Постанова № 16064, 20.06.2006, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
20.06.2006
Номер справи
2/226н-ад
Номер документу
16064
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32

ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области 91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32

П О С Т А Н О В А

Іменем України

20.06.06 Справа № 2/226н-ад.

Суддя Седляр О.О., розглянувши матеріали справи за позовом

Луганського обласного спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго», м. Луганськ

до Фабриченської сільської Ради, с. Фабричне Лутугінського району

про скасування рішення

від позивача –Корсиченко К.В., дов. від 25.10.05 № 15/42-17-458,

від відповідача – Макахов С.А.. голова,

в с т а н о в и в:

Суть спору: заявлено вимоги про скасування рішення відповідача від 15.03.06 № 1.

Відповідач у відзиві на позовну заяву від 16.06.06 позовні вимоги відхилив, посилаючись на незгоду третьої позачергової сесії п’ятого скликання, яка відбулась 15.06.06. щодо скасування рішення Фабріченської сільської Ради від 15.03.06 № 1 «Про тарифи на послуги теплопостачання та роботи котельної в селищі Фабричне», внаслідок того, що економічно обґрунтовані тарифи по області повинні застосовуватися для всіх мешканців області, які користуються послугами теплопостачання. При цьому він посилається що підвищення тарифів було прийнято без публікації рішення у засобах масової інформації.

Позивач наполягає на задоволені його позову.

Сторони не досягли примирення.

Дослідивши матеріали справи, додатково надані документи, вислухавши представників сторін, суд дійшов до наступного.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ЛОКСТП «Луганськтеплокомуненерго»у відповідності з вимогами п.3 ст. 2, п.3 ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. 1, ст. 20 Закону України «Про теплопостачання»звернулось до відповідача у справі з розрахунками по затвердженню тарифів на послуги з теплопостачання у розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво. Розглянувши лист позивача відповідач у справі, згідно рішенням від 06.10.05 № 5 відмінив затверджений раніш тариф та затвердив новий тариф з 01.11.05.

15.03.06 рішенням Фабриченської сільської ради № 1 було відмінено раніш прийняте рішення від 06.10.05 № 5 у частині затверджених тарифів на теплопостачання. Позивач вважає, що рішення Фабріченської сільської ради від 15.03.06 № 1 неправомірне та порушує вимоги діючого законодавства, у зв’язку з чим він був вимушений звернутися до суду з даним позовом.

Оцінивши доводи сторін у їх сукупності суд вважає позовні вимоги такими що підлягають до задоволення з наступних підстав:

Згідно п.1.1 Статуту ЛОСТП «Луганськтеплокомуненерго»є комунальним підприємством , що створене органом місцевого самоврядування - Луганською обласною Радою для безперебійного теплопостачання та гарячого водопостачання, для задоволення потреб населення, підприємств, установ, організацій та інших суб’єктов в його послугах на території області.

Відповідно до п. 3 ст. 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»від 24.06.04 № 1875-ІУ ( далі – Законі № 1875-ІУ) державна політика у сфері житлово-комунальних послуг базується на забезпеченні функціонуванні підприємств, що виробляють та надають житлово-комунальні послуги. На умовах самофінансування та досягнення рівня економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Статтею 1 Закону України «Про теплопостачання»від 02.06.05 № 2633-ІУ ( далі –Закон № 2633-ІУ) передбачено, що тарифом на теплову енергію є грошовий вираз витрат на виробництво. Транспортування, постачання одиниці теплової енергії (1 Гкал) з урахування рентабельності виробництва, інвестиційних та інших складових.

Згідно п.3 ст. 31 Закону № 1875-ІУ та ст. 20 Закону № 2633-ІУ тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії затверджуються органами місцевого самоврядування.

Відповідно до п.2 ст. 28 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні»передбачено, що до відання сільських, селищних та міських рад належать встановлення у порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних , транспортних на інших послуг, що надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем у справі при прийнятті попереднього рішення від 06.10.05 № 5 враховувались неодночасні звернення позивача у справі з нормативно обґрунтованим розрахунком, наказ управління житлово-комунального господарства Луганської облдержадміністрації від 30.05.05 № 61 та виводи управління економіки Луганської обласної держадміністрації від 08.09.05№ 83 на підставі яких було затверджено введення нового економічно обґрунтованого тарифу.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі , в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Пунктом 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства в Україні передбачено., що в адміністративної справі про противоправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо ін заперечує проти позову.

У зв’язку з вищевикладеним, суд прийшов до наступного, що відповідачем у справі не доведено нормативні підстави щодо скасування рішення від 06.10.05 № 5, оскільки нормами діючого законодавства не передбачені повноваження сільської ради щодо скасування рішень сесій, тому позовні вимоги позивача слід задовольнити та скасувати рішення Фабріченської сільської Ради від 15.03.06 № 1 «Про тарифи на послуги теплопостачання та роботі котельної в п. Фабричному». .

Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір позивача у сумі 3 грн. 40 коп. по сплаті державного мита стягуються на його користь з Державного бюджету України.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом п"ятиденного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

1. Позов задовольнити.

2. Скасувати рішення Фабріченської сільської Ради від 15.03.06 № 1 «Про тарифи на послуги теплопостачання та роботі котельної в п. Фабричному».

3. Стягнути з Державного бюджету України ВДК в Ленінському районі м. Луганська, код 24046582 рахунок № 31114095500006 банк УДК в Луганській області МФО 804013 на користь Луганського обласного комунального спеціалізованого теплозабезпечуючого підприємства «Луганськтеплокомуненерго» судовий збір: 3 грн. 40 коп. на оплату державного мита. Виконавчий лист направити до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції м. Луганська для виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 23.06.06 у відповідності до вимог ст. 167 КАС України.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.О.Седляр