Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 травня 2011 р. № 2а-3737/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Мричко Н.І.
за участю секретаря судового засідання Якимець О.І.
представника прокуратури Свентик А.А.
та представника позивача Борщевського Н.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Галицького району м.Львова в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергонагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні до Львівського комунального підприємства №504 про стягнення штрафних санкцій в сумі 510 грн., -
в с т а н о в и в:
прокурор Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергонагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Львівського комунального підприємства №504 (надалі ЛКП №504), в якому просить з відповідача штраф до державного бюджету в розмірі 510 грн.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що 25.10.2010 р. за порушення законодавства у сфері теплопостачання до відповідача застосовано санкції в розмірі 510 грн., які добровільно не сплачені.
В судовому засіданні представник прокуратури позов підтримала повністю, пояснення надала аналогічні до викладеного у позовній заяві, просила позов задовольнити повністю.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, пояснення надав аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просив позов задовольнити повністю.
Відповідач явки уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення, про причини неявки суд не повідомив. З урахуванням викладеного, суд ухвалив розглянути справу у відсутність відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши доводи представника прокуратури та представника позивача, зясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.
ЛКП №504 16.05.2002 р. зареєстроване виконавчим комітетом Львівської міської ради як юридична особа, ідентифікаційний код 20822365, що підтверджується спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
У відповідності до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж здійснює нагляд за додержанням вимог технічної експлуатації електричних станцій і мереж, вимог технічної експлуатації енергетичного обладнання об'єктів електроенергетики, підключених до об'єднаної енергетичної системи України.
29.03.2010 року старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Лиманом С.В. винесено припис №03-1383, яким ЛКП №504 зобовязано здійснити ряд заходів щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства, а саме:
- призначити наказом по організації ЛКП №504, особу, яка буде заміщати особу відповідальну за справний стан і безпечну експлуатацію електрогосподарства даної організації, і яка повинна повністю відповідати вимогам діючих: ПТЕЕС та ПБЕЕС. Термін усунення порушення 01.09.2010 року;
- представити положення про взаємовідносини оперативного електрохімічного персоналу, який повинен обслуговувати все електрогосподарство ЛКП №504, з оперативним персоналом ВАТ «Львівобленерго», стосовно електрогосподарства ЛКП №504). Термін усунення порушення 01.09.2010 року;
- виконати випробування двох кабельних ліній електропередачі 0,4кВ ЛПК № 504, жили яких електрично зєднують розподільчу електроустановку 0,4кВ трансформаторної підстанції №1237 з головною ввідно-розподільчою електроустановкою 0,4кВ №15642 житлового будинку №18 по вул. Київська у м.Львові. Термін усунення порушення 01.09.2010 року;
- виконати капітальний ремонт електрообладнання головної ввідно-розподільчої електроустановки 0,4кВ №15642 житлового будинку №18 по вул.Китайський у м.Львові. Термін усунення недоліків 01.09.2010 року;
- виконати капітальний ремонт електрообладнання всіх електроустановок поверхневих розподільчих електротехнічних щитів 0,4кВ, в яких безпосередньо встановлені комерційні прилади обліку спожитої електроенергії струмоприймачами квартир побутових споживачів, житлового будинку №18 по вул. Китайський у м.Львові. Термін усунення порушення 01.09.2010 року.
Окрім того, зобовязано надати план заходів щодо виконання припису до 19.04.2010 року та повідомити про виконання припису в цілому до 01.09.2010 року.
20.09.2010 року старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Лиманом С.В. на підставі ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст. 14 Закону України «Про теплопостачання» проведено перевірку виконання вимог припису №03-1383 від 29.03.2010 р.
Під час проведеної перевірки встановлено невиконання вимог припису в частині, а саме:
- не розроблено положення про взаємовідносини оперативного електрохімічного персоналу, який повинен обслуговувати все електрогосподарство «Споживача», з оперативним персоналом ВАТ «Львівобленерго», стосовно електрогосподарства «Споживача»(п.5.3.6., п. 5.3.12, п.5.6.2.7., п.5.6.2.10, п.5.6.2.14 «Правил технічної експлуатації електроустановок споживача»- ПТЕЕС);
- не розроблено положення про взаємовідносини оперативного електрохімічного персоналу, який повинен обслуговувати все електрогосподарство ЛКП №504, з оперативним персоналом ВАТ «Львівобленерго», стосовно електрогосподарства ЛКП №504)
- не виконано випробування двох кабельних ліній електропередачі 0,4кВ «Споживача», жили яких електрично зєднують розподільчу електроустановку 0,4кВ трансформаторної підстанції №1237 з головною ввідно-розподільчою електроустановкою 0,4кВ №15642 житлового будинку №18 по вул. Київська у м.Львові (п.6.2.19, п.6.13.1, п.6.13.2, п.6.13.3, п.6.13.5 ПТЕЕС):
- не виконано капітальний ремонт електрообладнання головної ввідно-розподільчої електроустановки 0,4кВ №15642 житлового будинку №18 по вул.Китайський у м.Львові (п.1.5, п.3.1.13, п.3.30, п.5.5.9, п.5.5.10, п.5.5.12, п.5.5.13, п.5.5.15, п.6.3.35, п.6.13.1, п.6.13.1, п.6.13.2, п.6.13.3, п.6.13.5 ПТЕЕС, п.10.2 «Правила користування електричною енергією»);
- не виконано капітальний ремонт електрообладнання всіх електроустановок поверхневих розподільчих електротехнічних щитів 0,4кВ, в яких безпосередньо встановлені комерційні прилади обліку спожитої електроенергії струмоприймачами квартир побутових споживачів, житлового будинку №18 по вул. Китайський у м.Львові. За наслідками перевірки складено Акт №03-1583.
На підставі акта перевірки, 25.10.2010 року старшим державним інспектором Лиманом С.В. винесено постанову №70 про застосування до відповідача фінансової санкції в сумі 510 грн.
Відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику визначається ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»від 16.10.1997 року № 575/97-ВР. Так, згідно з п.п. 2, 3 ч. 3 вказаної статті, субєкти господарської діяльності несуть відповідальність, зокрема, за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій штраф у розмірі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції субєктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою. При цьому, суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Порядок накладення державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на субєктів господарювання незалежно від форм власності штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання регулюється Положенням про порядок накладення на субєктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312.
Згідно з п.п. 2, 3, 8 вказаного Положення, штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на субєктів господарювання, зокрема, державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів та порушення умов ліцензій. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою (розпорядженням).
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
За таких обставин, суд дійшов до висновку, що прийняття державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Львівській області постанови від 25.10.2010 року №70 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері постачання в сумі 510 грн., відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», є обґрунтованим та таким, що відповідає вимогам закону.
З урахуванням вимог ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України,судовий збір з відповідача не стягується.
Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Львівського комунального підприємства №504 на користь державного бюджету заборгованість в сумі 510 (пятсот десять) грн.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 16 травня 2011 року
Суддя Мричко Н.І.