Справа № 13740/09/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2011 року
о 11год. 45хв.
У залі судових засідань №29
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
СуддіХарченко Ю.В.
при секретарі Гурченковій Г.М.
За участю представників сторін:
Від позивача: представник ДПІ у Суворовському районі м.Одеси ОСОБА_1 за довіреністю №7868/Т/10-105 від 09.03.2011р.
Від відповідача: представник ПП «Блакитний Дунай»ОСОБА_2 за довіреністю №2116 від 05.08.2009р.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси до Приватного підприємства «Блакитний Дунай»про стягнення податкової заборгованості по штрафних (фінансових) санкціях у сумі 2805,00грн.,
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси, в якому позивач просить суд стягнути з Приватного підприємства «Блакитний Дунай»суму штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у розмірі 2805,00грн.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 17.12.2009р. було відкрито провадження у справі та запропоновано відповідачу у строк до 12.01.2010р. подати до суду письмові заперечення на позов та докази, які спростовують заявлені позовні вимоги.
Ухвалою суду від 12.01.2010р. у справі закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в засіданні суду на 15.02.2010р.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 26.05.2010р. провадження у справі № 2-а-13740/09/1570 було зупинено, до вирішення та набрання законної сили рішенням по справі № 2а-5551/10/1570 за адміністративним позовом Приватного підприємства «Блакитний Дунай»до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси про визнання протиправним та скасування рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002932370 від 05.11.2009р.
Ухвалою суду від 16.05.2011р. провадження в справі було поновлено та призначено справу до судового розгляду в засіданні суду на 26.05.2011р.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, Приватне підприємство «Блакитний Дунай»зареєстроване Виконавчим комітетом Одеської міської ради 14.05.1996р., про що свідчать наявні в матеріалах справи належним чином засвідчені копії Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 №253325 та Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, фахівцями Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси Рибаковим С.В. та Черновою Л.П., на підставі направлення від 14.10.2009р. №6884/23-7017, виданого ДПА в Одеській області, була проведена перевірка з питань щодо дотриманням ПП «Блакитний Дунай»порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Вказана перевірка була проведена на підставі Законів України від 4 грудня 1990року №509 - ХІІ «Про державну податкову службу в Україні», від 6 липня 1995 року №2б5/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», від 23 березня 1996року №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», від 1 червня 2000 року №1775-ІІІ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», від 19 грудня 1995року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Указу Президента України від 12 червня 1995 року №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004року №637.
За наслідками означеної перевірки складено акт №5068/15/32/23/20969246 від 16.10.2009р. «Перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій», в якому встановлено, що згідно чеку №1923 від 16.10.2009р. при покупці кофе 1х4,00грн. розрахункову операцію проведено через РРО по групі «разное»1 х 4,00грн., перевіркою також встановлено не роздрукування через РРО щоденних фіскальних звітних чеків, а саме: за 14.04.2009року - чек №0632 (роздрукований 15.04.2009року); за 17.04.2009року чек №0634 (роздрукований 18.04.2009року); за 21.04.2009року - чек №0635 (відсутній); за 23.04.2009року чек №636 (роздрукований 24.04.2009року); за 15.05.2009року чек №0643 (роздрукований 16.05.2009року); за 24.05.2009року чек №0648 (роздрукований 23.05.2009року); за 22.06.2009року чек №0657 (роздрукований 23.06.2009року); за 03.10.2009року чек №0693 (роздрукований 04.10.2009року), у звязку з чим порушено вимоги п.п.11,9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (в редакції, чинній на момент здійснення перевірки).
На підставі означеного акта перевірки №5068/15/32/23/20969246 від 16.10.2009р. було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002932370 від 05.11.2009р. щодо визначення суми штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про патентування, норм з регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 2805,00грн.
При цьому, судом зясовано, що Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 09.11.2010р., залишеною без змін Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.02.2011р., позовні вимоги Приватного підприємства «Блакитний Дунай»задоволено частково та рішення Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси №0002932370 від 05.11.2009року щодо визначення суми штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про патентування, норм з регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2380,00грн., скасовано, з тих підстав, що фіскальні звітні чеки хоча і були роздруковані у першу годину наступного дня, однак зроблені у робочу зміну попереднього дня, а тому в ході судового розгляду справи зясовано, що позивачем дотримано щоденний друк таких чеків. Однак, суд дійшов висновку,що фіскальний звітний чек №0632 за 14.04.2009року, який був роздрукований 15.04.2009року о 15:35год., був роздрукований у наступну робочу зміну, тобто з порушенням приписів п.9 ст.3 Закону України №265/95-ВР, оскільки перша розрахункова операція зареєстрована 14.04.2009року о 16:46год. Наступного дня 15.04.2009року о 15:35год. роздрукований звітний чек, а після, о 15:36год., знову зафіксовано першу розрахункову операцію робочої зміни, за якою наступний Z-звіт роздрукований о 23:49год., у звязку з чим суд прийшов до висновку, що чек за 14.04.2009року був роздрукований у робочу зміну 14.04.2009року є безпідставними та необґрунтованими.
Також, судом встановлено податкові органи мають право здійснювати планові або позапланові перевірки підприємств щодо виконання вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відповідно до положень частини 1 статті 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995року (зі змінами та доповненнями) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відтак, Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 09.11.2010р., залишеною без змін Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 02.02.2011р. повністю зясовано фактичні обставини по справі, та надана їх відповідна правова оцінка, а саме встановлено правомірність та ґрунтовність застосування ДПІ у Суворовському районі м.Одеси до ПП «Блакитний Дунай»штрафних (фінансових) санкцій, зокрема, у сумі 425грн., з вищенаведених підстав.
Згідно з приписами ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно з ч.ч. 2,3 ст.14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України, а невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до ст.255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Також, відповідно до ч.5 ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Частиною 2 статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»від 07.07.2010р. № 2453-VI (зі змінами та доповненнями) встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається процесуальним законом.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Статтею 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд доходить висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси підлягають частковому задоволенню зі стягнення з ПП «Блакитний Дунай»штрафних (фінансових) санкцій у сумі 425грн.
Керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративнийпозов Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси до Приватного підприємства «Блакитний Дунай»про стягнення податкової заборгованості по штрафних (фінансових) санкціях, задовольнити частково.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Блакитний Дунай» (65055, м.Одеса, вул.Агрономічна,57, код ЄДРПОУ 20968246) до бюджету на рахунок Державного казначейства України в Одеській області №31112104700009, код23213460, МФО 828011, код бюджетної класифікації 21080900 заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у сумі 425грн.(чотириста двадцять пять)грн.
3. В іншій частині адміністративного позову, відмовити
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 30 травня 2011 року
Суддя Харченко Ю.В.