третій квартал 2009 року з податку на додану вартість на суму 4,00 грн.;
- згідно податкової декларації за четвертий квартал 2009 року з податку на додану вартість на суму 4,00 грн.;
- згідно податкової декларації за перший квартал 2010 року з податку на додану вартість на суму 8,00 грн.;
- згідно податкової декларації за другий квартал 2010 року з податку на додану вартість на суму 8,00 грн.;
- згідно податкової декларації за третій квартал 2010 року з податку на додану вартість на суму 8,00 грн.
2. Податок на прибуток 2065,08 грн. + пеня в сумі 10,98грн., а саме:
- згідно податкового повідомлення-рішення від 14.12.2007 року в сумі 1 971 грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 17.12.2007 року на суму 5,00грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 23.01.2008 року на суму 6,00грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 23.04.2008 року на суму 5,00грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 18.07.2008 року на суму 5,00грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 14.10.2008 року на суму 5,00грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 22.12.2008 року на суму 5,00грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 19.01.2009 року на суму 2,00грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 29.04.2009 року на суму 5,00грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 10.08.2009 року на суму 5,00грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 02.11.2009 року на суму 5,00грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 04.02.2010 року на суму 5,00грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 30.04.2010 року на суму 10,00грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 06.08.2010 року на суму 10,00грн.;
- згідно податкової декларації з податку на прибуток від 08.11.2010 року на суму 10,00грн.
На момент звернення до суду, спірні правовідносини регламентувались Конституцією України, Законами України «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та іншими нормативно-правовими актами.
Згідно вимог ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу Україні»до функцій держаної податкової служби віднесено подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.п. 5.2.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-111 від 21.12.2000 року (далі-Закон) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Підпунктом 4.2.3. ст.4 Закону встановлено, що обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування здійснене контролюючим органом є помилковим, покладається на платника податків.
Якщо згідно з нормами Закону сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом (пп. 4.2.1. ст.4 Закону).
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати (пп.5.2.2. ст.5 Закону).
З урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню (пп.5.2.5. ст.5 Закону).
Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4. ст.5 Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, сума податкового зобовязання відповідача є узгодженою.
Враховуючи вищевикладене, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, визнані відповідачем і підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 7-14, 70, 71, 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
п о с т а н о в и в :
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальність «Єдність»(81200, Львівська область, Перемишлянський район, с. Суходіл, ЄДРПОУ 03760251) до Державного бюджету України кошти в сумі 4 029 (чотири тисячі двадцять девять) гривень.
3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова виготовлена у повному обсязі 27 травня 2011 року.
Суддя Сакалош В.М.