Постанова № 16062688, 02.06.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.06.2011
Номер справи
2а-3952/10/0470
Номер документу
16062688
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

копія

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2011 р. Справа № 2а-3952/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Барановського Р. А. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дас Альянс" про звернення стягнення на активи (вх. № 15190 від 22.03.10р.), - ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Дніпропетровська звернулася до суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дас Альянс" з проханням звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю "Дас Альянс" на суму 108,27 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за несвоєчасне повернення свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 170, 00 грн. За рахунок переплати Товариством з обмеженою відповідальністю "Дас Альянс" по податку на додану вартість, сума заборгованості до державного бюджету складає 108,27 грн.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний позов належить задовольнити повністю із наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю "Дас Альянс", як юридична особа зареєстрована Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 20.08.2002 року.

Відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська як платник податків та обов'язкових платежів в тому числі податку на додану вартість.

Частиною 1 статті 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Також у пункті 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» зазначено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

У відповідності до частини 1 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.

Матеріалами справи підтверджено, що 09.03.2009 року посадовими особами Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська, відповідно Закону України «Про державну податкову службу в Україні», проведено документальну невиїзну перевірку з своєчасності повернення свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт № 0001033 року від 09.03.2009 року.

В силу абзацу «ґ»пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість»реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Дніпропетровська було складено Акт про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість та прийнято рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.

Згідно пункту 9.8 статті 9 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво, якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.

Як встановлено судом, відповідачем не було повернуто Державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість.

Вищезазначеною перевіркою Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська, щодо своєчасності повернення свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Дас Альянс" не повернуло свідоцтво, яке зобовязано було повернути 12.11.2008 року.

На підставі Акту перевірки своєчасності повернення свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість № 0001033 року від 09.03.2009 року було винесено податкове повідомлення-рішення № 0008341502/0 від 09.02.2009 року, в якому визначено суму штрафних санкцій у розмірі 170,00 грн.

Вищезазначене податкове повідомлення-рішення було розміщено на дошці оголошень, у звязку з відсутністю відповідача за місцем реєстрації, що підтверджується актом № 16 від 09.02.2009 року.

Відповідно до абзацу «а» підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Друга податкова вимога, у відповідності до абзацу «б» підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Позивачем відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», було здійснено вихід за юридичною адресою Товариства з обмеженою відповідальністю"Дас Альянс" для вручення йому першої податкової вимоги № 1/521 від 23.02.2009 року на суму 108,27 грн., а також, другої податкової вимоги № 2/871 від 13.04.2009 року на суму 108, 27грн.

13.03.2009 року Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Дніпропетровська складено акт про неможливість вручення першої податкової вимоги платнику податків у зв'язку з незнаходженням відповідача - за юридичною адресою.

14.04.2009 року Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Дніпропетровська складено акт про неможливість вручення другої податкової вимоги платнику податків у зв'язку з незнаходженням відповідача - за юридичною адресою.

У зв'язку з цим, на підставі статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та пункту 49 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 03.07.2001року № 226, першу та другу податкові вимоги відповідача - в той же день розміщено на дошці податкових оголошень.

Проте податковий борг відповідачем сплачений не був.

Загальна сума податкового боргу відповідача становить 108,27 грн., що підтверджується довідкою про суми податкового боргу платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю"Дас Альянс".

У відповідності до підпункту 10.1.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги. Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно пункту 11 статті 10 зазначеного Закону, державні податкові інспекції в районах у містах подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна. Пунктом 11 статті 11 вказаного Закону також встановлено право органів державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

У відповідності до підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи.

За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ст.ст 11, 14, 70, 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Звернути стягнення на активи Товариства з обмеженою відповідальністю "Дас Альянс" (ЄДРПОУ 32131005)на суму 108 (сто вісім) грн. 27 коп. на користь державного бюджету (р/р 31117029700005, код платежу 14010100, УДКУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 24246786, банк одержувача: ГУДКУ у Дніпропетровській області МФО 805012).

Копію постанови направити сторонам.

Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя (підпис)

Постанова не набрала законної сили 27.05.11

СуддяР.А. Барановський

Р.А. Барановський