Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 травня 2011 р. Справа № 2а/0470/3207/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кононенко О. В. при секретаріКухар В. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську до Приватного підприємства "Стройімперія" про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ: Державна податкова інспекція у м. Дніпродзержинську звернулася до суду із адміністративним позовом до Приватного підприємства «Стройімперія» з проханням стягнути кошти з рахунків Приватного підприємства «Стройімперія» у банках, обслуговуючих Приватне підприємство «Стройімперія» у розмірі суми податкового боргу 4393 грн. 18 коп., надати дозвіл на погашення податкового боргу у сумі 4393 грн. 18 коп. за рахунок майна Приватного підприємства «Стройімперія», що перебуває у податковій заставі та стягнути кошти у рахунок погашення податкового боргу у сумі 4393 грн. 18 коп. за рахунок готівки, що належить Приватному підприємству «Стройімперія».
Позовні вимоги мотивовані тим, що у звязку з несвоєчасною сплатою зобовязань Приватним підприємством «Стройімперія» станом на 17.02.2011 року у відповідача виник податковий борг у сумі 4393 грн. 18 коп., у тому числі з податку на прибуток - 1282 грн. 61 коп., з податку на додану вартість 2940 грн. 57 коп. та комунального податку - 170 грн. 00 коп.
У судове засідання позивач не зявився, надав клопотання про розгляд справи без участі його представника.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чинном.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає за необхідне задовольнити позов повністю з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач Приватне підприємство «Стройімперія» зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Дніпродзержинської міської ради Дніпропетровської області 11.12.2007 року.
Відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Дніпродзержинську як платник податків та обов'язкових платежів з 12.12.2007 року за № 10346.
Станом на 17.02.2011 року відповідач має податковий борг перед бюджетом у сумі 4393 грн. 18 коп.
Даний податковий борг виник внаслідок несплати Приватним підприємством «Стройімперія» зобовязань по податку на додану вартість, по податку на прибуток та по комунальному податку, узгоджених самостійно шляхом подання відповідних декларацій а також штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобовязань податковими повідомленнями-рішеннями: № 0003431501/0 від 07.05.2009 року, № 0011061501 від 30.06.2010 року, № 0002391502/0 від 02.04.2009 року, № 0003461502/0 від 13.05.2009 року, № 0002431502/0 від 30.04.2010 року, № 0004131502/0 від 01.07.2010 року, № 0008851502/0 від 13.12.2010 року та № 0001891503/0 від 03.04.2009 року.
Зазначені вище податкові повідомлення-рішення отримані особисто керівником Приватного підприємства «Стройімперія», про що свідчать її підписи на корінцях повідомлень.
Частиною 1 статті 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, який встановлю перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Оскільки, правовідносини щодо наслідків несплати платником податків - відповідачем у даній адміністративній справі - податкового боргу виник до набрання чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, суд вважає за необхідне застосувати норми раніше діючого законодавства в частині узгодження податкового боргу.
Згідно пункту 2 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», який був чинний на дату виникнення спірних правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни, у зв'язку з чим повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Також у пункті 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» зазначено, що платники податків і зборів зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
У відповідності до підпункту 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинний на дату виникнення спірних правовідносин) податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порідку.
У строк, встановлений підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення), відповідач не сплатив суму штрафних санкцій, визначену рішенням податкового органу, та не оскаржив це рішення у встановленому порядку.
Згідно підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинний на дату виникнення спірних правовідносин) узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у встановлений термін, визнається сумою податкового боргу.
Статтею 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинний на дату виникнення спірних правовідносин) визначено податковий борг як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобов'язання.
Таким чином, сума штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до Приватного підприємства «Стройімперія» згідно зазначених податкових повідомлень-рішень, є узгодженими, і набуло статусу податкового боргу платника податків.
Відповідно до абзацу «а» підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», перша податкова вимога надсилається платнику податків контролюючим органом не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Друга податкова вимога, у відповідності до абзацу «б» підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», направляється платнику податків не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) йому першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Позивачем відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», були направлені перша податкова вимога № 1/454 від 17.05.2008 року на суму 169 грн. 00 коп., а також, друга податкова вимога № 2/626 від 07.07.2008 року на суму 155 грн. 30 коп.
Проте податковий борг відповідачем сплачений не був.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданням органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до пункту 20.1.18. статті 20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно пункту 95.4 Податкового Кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Статтею 95 Податкового Кодексу України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в азі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Як зазначено, податкові вимоги вручено відповідачу у 2008 році, з цього періоду відповідач має несплачену податкову заборгованість.
Частиною 2 пункту 95.3 статті 95 Податкового Кодексу України передбачено право органу державної податкової служби звертатися до суду щодо надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до Витягу про реєстрацію в державному реєстрів обтяжень рухомого майна № 27523546 право податкової застави на активи платника податків згідно з Актом опису активі, на які поширюється право податкової застави від 11.06.2010 року, зареєстровано за № 9950293.
За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську до Приватного підприємства «Стройімперія» про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «Стройімперія» (51937, Дніпропетровська область, м. Дніпродзержинськ, пр. К. Маркса, 22/152, код ЄДРПОУ 35577322) податковий борг у сумі 4393 (чотири тисячі триста девяносто три) грн. 18 коп.
Надати Державній податковій інспекцій у м. Дніпродзержинську дозвіл на погашення податкового боргу у сумі 4393 (чотири тисячі триста девяносто три) грн. 18 коп. за рахунок майна Приватного підприємства «Стройімперія», що перебуває у податковій заставі.
Стягнути кошти з рахунків Приватного підприємства «Стройімперія» у банках обслуговуючих такого платника.
Стягнути кошти у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить Приватному підприємстві «Стройімперія».
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Кононенко