ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 травня 2011 р. № 2а-3633/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-суддіМартинюка В.Я.
з участю секретаря судових засіданьНовосада В.М.
представників
від позивача не зявився,
відповідача не зявився,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Львівського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів, -
в с т а н о в и в :
Львівський міський центр зайнятості звернувся в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої матеріальної допомоги з безробіття в сумі 141 грн. 43 коп.
В обгрунтування вимог позивач зазначив, що відповідачем було приховано факт зайнятості та отримання доходів, а тому суми, які йому були виплачені як безробітному, підлягають поверненню.
Представник позивача та відповідач в судове засідання не зявились, хоча належним чином повідомлялись про час та місце судового розгляду (повідомлення про вручення поштових відправлень наявні в матеріалах справи).
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до вимог ч.1 ст.41 КАС України.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Згідно п.5 ч.2 ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 2 березня 2000 року №1533-III, з наступними змінами та доповненнями, виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом за погодженням з правлінням фонду.
Розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним здійснюється на підставі Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 року №60/62, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2009 року за №232/16248.
ОСОБА_2 19.01.2010 року зареєстрований у Львівському міському центрі зайнятості як безробітний, що підтверджується наявною в матеріалах справи заявою.
Як вбачається з акту №733 від 22.12.2010 року про розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», згідно наданих документів ОСОБА_2 з 01.02.2010 року перебував у трудових відносинах з ДП «Гарантія Маркет»на посаді продавця-консультанта.
Дані обставини також підтверджуються наказом Львівської філії ДП «Гарантія Маркет»№58-к від 01.02.2010 року.
У відповідності до вимог ч.1 ст.2 Закону України «Про зайнятість населення»від 1 березня 1991 року №803-XII, з наступними змінами та доповненнями, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Як передбачено ч.3 ст.1 згаданого Закону, в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, зокрема, громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві, а також члени особистих селянських господарств, діяльність яких здійснюється відповідно доЗакону України "Про особисте селянське господарство".
Таким чином, відповідач не може вважатись безробітним, оскільки під час перебування на обліку в центрі зайнятості знаходився у трудових відносинах, а тому відносився до зайнятого населення.
Згідно з наказу Львівського міського центру зайнятості від 10.01.2011 року за №3 прийнято рішення про вжиття заходів щодо відшкодування ОСОБА_2 отриманої допомоги з безробіття в результаті неповідомлення про працевлаштування у ЛФ ДП «Гарантія-Маркет»у сумі 141 грн. 43 коп. за період з 01.02.2010 року по 11.02.2010 року.
Як вбачається з розрахунку позовних вимог відповідач отримав за період з 01.02.2010 року по 11.02.2010 року матеріальну допомогу з безробіття на загальну суму 141 грн. 43 коп.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підставні і обґрунтовані, а тому, підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі не належить стягувати із сторін.
Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), що проживає за адресою АДРЕСА_1 на користь Львівського міського центру зайнятості, що знаходиться за адресою м.Львів, вул.Кн.Ольги, 122 (рахунок 37170001000584, ЗКПО 25555035, банк ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014) 141 грн. 43 коп. отриманої допомоги по безробіттю
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
4. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 04 травня 2011 року.
СуддяВ.Я.Мартинюк