Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №5.8.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 травня 2011 року Справа № 2а-3570/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Щипачова Г. Є., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області до Комунального підприємства «Міськтеплокомуненерго Краснолуцької міської ради» про стягнення штрафних санкцій,
ВСТАНОВИВ:
27 квітня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся прокурор м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області до Комунального підприємства «Міськтеплокомуненерго Краснолуцької міської ради» про стягнення штрафних санкцій в розмірі 5100,00 грн.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідно 31 Закону України «Про електроенергетику» субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення у сфері теплопостачання за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензії штраф у розмірі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Оскільки відповідач не забезпечив виконання заходів з усунення виявлених порушень щодо наявності технічної документації та технічного обслуговування теплообладнання у кількості 10-ти пунктів, які були виявлені під час обстеження інспектором Держенергонагляду в Луганській області, постановою № 02/26-05-0015 від 10.03.2011 на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 5100,00 грн.
У встановлений судом строк відповідачем не надано до суду ані заперечень проти позовної заяви, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
07.10.2010 року відповідачу винесено припис № 02/26-0838, яким зобовязано виконати заходи з усунення виявлених порушень.
02.03.2011 року, у присутності представника відповідача, позивачем було проведено перевірку виконання вимог припису від 07.10.2010 № 02/26-0838. Актом перевірки від 02.03.2011 року № 02/26-05-0015 встановлено часткове невиконання відповідачем припису від 07.10.2011 № 02/26-0838.
10.03.2011 року інспекцією прийнято постанову № 02/26-05-0015 про накладення штрафу на відповідача за порушення законодавства про електроенергетику на суму 5100,00 грн. у зв'язку з невиконанням окремих пунктів припису від 02.03.2011 року № 02/26-05-0015. Зазначену постанову відповідачем отримано 15.03.2011 року. Відомостей про оскарження припису, чи постанови про накладення штрафу відповідачем у встановленому порядку суду не надано.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про електроенергетику» до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Частиною 1 ст. 9 зазначеного закону визначено, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі - Інспекція) у порядку, визначеному законодавством України, а частиною 5 ст. 9 зазначеного закону Інспекції надано повноваження щодо застосування, у встановленому порядку, санкцій до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів у сфері ПЕК.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензування у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 10 Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, передбачено, що субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, та штраф до цього часу відповідачем не сплачено, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача штраф в сумі 5100,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Луганській області до Комунального підприємства «Міськтеплокомуненерго Краснолуцької міської ради» про стягнення штрафних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Міськтеплокомуненерго Краснолуцької міської ради» до Державного бюджету України (п/р 31115106700039, одержувач Держбюджет м. Красний Луч Луганської області, банк одержувача ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, і.к. 24046797, код бюджетної класифікації 21081100) штраф за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 5100,00 (пять тисяч сто) грн.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяГ.Є. Щипачова