ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 травня 2011 р. № 2а-3282/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,
за участю секретаря судового засідання Дака Т.П.,
прокурора Свентик А.А., представника позивача Матюшко Х.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Буква Львів»про стягнення податкової заборгованості
в с т а н о в и в:
Прокурор Галицького району м. Львова звернувся в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Буква Львів» податкову заборгованість в сумі 3226,44 грн.
В судовому засіданні 17.05.2011 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча був повідомлений про судовий розгляд, причин неявки не повідомив, заперечень проти позову не надав, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Проведеною прокуратурою Галицького району м. Львова перевіркою встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Буква Львів»зареєстроване у виконавчому комітеті Львівської міської ради, ідентифікаційний код 32262543.
Товариство має заборгованість по сплаті податку на прибуток у розмірі 3226,44 грн., яка виникла на підставі:
-Акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності №1328/478/151/32262543 від 22.06.2009 року (за неподання декларації по податку на прибуток) та податкового повідомлення-рішення №0006041511/0 від 25.06.2009 року на суму 510,00 грн.;
-Акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 2398/772/151/32262543 від 09.10.2009 року (за неподання декларації по податку на прибуток) та податкового повідомлення-рішення №0011851511/0 від 14.10.2009 року на суму 2 040,00 грн.;
- Акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 1075/479/151/32262543 від 16.03.2010 року (за неподання декларації по податку на прибуток) та податкового повідомлення-рішення №0004901511/0 від 22.03.2010 року на суму 340,00 грн.;
-Акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності № 5210/1562/151/32262543 від 01.09.2010 року (за неподання декларації по податку на прибуток) та податкового повідомлення-рішення №0016481511/0 від 28.09.2010 року на суму 340,00 грн.
Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено завдання щодо представництва інтересів держави в суді у випадках, передбачених законом. Згідно вимог ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру»представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Рішенням Конституційного суду України від 08.04.1999 року, передбачено, що інтереси держави є оціночним поняттям, органи прокуратури мають право визначати в чому саме відбулось або могло відбутись порушення матеріальних або інших інтересів держави. У зв'язку з цим, прокуратура звернулась до суду в інтересах держави в особі ДПІ у Галицькому районі м. Львова.
Відповідно до п. 14.1.137 ст. 14 Податкового Кодексу України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу.
Відповідно до 14.1.175 ст. 14 Податкового Кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Підпунктом 20.1.28 пункту 20.1 ст.20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
На момент виникнення спірних правовідносин діяли положення Законів України «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», «Про податок з доходів фізичних осіб».
Відповідно до п.п. 5.2.1. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-ІІІ від 21.12.2000 року (далі-Закон №2181-ІІІ) встановлено строки погашення податкових зобов'язань, а саме платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону, який передбачає, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Підпунктом 4.2.3. ст.4 Закону №2181-ІІІ встановлено, що обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування здійснене контролюючим органом є помилковим, покладається на платника податків.
Якщо згідно з нормами Закону сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом (пп. 4.2.1. ст.4 Закону №2181-ІІІ).
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати (пп.5.2.2. ст.5 Закону №2181-ІІІ).
З урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню (пп.5.2.5. ст.5 Закону №2181-ІІІ).
Відповідно п.п. 5.4.1 ст.5 Закону №2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом 6.2.1. ст.6 Закону №2181-ІІІ передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Суд встановив, що ДПІ у Галицькому районі м. Львова надіслано відповідачу податкові вимоги №1/670 від 14.07.2009 року та №2/1236 від 19.11.2011 року.
На даний час суми податків є узгодженими та у встановлені строки до бюджету не сплаченими, тобто визнається податковим боргом.
Станом на день розгляду справи відповідачем не представлено суду доказів, що підтверджують факт вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед бюджетом.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні. Оскільки відповідач доказів в спростування заявлених позовних вимог не надав, повноважного представника до суду не забезпечив, можна зробити висновок, що він проти позову не заперечує.
Згідно ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не належить стягувати.
Враховуючи вище викладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги базуються на законі, обґрунтовані, доведені і підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
п о с т а н о в и в :
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Буква Львів»(79000, м. Львів, вул. Шевська, буд. 6, кв. 10, ЄДРПОУ 32262543) на користь Державного бюджету України податковий борг в розмірі 3 226 (три тисячі двісті двадцять шість) гривень 44 (сорок чотири) копійки.
3. Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова виготовлена у повному обсязі 20 травня 2011 року.
Суддя Сакалош В.М.