Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 березня 2011 р. № 2а-11741/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Крутько О.В., при секретарі судового засідання Іваськевича С.В., за участю представника позивача: Холявки І.В., розглянув у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до ОСОБА_2 про зобовязання до вчинення дій, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом про спонукання ОСОБА_2 до вчинення дій, а саме, просить зобовязати відповідача виконати вимоги припису №1з/146-ф від 13.08.2010 року, а саме припинити виконання будівельних робіт до моменту отримання належним чином затвердженої та погодженої проектної документації та дозволу на виконання будівельних робіт. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що: відповідач здійснює реконструкцію існуючих нежитлових приміщень першого поверху за адресою: АДРЕСА_1, без погодженої належним чином проектної документації та без дозволу на виконання будівельних робіт, здійснює самовільно реконструкцію нежитлового приміщення за адресою АДРЕСА_1, що є порушенням ст. 29 Закону України «Про планування та забудову територій»; п.9.1 ДНБ А.2.2-32004, ст. ст. 7,9 Закону України «Про архітектурну діяльність»; припис інспекції ДАБК у Львівській області №1з/146-ф від 13.08.2010 року, виданий ОСОБА_2 не виконано.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених в позовній заяві; просить суд позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (докази знаходяться в матеріалах справи). ОСОБА_2 15.03.2011 року в судовому засіданні визнав, що будівельні роботи з реконструкції нежитлового приміщення за адресою АДРЕСА_1, виконувались без належним чином затвердженої проектної документації та дозволу на виконання будівельних робіт.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю, з наступних підстав:
Правові та організаційні засади здійснення архітектурної діяльності визначає Закон України «Про архітектурну діяльність», який спрямований на формування сприятливого життєвого середовища, досягнення естетичної виразності, економічної доцільності і надійності будинків, споруд та їх комплексів.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) обєкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному статтею 24 Закону України «Про планування і забудову територій».
У відповідності до ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність», для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, місцевих правил забудови населених пунктів, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд.
Згідно з п. п. 1,2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про державний архітектурно-будівельний контроль»державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність організаційно-технічних і правових заходів, спрямованих на забезпечення дотримання законодавства, державних стандартів, норм і правил, архітектурних вимог і технічних умов, а також положень затвердженої містобудівної документації та проектів конкретних об'єктів, місцевих правил забудови населених пунктів усіма суб'єктами містобудівної діяльності незалежно від форм власності під час забудови територій і населених пунктів, розміщення, будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів житлово-цивільного, виробничого та іншого призначення, реставрації архітектурних пам'яток, створення інженерної та транспортної інфраструктури, виробництва будівельних матеріалів, виробів і конструкцій.
Державний архітектурно-будівельний контроль і нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція (Держархбудінспекція) та її територіальні органи.
Відповідно до п.3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію»основними завданнями Держархбудінспекції є: участь у формуванні та реалізації державної політики у сфері архітектури та будівництва; виконання дозвільних, реєстраційних функцій та здійснення контролю і нагляду у сфері будівництва, містобудування та архітектури (далі - державний архітектурно-будівельний контроль).
Підпунктом 7 пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію»встановлено, що Держархбудінспекція відповідно до покладених на неї завдань: проводить перевірку: відповідності виконання будівельних робіт, будівельних матеріалів, виробів і конструкцій вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням; своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, паспортів, сертифікатів та іншої документації; наявності у виконавця будівельних робіт у передбачених законодавством випадках сертифікатів на будівельні матеріали, вироби і конструкції; додержання встановленого порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.
Як вбачається з матеріалів справи, Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області проведено перевірку, за зверненням ЛКП «Сяйво», з приводу демонтажу будинку, знищення зелених насаджень, влаштування котловану під фундамент за адресою: АДРЕСА_1.
За результатами перевірки цього ж числа складено акт № 143/08-3, згідно висновків якого ОСОБА_2 здійснює реконструкцію існуючих нежитлових приміщень першого поверху за адресою АДРЕСА_1, а саме: демонтована існуюча будівля, виритий котлован, влаштовується фундамент розміром 4,15*7,15 м.; представлено витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 22343172 від 01.04.2009 року.
За змістом ст. 29 Закону України «Про планування та забудову територій»№ 1699-ІІІ від 20.04.2000 р. здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.
13.08.2010 р. ОСОБА_2 видано припис №1з/146-ф, яким зобов'язано припинити виконання будівельних робіт до моменту отримання належним чином затвердженої та погодженої проектної документації та дозволу на виконання будівельних робіт, до 13.09.2010 року письмово повідомити інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області про виконання вимог припису.
Припис ОСОБА_2 одержав 13.08.2010 р., про що свідчить відмітка про його отримання.
Відповідач не повідомляв позивача про виконання вимог припису. Згідно акту перевірки № 209/09-3 від 28.09.2010 р. встановлено, що припис позивача відповідачем не виконано.
Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області складено протокол № 143/08-3 від 13.08.2010 р. про порушення ОСОБА_2 ст. 96 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а постановою №1з/304-ф від 13.08.2010 р. за порушення ч.3 ст. 96 КУпАП гр. ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.
Відповідачем штраф сплачено, підтвердженням чого є квитанція № 6319/030 від 13.08.2010 року.
З огляду на викладене, позов про примусове виконання вимог припису №1з/146-ф від 13.08.2010 року слід задовольнити, зобов'язати відповідача ОСОБА_2 припинити виконання будівельних робіт до моменту отримання належним чином затвердженої та погодженої проектної документації та дозволу на виконання будівельних робіт.
Керуючись статтями 71, 72, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Зобов'язати відповідача - ОСОБА_2 виконати вимоги припису №1з/146-ф від 13.08.2010 року, а саме припинити виконання будівельних робіт до моменту отримання належним чином затвердженої та погодженої проектної документації та дозволу на виконання будівельних робіт адресою АДРЕСА_1.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду
Суддя Крутько О.В.