Постанова № 16037441, 17.05.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2011
Номер справи
2а-3432/11/1270
Номер документу
16037441
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 травня 2011 року Справа № 2а-3432/11/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Горпенюк О.А., розглянувши в м. Луганську в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Стахановської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 32470,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

21 квітня 2011 року Стахановська ОДПІ звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 32470,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ОСОБА_1 зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності фізична особа виконкомом Стахановської міської ради 22.12.2010 під № НОМЕР_3 і на даний час реєстрація не скасована і не припинена. 07.02.2011 працівниками Старобільської МДПІ було проведено перевірку господарської одиниці «магазин», що розташована за адресою: АДРЕСА_1, Новоайдарський район, Луганська область.

За результатами перевірки було виявлено у відповідача наступні порушення: проведення розрахункових операцій без використання реєстратора розрахункових операцій та роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами, яка може здійснюватися субєктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками за наявності у них ліцензій.

За результатами перевірки працівниками Старобільської МДПІ було складено акт перевірки № 0005/12/30/23/3140408941 від 08.02.2011. У звязку з находженням відповідача на податковому обліку у Стахановській ОДПІ, зазначений акт було направлено до Стахановської ОДПІ та зареєстровано 15.02.2011 за № 0460/12/04/23/3140408941. На підставі акту перевірки від 15.02.2011 за № 0460/12/04/23/3140408941 Стахановською ОДПІ було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.02.2011 № 0000682308, яким відповідачу визначено суму штрафних санкцій у розмірі - 32520,00 грн. Вказане рішення було вручено під особистий підпис відповідачу 22.02.2011. У березні 2011 року ОСОБА_1 було частково сплачено суму штрафу за рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.02.2011 № 0000682308 суму у розмірі 50,00 грн. До теперішнього часу відповідачем не сплачено суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 32470,00 грн.

У звязку з чим позивач просить стягнути з відповідача суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 32470,00 грн.

Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження.

У встановлений судом строк відповідачем не подано ні заперечень проти позову, ні заяви про визнання позовних вимог.

Розглянувши матеріали справи суд прийшов до наступного.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).

Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).

Відповідач ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа підприємець 22.12.2010, запис № НОМЕР_3 (а.с. 13).

Перебуває на обліку як платник податків в Стахановській ОДПІ.

Згідно п.4 ч.1 ст.10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509 (далі - Закон України № 509) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані спеціалізовані державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до п.п. 20.1.4,20.1.29 п.20.1 ст.20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право:

- проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом;

- здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявності ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законів, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів;

Відповідно до п.80.1. та п. 80.2 ст.80 Податкового Кодексу України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи). Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника органу податкової служби, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності зазначених обставин.

Згідно плану проведення перевірок від 26.01.2011 (а.с. 4), наказу В.о. начальника Старобільської МДПІ від 07.02.2011 № 38-ОД про проведення перевірки (а.с.20) та відповідного направлення № 23 від 07.02.2011 року (а.с.12), 07.02.2011 працівниками Старобільської МДПІ було проведено перевірку господарської одиниці «магазин», що розташована за адресою: АДРЕСА_1, Новоайдарський район та належить відповідачу.

За результатами перевірки складено акт № 0005/12/30/23/3140408941 від 08.02.2011, зареєстрований за місцем реєстрації субєкта господарювання 15.02.2011 за № -460/12/04/23/3140408941, в якому зазначено про порушення відповідачем:

- ст. 15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме-здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідної ліцензії;

- п.1 ст.3 та п. 6 ст. 9 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме здійснення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій. (а.с. 7, 8).

Відповідач з зазначеним актом була ознайомлена та примірник отримала, що підтверджується її особистим підписом.

З проводу зазначеного в акті порушення, ОСОБА_2 надала письмові пояснення (а.с.9), в яких послалася на відсутність часу на оформлення необхідних документів для реєстрації касового апарату та відповідної ліцензії.

Акт перевірки, опис наявних готівкових коштів, пояснення підприємця, а також копії матеріалів, складених співробітниками ВПНОПТ ВПМ Старобільської МДПІ, були направлені до Стахановської ОДПІ для вжиття до СПД-ФО ОСОБА_1 відповідних заходів. (а.с.21,22).

Відповідно до п. 1 ст.3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” від 06.07.1995 № 265 (далі ЗУ № 265) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

П.1 ст. 17 вищезазначеного ЗУ передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання - вчинене вперше - 1 гривня.

Відповідно до ч.11 ст.15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481 (далі ЗУ №481) роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Відповідно до абз.5 ч.2 ст.17 вищезазначеного ЗУ до субєктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Згідно акту опису алкогольних напоїв (а.с. 18) загальна вартість склала 10440,00 грн.

Згідно акту опису тютюнових виробів ( а.с.19) загальна вартість склала 5820,00 грн.

Таким чином сума штрафної санкції становить 32520,00 грн.( (10440,00 + 5820,00) х200%).

Відповідно до ч.4 ст.17 ЗУ №481 рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.

Відповідно до п.п. 20.1.28. п.20.1 ст.20 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

На підставі акту перевірки відносно відповідача винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 22.02.2011 № 0000682308, яким відповідачу вирішено сплатити штраф у розмірі 32520,00 грн. (а.с.5) Зазначене рішення отримано особисто відповідачем 22.02.2011 та у встановлений законом строк не оскаржено, в рахунок погашення штрафної (фінансової) санкції сплачено 50,00 грн.

На теперішній час суму штрафної (фінансової) санкції за вищезазначеним рішенням у розмірі 32470,00 грн. відповідачем не сплачено, що зокрема підтверджується зворотним боком облікової картки платника податків (а.с. 10).

Відповідно до п.87.11 ст.11 Податкового Кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних (фінансових) санкцій, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі на суму 32470,00 грн.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Стахановської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 32 470,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 32470,00 (Тридцять дві тисячі чотириста сімдесят грн. 00 коп.) гривень на розрахунковий рахунок № 31114106700085 відкритий в управлінні Державного казначейства м. Стаханова, код 24046662, банк ГУ ДКУ в Луганській області МФО 804013.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя О.А. Горпенюк